ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

Puchar Burmistrza Dobrodzienia

Obrazy newsów: 20191023_dobrodzie_00.jpgW dniach 19-20 października 2019 roku w Dobrodzieniu odbyła się XIV edycja zawodów „Puchar Burmistrza Dobrodzienia”. W zawodach wzięło udział ponad 120 zawodników z klubów Polskich i Ukrainy. Bardzo udanie rozpoczęli sezon zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle (w większości uczniowie PSP nr 9 w K-Koźlu). Zwyciężyliśmy w klasyfikacji medalowej zdobywając łącznie 29 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 6 brązowych krążków). Najlepszymi zawodniczkami imprezy w Dobrodzieniu zostały Diana Emerling (klasa 3s) w roczniku 2010 st. dowolny , Julia Wójt (klasa 2s) w roczniku 2011 st. klasyczny, Olga Matyjasek (klasa II PSP 19) w roczniku 2010 st. grzbietowy, Zuzanna Kordek (klas VIs) w roczniku 2008  i Jakub Trojnar (klasa VIs) w roczniku 2007. Blisko tytułu znaleźli się Lena Kużaj (klas Vs), Jagoda Justyńska (klasa VIs), Natalia Skrzypczak (klasa VIs) i Szymon Skrzypiec (klasa VIs). Organizatorzy przygotowali olbrzymią ilość nagród dodatkowych losowanych wśród wszystkich uczestniczących w pucharze zawodników. Sprawiło to ogromną radość dzieciom, bo z zawodów prawie każdy z nich wyjechał z jakimś prezentem. Nasz klub miał też udekorowaną pucharem najmłodszą zawodniczkę imprezy, którą okazała się ośmioletnia Julia Wójt. Poprawiono wiele rekordów życiowych, co bardzo dobrze wróży na samym początku sezonu. Pływacy rozpoczynają starty na „ostro” bo już we wtorek 22.10.2019, pływamy w Kietrzu I rundę Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny dla zawodników grupy „B” czyli „starszych” a w sobotę 26.10.2019 w Kędzierzynie-Koźlu tę samą imprezę rozpoczyna grupa „A” „Młodsza”. Serdecznie zapraszamy do kibicowania rodziców, dziadków, kolegów i wszystkich sympatyków pływania. Sobotnie zawody w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczynamy rozgrzewką o godz. 9. Rywalizacja potrwa około 4-5 godzin. Zawodnicy będą rywalizować w konkurencjach 100m st. dowolnym i 50m st. grzbietowym oraz wyścigach sztafetowych 4 x 50m st. dowolnym. Dziękujemy bardzo za wsparcie finansowe, Urzędowi Miasta oraz Rodzicom, dzięki którym pojechaliśmy na zawody.

Gratulujemy naszym sportowcom znakomitych wyników i czekamy na więcej JJ !!!

Poniżej prezentujemy zdjęcia i medalistów z klubu MMKS K-Koźle.

Wszystkie klasyfikacje, wyniki i statystyki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody Okręgowe.

oprac.B.Kisielewski