ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

CHŁOPCY POWTÓRZYLI WYCZYN DZIEWCZĄT I POWALCZĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM

We wtorek (14.05) w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano półfinał wojewódzki w mini piłce nożnej chłopców (rocznik 2006 i mł.). Podobnie jak w zawodach dziewcząt nasz powiat reprezentowała "Dziewiątka", która gościła na Orliku przy ul. 9 maja ekipy z Kietrza (mistrz powiatu głubczyckiego), Niemodlina (mistrz powiatu opolskiego-ziemskiego), oraz opolską "Dwudziestkę" (v-ce mistrz stolicy naszego województwa).

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej nieco spięci i po kilku minutach przegrywali 0-1 z SP1 Niemodlin. Po pierwszej połowie przeciwnik mógł prowadzić wyżej, czemu zapobiegła świetna postawa naszego bramkarza. Jednak po przerwie nasi złapali rytm gry i zaczęli przeważać, a mecz zakończył się remisem 1-1. W drugim meczu Kietrz wygrał z Opolem 3-1. W następnej kolejce nasi zawodnicy rozprawili się z "Dwudziestką" 6-1, a Niemodlin dosyć szczęśliwie pokonał Kietrz 1-0. Kolejny mecz rozpoczęła "koncertowa" połowa w wykonaniu zawodników "Dziewiątki" w starciu z ekipą z powiatu głubczyckiego, zakończona wynikiem 5-0. Dominacja naszej ekipy nie podlegała dyskusji, jednak wciąż nie mogliśmy być pewnymi awansu. W drugiej połowie tempo meczu nieco osłabło i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-0. Teraz wszystko zależało od wyniku konfrontacji Opola i Niemodlina. Ten ostatni zespół wciąż mógł odebrać awans "Dziewiątce" jednak musiał wygrać, strzelając minimum dwanaście bramek. Zadanie to okazało się nieosiągalne dla zawodników Niemodlina, bo choć prowadzili 1-0 ostatecznie ulegli Opolanom 1-3, co wywołało euforię w szeregach "Dziewiątki" - oznaczało bowiem awans nasze drużyny do finału województwa!

Kolejność końcowa: 1. PSP 9 Kędzierzyn-Koźle 7 pkt., 2. SP 1 Niemodlin 4 pkt., 3. ZSP Kietrz 3 pkt., 4. PSP 20 Opole 3 pkt.

Obrazy newsów: 20190514_ch_00.jpg

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Bartek Zięcik, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Michał Komor, Oskar Liszok, Tymon Katlik.

Trener Krzysztof Hańcza