ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

Z biblioteki

W kolejnym tygodniu e-nauki biblioteka proponuje oprócz sięgania po książki zabawę kreatorem kreskówek.

Przypominamy również o trwającym konkursie "Moje życie jako reporter"

ToonyTool

Opis:

ToonyTool.com to darmowy internetowy kreator kreskówek i narzędzie do tworzenia krótkich scenek komiksowych, memów. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga rejestracji. Podczas tworzenia historyjek użytkownik może skorzystać z: teł, postaci, chmurek z tekstem, rekwizytów udostępnionych w programie lub z obrazów własnych, zapisanych na dysku komputera. Gotową pracę można wydrukować, pobrać w formacie JPG, udostępnić w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Google+), wysłać e-mailem.
Jest dostepny na komputery.

Tutorial – jak pracować w TonnyTool

Jeszcze jedna propozycja, tym razem bardziej dla nauczycieli:

eKreda.pl

Opis:
Alternatywa dla Kahoota.
eKreda.pl (wcześniej mInstructor) to narzędzie dla nauczycieli do tworzenia własnych zasobów interaktywnych. Umożliwia tworzenie prezentacji/lekcji multimedialnych z różnorodną zawartością, np. teksty, pliki wideo, zdjęcia, dźwięki i animacje. Przede wszystkim jednak pozwala na tworzenie różnorodnych ćwiczeń interaktywnych, m. in.: puzzle, łączenie odpowiedzi, wypełnianie pól, zadania typu „przeciągnij i upuść”, układanie odpowiedzi we właściwej kolejności, krzyżówki i wiele innych. Posiada bogate repozytorium zasobów i lekcji – do wykorzystania i modyfikacji za darmo. Wszystkie stworzone materiały można uruchomić na tablicach multimedialnych, tabletach, komputerach stacjonarnych i laptopach oraz smartfonach (niezależnie od systemu operacyjnego).

Jes dostępny na komputery i urządzenia mobilne