ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

II runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny

Obrazy newsów: 20191115_olesno.jpgKolejne zmagania ligowe za nami. Tym razem zawody Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny zawitały do Olesna. W piątek 15 listopada zawodniczki i zawodnicy walczyli indywidualnie na dystansach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym oraz w sztafecie 4x50 m zmiennym. W imprezie wzięło udział 132 zawodników z 10 klubów pływackich woj. opolskiego.
Nasza reprezentacja składała się z 30 reprezentantów ( 14 dziewczynek i 16 chłopaków) z roczników 2008, 2009 oraz 2010 i młodszych. Dwudziestu dziewięciu z PSP nr 9 oraz jedna uczennica PSP nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu/

W klasyfikacji drużynowej zajęłyśmy zdecydowane I miejsce wyprzedzając zespół Juniora  Kluczbork o ponad 2700 pkt !!!!!. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 3 miejsce, zdobywając jednakże największą liczbę trofeów bo aż 10 (3złote, 2srebrne i 5brązowych) indywidualnych i 1 w sztafecie 4x50m st. zmiennym. Zawodniczki i zawodnicy bardzo poprawiali swoje rekordy życiowe, co bardzo dobrze świadczy o zaangażowaniu ich w treningach szkolnych i klubowych.

Kapitalnie w Oleśnie spisały się dziewczęta, które zdobyły 8 z 10 medali. Znakomicie pływała Diana Emerling kl. IIIs, Lena Kużaj kl.Vs, Olga Matyjasek PSP 19 kl. III, Zuzanna Kordek (kl. VIs) i Karolina Kania (kl.Vs). Wśród chłopców medale wywalczyli Mateusz Kuterski kl. III s i Amadeus Gohla kl. Vs. Natomiast Srebrna Sztafeta płynęła w składzie: Jagoda Mierzwińska kl. VIs, Julia Jaśkowska kl.VIs, Wojtek Barnuś kl.VIs i Lena Kużaj kl.Vs.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników, których komplet dostępny jest na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Poniżej zamieszczamy indywidualne statystyki medalowe zawodów.

Oprac.B.Kisielewski