ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

NASZE PIŁKARKI W FINALE WOJEWÓDZKIM

Ogromnym sukcesem dla uczennic z "Dziewiątki" zakończył się półfinał wojewódzki w Mini Piłce Nożnej rozgrywany w piątek (10.05) na Orliku przy ul. 9 maja w Kędzierzynie-Koźlu. Oprócz gospodyń o awans do najlepszej czwórki województwa walczyły ekipy PSP 5 Brzeg (v-ce mistrz powiatu brzeskiego), SP Chocianowice (mistrz powiatu kluczborskiego), oraz PSP Baborów (mistrz powiatu głubczyckiego), który w grudniu organizował finał wojewódzki "halówki" ("Dziewiątka" była wtedy czwarta, a Baborów drugi). Nasze zawodniczki zaczęły turniej od zwycięstwa 2-1 z Brzegiem, na co Baborów odpowiedział wygraną 2-0 z Chocianowicami. W drugiej kolejce dziewczyny z "Dziewiątki" wygrały minimalnie 1-0 z reprezentantkami powiatu kluczborskiego, natomiast Baborów pokonał pewnie 3-0 brzeżanki. Mecze ostatniej kolejki decydowały zatem o pierwszym i trzecim miejscu.

W meczu z Baborowem mało było składnych akcji, a więcej boiskowej walki w środku pola. Dwie minuty przed przerwą na strzał z okolic środka boiska zdecydowała się nasza zawodniczka. Piłka przelobowała bramkarza i idealnie pod poprzeczką wpadła do siatki. Było 1-0 i teraz to Baborów musiał śmielej zaatakować. Jednak nasze zawodniczki wytrzymały napór przeciwnika i po pięknej walce uzyskały awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 17.05 w Łubnianach. W ostatnim meczu Chocianowice pewnie pokonały Brzeg 4-0 i tym samym wywalczyły trzecie miejsce.

Zapraszamy na wtorkowe zawody chłopców od godz. 10.00 na Orliku, ul. 9 maja.

Obrazy newsów: 20190510_00.jpg

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Matyjasek, Natalia Łukasik, Julia Haider, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza