ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

Zawody pływackie Kietrz

We wtorek 22.10.2019 na sympatycznej pływalni w Kietrzu, odbyła się inauguracyjna I runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny sezonu 2019/2020 dla zawodników grupy „B” tzn. urodzonych w roku 2007 i starszych. Wśród ponad 120 zawodników z 10 klubów Opolszczyzny, wzięło udział ponad 25 zawodników z klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Rywalizacja toczyła się na bardzo wysokim poziomie, ponieważ w zawodach wzięli udział tegoroczni medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu. Niestety w szeregach MMKS-u zabrakło kliku czołowych zawodników, których czeka w sobotę i niedzielę start w Grand Prix Polski w Oświęcimiu (Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Paulina Budzińska, Jarema Stańczyk i Maciej Matyjasek). Kędzierzyńscy sportowcy stanęli jednakże na wysokości zadania i wracają z tarczą z trudnych zawodów w Kietrzu. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 3 miejsce wywalczając 9 medali ( 4 złote, 4 srebrne i 1 brązowy). Znakomicie zwłaszcza spisali się Maksymilian Topolnicki (podopieczny trenerek Agaty Rachowicz i Darii Szydłowskiej-Smętek uczeń klasy VII s w PSP nr 9 w K-Koźlu) i Szymon Skrzypiec ( uczeń klasy VI s w PSP nr 9 w K-Koźlu, podopieczny trenerów Ewy Madej i Bronisława Kisielewskiego)  zdobywcy 4 złotych medali i 2 srebrnych. Pozostałe medale wywalczyli Natalia Skrzypczak (Klasa VIs ), Maciej Leszczyński (absolwent „9-tki” obecnie SMS Racibórz)  i sztafeta 4x50m st. dowolnym w składzie Paulina Kużaj, Wojciech Osowski, Marcin Wręczycki i Maciej Leszczyński (wszyscy chłopcy to tegoroczni absolwenci Naszej Szkoły, Paulina uczennica klasy VIIIs). Wielkie gratulacje należą się dla  zawodników i trenerów. Składamy również podziękowania za możliwość wyjazdu Urzędowi Miasta K-Koźle oraz PSP nr 9 w K-Koźlu.

Obrazy newsów: 20191022_kietrz_00.jpg

Wszystkie wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe.

Zapraszamy w sobotę 26.10.2019 o godz.10 00 na Krytą Pływalnię MOSiR w K-Koźlu na inauguracyjną I rundę grupy „A” czyli zawodników urodzonych w roku 2008 i młodszych, która odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle .

Poniżej zamieszamy skład medalistów MMKS Kędzierzyn-Koźle i statystykę medalową oraz zdjęcia z zawodów.

oprac.B.Kisielewski