ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14-LETNICH W PŁYWANIU – OLSZTYN 04-07.07.2019

Obrazy newsów: 20190707_olsztyn_2019_700.jpgW ubiegłym tygodniu odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. W zawodach wzięło udział aż 604 zawodników i zawodniczek z rocznika 2005, reprezentujących 171 klubów z całego kraju. MMKS Kędzierzyn-Koźle wydelegował na tę imprezę 3 zawodników. Uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu, Kamil Gohla, Maciej Leszczyński oraz Kamil Kania spisali się bardzo dobrze na głównej imprezie pływackiej w 2019 roku. Pomimo trudności w przygotowaniach ze względu na zamknięcie Krytej Pływalni i brak w Naszym Mieście możliwości treningu na innym basenie, poświęcając dodatkowe pieniądze i czas, trenowaliśmy w ostatnim tygodniu na pływalni w Opolu i Krapkowicach oraz letnim basenie w Zdzieszowicach. Zaangażowanie się opłaciło. Zanotowaliśmy znakomite wyniki podczas Mistrzostw. Kamil Gohla na dystansie 200m st. klasycznym zajął w Finale A, IX-te miejsce. W finałach B Kamil wystąpił jeszcze 4 razy, Maciej Leszczyński, wystąpił w Finałach B trzykrotnie. Chłopcy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe co świadczy o dobrze wykonanej pracy trenerskiej i zawodniczej. Gratulujemy i czekamy jeszcze na wieści MP Juniorów 16-lat z Lublina, gdzie MMKS Kędzierzyn-Koźle będzie reprezentować Paulina Budzińska(absolwentka PSP nr 9) oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie ,w której weźmie udział czterech reprezentantów Naszego Miasta: Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Jarema Stańczyk (absolwenci PSP nr 9) oraz Maciej Matyjasek.

Wyniki:
Finał - 50m dowolny
Finał - 50m klasyczny
Finał - 50m motylkowy
Finał - 100m klasyczny
Finał - 100m motylkowy
Finał - 200m klasyczny
Finał - 200m motylkowy
Finał - 400m zmienny
Kluby

Wszystkie wyniki zawodów dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody centralne.