ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

I runda Pucharu Solnego Miasta udana dla zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle

Obrazy newsów: 20200308_solnemiasto_300.jpgEfekty świetlne, DJ, transmisja internetowa, specjalne nagrody dla najlepszych i wreszcie mnóstwo emocji stworzonych przez 440 młodych pływaków z 31 klubów - na zawodach w Wieliczce atrakcji nie brakowało. Inauguracyjna runda Pucharu Solnego Miasta w 2020 roku była też przy okazji bardzo udana dla gospodarzy i zawodników MMKS Kędzierzyn-Koźle (prawie w całości uczniów PSP nr 9 w K-Koźlu). Gospodarze wygrali klasyfikację medalową, 25 razy stając na podium.  Na ich triumf w końcowym zestawieniu złożyło się 7 złotych, 9 srebrnych i 9 brązowych krążków. To pozwoliło wyprzedzić NASZĄ drużynę MMKS Kędzierzyn-Koźle (6-5-3), STP Nowy Sącz (6-3-8) i Salwatora Kraków (6-3-1).

Na najwyższym stopniu podium w ekipie z Kędzierzyna-Koźle stawali:
Lena Kużaj dwukrotnie, 50m st. motylkowym i 200m st. zmiennym. Szymon Skrzypiec także dwukrotnie 50 i 100 m st. klasycznym oraz Diana Emerling na 50m st. dowolnym oraz sztafeta dziewcząt 4x50m st. dowolnym (Emerling, Kużaj, Kordek, Justyńska).

Srebrne medale wywalczyli:
Lena Kużaj 100m st. dowolnym, Diana Emerling 50m st. grzbietowym, Natalia Skrzypczak 100m st. klasycznym, Zuzanna Kordek 200m st. zmiennym oraz Szymon Skrzypiec 200m st. zmiennym.

Brązowe medale zdobyli:
Diana Emerling 50m st. motylkowym, Natalia Skrzypczak 200m st. zmiennym oraz Liliana Gorska 200m st. zmiennym.

Kolejne zawody z cyklu zmagań o Puchar Solnego Miasta, nad którym portal Megatiming.pl objął patronat medialny, odbędą się już 26 kwietnia. Rundę finałową zaplanowano z kolei na 30 maja. Wtedy również możemy się spodziewać wrażeń, ciekawych wyścigów i wyjątkowej oprawy!

Bardzo dziękujemy rodzicom zawodniczek i zawodników, którzy w pełni sfinansowali wyjazd ekipy na zawody do Wieliczki.

Najlepsi zawodnicy I rundy Pucharu Solnego Miasta:
Dziewczęta:
13 lat: Maya Buła (Salwator Kraków)
12 lat: Wiktoria Gracjasz (Jasień Sucha Beskidzka)
11 lat: Lena Kużaj (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
10 lat: Katarzyna Kuźma (STP Nowy Sącz), II-miejsce Diana Emerling (MMKS Kędzierzyn-Koźle)
9 lat: Milena Leśnik (STP Nowy Sącz)
8 lat i młodsze: Weronika Skubis (Omega Olkusz)

Chłopcy:
13 lat: Dominik Wdowiak (Dragon Będzin), II-miejsce Szymon Skrzypiec (MMKS K-Koźle)
12 lat: Tymoteusz Jóźwiak (Swim Płock)
11 lat: Wojciech Boryś (Jedność Przyszowice)