ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

JESIENNA PRZYGODA KLASY 6S

We wtorek 15 października klasa 6s wzięła udział w spływie kajakowym rzekami Kłodnicą i Odrą. Przepiękna pogoda, była dodatkowym atutem wspaniałej przygody. Firma  „AQUA ACTIVE” Pana Krzysztofa Chałata, wyposażyła nas na czas spływu w fajne kajaki, zadbała o bezpieczeństwo i ognisko po zakończeniu spływu. Wodowaliśmy kajaki obok stadionu ”Kuźniczka” i około 13.15 po krótkiej odprawie i szkoleniu, wyruszyliśmy z biegiem rzeki w kierunku Odry. Trasa spływu prowadziła nas urokliwymi zakolami rzeki wśród bujnej roślinności. Przepiękny krajobraz towarzyszył nam do końca spływu. W okolicy młyna musieliśmy przeprawiać się kajakami lądem ze względu na wodospad. Po ponownym wodowaniu płynęliśmy już bez przeszkód, aż do rzeki Odry. Na Odrze Pan Krzysiek zarządził na jej środku zbiórkę kajakami, a następnie odbyły się krótkie regaty. Zaciekła walka o 6-tki była elementem sportowej rywalizacji podczas tej przepięknej eskapady. Po dopłynięciu do przystani „Szkwał” wzięliśmy udział w krótkim szkoleniu pływania wyczynowym sportowym kajakiem, które paru uczniów zakończyło na wesoło w nurcie rzeki. Następnie piekliśmy kiełbaski i chlebek w przygotowanym ognisku. Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 6s, za przygotowanie poczęstunku. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili że na wiosnę chcieliby powtórzyć taki spływ.

Obrazy newsów: 20191016_kajaki_00.jpg

oprac.B.Kisielewski