ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

UCZNIOWIE „DZIEWIĄTKI” DOMINUJĄ W WOJEWÓDZTWIE W PŁYWANIU

W dniu 18 maja 2019, odbyły się w Strzelcach Opolskich, Ogólnopolskie Drużynowe Zawody 10-11 lat w pływaniu, dla województwa Opolskiego. Zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, głównie uczniowie „9-tki” z klas 4s i 5s spisali się znakomicie, wygrywając o ponad 1500 punktów w klasyfikacji 11-latków nad drugim w klasyfikacji klubem tej imprezy UKS 5plus1 Opole, oraz o prawie 900 punktów w kategorii 10-latków nad drugą w zestawieniu Vegą Dobrodzień. W Strzelcach Opolskich wystartowało prawie 90 zawodników z 8 klubów woj. Opolskiego. Nasi sportowcy wywalczyli, aż 25 medali (9 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych). Istotą tych zawodów jest jednakże klasyfikacja drużynowa, a w tej zarówno w kategorii 10 lat jak i 11 lat Kędzierzynianie zostali zwycięzcami. W całej Polsce odbędzie się cykl tych zawodów, gdzie następnie wszystkie wyniki będą zbierane w Polskim Związku Pływackim w Warszawie ,a pod koniec czerwca zostanie ogłoszona klasyfikacja klubowa, w której mamy nadzieję być bardzo wysoko.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników. A w sobotę 25 maja zapraszamy na Finał Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu, w którym nasi zawodnicy będą niewątpliwie wieść wiodące role.

Obrazy newsów: 20190520_strzelce_00.jpg

Oprac. B.Kisielewski