ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,613,683 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 3

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
OD HALI BORACZEJ POD NOWY TOMYŚL, CZYLI RAZEM DLA POLSKI

Obrazy newsów: 20191119_00.jpgNikt nie spodziewał się takiego odzewu… A jednak umiłowanie Ojczyzny jest faktem!

Szkółka Wędkarska REKINY DZIEWIĄTKI to grupa dzieci, która wraz ze swymi opiekunami postanowiła zrobić dla swojego kraju coś dobrego. Na zaproszenia odpowiedziało bardzo wiele osób z całej Polski. W sumie w działaniu 16 listopada udział wzięło ponad 200 osób w Kędzierzynie – Koźlu, Raciborzu, Januszkowicach, Dębowej, Opolu, na Hali Boraczej w Beskidzie Żywieckim i Rakoniewicach niedaleko Nowego Tomyśla. W patriotyczne przedsięwzięcie zaangażowały się społeczności Publicznego Przedszkola nr 7 z K-Koźla, Publicznych Szkół Podstawowych nr 9 i 12 z K-Koźla, Kół PZW: Azoty i Miejskiego nr1 z K-Koźla, Reńskiej Wsi – Kofama, Sekcji Wędkarstwa Karpiowego z Opola, Sekcji Karpiowej Azoty z K-Koźla, Parafia św. Ducha i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, Klub Karpiowy Carp Way z Raciborza oraz Klub Karpiowy SPINA z okolic Nowego Tomyśla. Oraz szereg firm i organizacji: Zakład Kamieniarsko-Betoniarski TOBIAS, Okręg PZW w Opolu, Lokalna Grupa Rybacka OPOLSZCZYZNA, Babeczki znad rzeczki, Międzygminny Związek CZYSTY REGION a także rozgłośnie radiowe i media lokalne.

Najważniejsze natomiast w sobotnim działaniu było to, że byliśmy razem, zjednoczeni dla Polski. Że pokazaliśmy, iż są rzeczy ważne i najważniejsze! Obchodzić Odzyskanie Niepodległości można na wiele sposobów. Nasz sposób uczy i wdraża do postawy współodpowiedzialności za swoją małą Ojczyznę, za „kraj lat dziecinnych”! Jest dobry, jak wiele innych a jednocześnie sprawia, że w sercu nawet najmłodszego i najmniejszego Piotrusia – spośród Rekinów – rozbłysła i płonie iskra przynależności do narodu i grupy ludzi biorących sprawy w swoje ręce. „Bo zamków dobywa się mieczem, nie rąk załamaniem!” - jak pisał Stefan Żeromski.

Dziękuję za wkład pracy każdego z Was, za wsparcie dobrym słowem, czynem i wsparcie sponsorskie.

 

Sukces akcji napawa optymizmem: „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy MY żyjemy”! Jak nauczyć patriotyzmu współcześnie? Po jakie sięgać wzorce? Czy Polska potrzebuje krzyku na ulicach,  płonących opon? Patriotyzm współczesny jest jak powietrze – niewidoczny ale niezbędny! Zarażajmy – tylko i wyłącznie dobrym przykładem!

Do zobaczenia za rok! Będziecie?

Z pozdrowieniem
Wojtek Czapla

P.S.
A Polska zwyczajnie, po cichu wypiękniała Uśmiech!