ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

PŁYWACY „DZIEWIĄTKI” CIĄGLE ŻĄDNI SUKCESÓW

Bardzo wyczerpujący był dla pływaków „9-tki” w barwach kędzierzyńsko-kozielskiego MMKKS-u ubiegły tydzień. Nasi zawodnicy wystartowali w szeregu imprez pływackich różnej rangi, odnosząc sukcesy w każdym występie. W dniach 6-8.2019r w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich. W doborowym towarzystwie 570 najlepszych pływaków ze 159 klubów rywalizowali nasi zawodnicy Kamil Kania i Kamil Gohla (podopieczni trener Eweliny Deneki) oraz absolwent Maciej Leszczyński (obecnie uczeń SMS Racibórz). Chłopcy reprezentowali klub MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Nasi pływacy spisali się w mistrzostwach rewelacyjnie. Cała trójka znacznie poprawiła rekordy życiowe i kilkukrotnie znalazła się w finałach tej najważniejszej imprezy. Kamil Kania dwukrotnie dostał się do finału B: na dystansach 400 m stylem zmiennym i 200 m stylem klasycznym. Maciej Leszczyński zameldował się w finałach B cztery razy: na dystansach 50 m stylem dowolnym, 50 i 100 m stylem motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym. Największy sukces odniósł Kamil Gohla zaliczając udział w finale w każdym swoim starcie. Najwyższą lokatę zajął na dystansie 400 m stylem zmiennym, na którym w finale A uplasował się na 10 pozycji. Kamil dwukrotnie wygrał finał B na dystansach 50 i 200 m stylem klasycznym. Do finału B wszedł również na dystansie 100 m w popularnej „żabce”. Należy nadmienić, że mistrzostwa stały na bardzo wysokim, niespotykanym od lat poziomie. Padło w nich aż 15 rekordów Polski. Na niektórych dystansach wynik lepszy od rekordu uzyskało aż dwóch zawodników. Tym bardziej cieszą wyniki naszych reprezentantów.

W Knurowie podczas Mikołajkowego Mityngu Pływackiego, wystartowało ośmioro uczniów Naszej szkoły, zawodników MMKS-u: Liliana Gorska, Julia Wójt, Orszak Lena i Wiktoria, Wojciechowska Martyna, Patrycja i Weronika oraz Oskar Moszyk. Nasi sportowcy spisali się znakomicie wywalczając aż 9 medali. (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe).  W Zabrzu, podczas X Mityngu Pływackiego, nasza reprezentacja w składzie Lena i Paulina Kużaj, Diana Emerling i Amadeus Gohla pływała również szybko zdobywając w 4 osobowym składzie aż 8 medali (5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy).  Natomiast w Kozach podczas XII Pływackich Andrzejków, wystartowały Jagoda Justyńska i Zuzanna Kordek, które wywalczyły 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy). Gratulujemy wszystkim zawodnikom i ich trenerom i rodzicom znakomitych wyników.  Czekamy na dobre wieści z kolejnych zawodów. Mistrzostw Polski Juniorów 15 lat z Opola (Marcin Wręczycki), MP Juniorów 16 lat z Lublina (Paulina Budzińska) i MP juniorów 17-18 lat z Ostrowca ŚW. (Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk).

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl

Medale Knurów
Medale Zabrze