ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

MARZENIA O MEDALU UCIEKŁY PO PIERWSZYM MECZU

Uczniowie "Dziewiątki" w poniedziałek (20.05) wzięli udział w finale wojewódzkim Mini Piłki Nożnej rozgrywanym w Brzegu. W najlepszej czwórce oprócz gospodarzy z PSP6 i kędzierzynian znaleźli się zawodnicy "Dziesiątki" Nysa i "Piątki" Krapkowice. Nasz zespół rozpoczął zmagania od meczu z tym ostatnim rywalem. I po pierwszych minutach prowadził już 2-0. Niestety jeszcze przed przerwą rywale zdołali wyrównać, a w drugiej połowie dołożyć trzecią bramkę i wygrać 2-3. Wcześniej Brzeg zremisował z Nysą 3-3, a w następnym meczu gospodarze pokonali 8-2 zespół z Krapkowic. Nasi zawodnicy długo nie mogli podnieść się po porażce. Mimo to kolejny mecz znów rozpoczęliśmy od prowadzenia 1-0. Błędy indywidualne naszych zawodników sprawiły jednak, że do przerwy było 3-5, a mecz ostatecznie skończył się wynikiem 5-10. Zaraz po tym spotkaniu czekał na nas rozpędzony Brzeg. Zrezygnowani i zmęczeni (mecze trwały 2x15 min.) zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla początkowo stawiali opór gospodarzom, groźnie kontrując (w jednej z akcji, przy wyniku 0-0, szarżujący bramkarz brzeżan powalił naszego zawodnika w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał), jednak w miarę upływu czasu przewaga Brzegu była co raz większa. Ostatecznie gospodarze do przerwy prowadzili 0-5, a w drugiej części meczu dołożyli jeszcze dziewięć bramek i zostali podobnie jak ich koleżanki mistrzami województwa. Na zakończenie turnieju Nysa pokonała Krapkowice 4-2 i tym samym wywalczyła srebrne medale. Brąz przypadł Krapkowicom, a nasi zawodnicy wrócili do domów z czwartym miejscem w województwie. Na pewno po turnieju (szczególnie po pierwszym meczu) pozostał spory niedosyt, jednak to i tak najlepsze miejsce chłopców z kędzierzyńskich podstawówek w rozgrywkach mini piłki nożnej od siedmiu lat (w 2012 roku w Oleśnie zawodnicy "Dziewiątki" zdobyli srebrne medale).

Obrazy newsów: 20190520_ch_00.jpg

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Dawid Łukasik, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Michał Komor, Oskar Liszok, Tymon Katlik.

Trener Krzysztof Hańcza.