ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIESLKSIEGO „SPELLING BEE”

Obrazy newsów: 20191121_01.jpgDnia 20 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas 6 "Spelling Bee". W konkursie wzięli udział uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 9, PSP nr 19, PSP nr 12, PSP nr 15, PSP nr 16. Naszą szkołę reprezentowali: Olwia Martiszko z kl.VI b oraz Jędrzej Lichosik z klasy VI s. Jego celem  jest doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. By wygrać ten konkurs, wzorowany na amerykańskim „The Scripps National Sperling Bee”, uczniowie musieli wykazać się bezbłędną znajomością alfabetu oraz  podać znaczenie literowanego słowa. Tym razem „Mistrzem Spelling Bee 2019” okazał się Maciej Panasiewicz z Publicznej  Szkoły Podstawowej nr 19, drugie miejsce zajął Artur Janus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, trzecie miejsce zajął Stanisław Koszorek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Laureaci otrzymali bony książkowe, a każdy uczestnik dyplom oraz drobny upominek. Organizatorami konkursu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9.

Pierwszym zwycięzcą oficjalnego Spelling Bee, zorganizowanego w  1925  roku w  Waszyngtonie  był Frank Neuhauser, mający wówczas 11 lat. Obecnie konkursy krajowe odbywają się w wielu krajach. O jego popularności może świadczyć fakt, że tylko w USA na różnych etapach konkursu w zeszłym roku brało udział 35,6 mln uczniów w wieku do 14 lat.

B.Golly-PSP nr 1
A.Mitura-PSP nr 9