Czerwiec 2019

XIII Ogólnopolskie Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY
14 czerwca szkolny Teatr FLUG wyruszył pociągiem po przygodę do Opola.
Spośród wielu zgłoszeń płynących z całej Polski zostaliśmy wybrani do udziału w XIII Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY w Opolu.
Podczas Miniatur przewidziano wiele atrakcji. Już pierwszego dnia musieliśmy pomóc organizatorom w poszukiwaniu pomnika Miniatur, na którego odsłonięcie zostaliśmy zaproszeni. Okazało się, że pomnik został skradziony, a jego części ukryte nad Odrą. Po dwóch godzinach poszukiwań udało się jednak pomnik odzyskać i poskładać.
Podczas festiwalu braliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez instruktorów z MDK w Opolu, poznając jednocześnie kolegów i koleżanki z innych zespołów teatralnych. Na koniec zaprezentowaliśmy się na scenie w pokazach powarsztatowych. W bardzo zabawnej etiudzie wystąpiły nawet nasze panie reżyserki, kto nie widział niech żałuje
Forum ma charakter konkursowy, spektakle prezentowane są na scenie prawdziwego teatru – Opolskiego Teatru Lalki i aktora im. A. Smolki. W jury zasiadają aktorzy, choreografowie i reżyserzy. Nasz zespół budził zainteresowanie wszędzie gdzie się pojawiał, ponieważ tak licznego zespołu opolskie Miniatury w tym roku nie widziały. 24 fantastycznych aktorów i aktorek brawurowo wystąpiło w spektaklu „Zaklęta góra” stwarzając na scenie piękne obrazy pełne kamiennych posągów, przyrody budzącej się do życia, przeuroczych magicznych kropelek, które towarzysząc pięknej Wróżce Kropli Wody próbują pomóc w ratowaniu skamieniałego świata przed strasznymi czarownicami i żądnymi władzy diabłami.
Jury zachwyciła dojrzałość sceniczna młodych aktorów, ich naturalność i swoboda.
Zespół FLUG nagrodzony został na tym prestiżowym festiwalu wyróżnieniem.
Gratulujemy wszystkim młodym aktorom!