ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

DZIEWCZYNY WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

Ze srebrnymi medalami wróciły reprezentantki "Dziewiątki" z finału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej. Zawody, które rozgrywane były w piątek (17.05) w Łubnianach rozpoczęły się świetnie dla Kędzierzynianek. W pierwszym meczu turnieju nasze zawodniczki pokonały SP 1 Nysę 2-0. Następnie gospodynie - PSP Łubniany uległy kolejno 0-1 PSP 6 Brzeg i 1-2 Nysie. W kolejnym meczu nasze dziewczyny po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowały 0-0 z zawodniczkami z Brzegu. Mimo kilku okazji z jednej i z drugiej strony nikt nie zdołał trafić do siatki, a w drugiej połowie nasze przeciwniczki zmarnowały nawet rzut karny. O Mistrzostwie Województwa rozstrzygnąć miała zatem ostatnia kolejka. Najpierw Nysa mimo prowadzenia 1-0 uległa ostatecznie Brzegowi 2-3. Taki wynik oznaczał dla naszych zawodniczek jedno - dowolne zwycięstwo z Łubnianami dawało nam złoto, a każdy inny wynik srebro. Po pierwszej połowie ambitnie grające gospodynie próbowały zaskoczyć nasze zawodniczki, jednak ich ataki nie przyniosły rezultatów, a kontrataki dziewczyn z "Dziewiątki" również nie znalazły drogi do bramki. W drugiej połowie nie mieliśmy już nic do stracenia i próbowaliśmy śmielej zaatakować, jednak to zawodniczki z Łubnian były skuteczniejsze i strzeliły nam dwie bramki, na co zmęczone uczennice z "Dziewiątki" nie znalazły już odpowiedzi. Krótkotrwały smutek po ostatnim meczu, niebawem zastąpiła ogromna radość, bowiem na szyjach naszych zawodniczek zawisły srebrne medale Mistrzostw Województwa. To historyczne osiągnięcie jeśli chodzi o mistrzostwa szkół i powtórzenie wyczynu piłkarzy z "Dziewiątki" z 2012 roku, którzy z takim samym wynikiem zakończyli wtedy turniej w Oleśnie.

Obrazy newsów: 20190517_001.jpg

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider, Agata Długosz, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza