ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

DZIEWCZYNY ZNÓW NA PODIUM

Tradycji stało się zadość. Reprezentanci "Dziewiątki" po raz kolejny wracają z finałów wojewódzkich Pucharu Tymbarka z medalami. W dniu dzisiejszym (4.04) w Brzegu odbył się finał turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", w których wzięły udział dwie drużyny z naszej szkoły. Dziewczyny z kategorii u10 (rocznik 2009-10) rozpoczęły zmagania od trzech zwycięstw w grupie (kolejno 2-0 z Budkowicami, 4-0 z Ligotą Książęcą i 6-1 z Głogówkiem), w tym samym czasie ich młodsze koleżanki w kategorii u8 (2011) najpierw przegrały z Głogówkiem 0-1, by następnie pokonać po 3-0 gospodynie z Brzegu, oraz zawodniczki z Białej Nyskiej. W półfinale starsze reprezentantki "Dziewiątki" przegrały 1-2 z Białą Nyską, natomiast młodsze dziewczęta pokonały w tym samym stosunku bramkowym Ligotę Książęcą. W meczach finałowych kędzierzynianki zagrały z tymi samymi drużynami co w pierwszej kolejce fazy grupowej. Najpierw trzecioklasistki pokonały pewnie Budkowice 3-0, a następnie po dramatycznym finale pierwszoklasistki zremisowały w regulaminowym czasie gry 0-0 z Głogówkiem. Następnie sędzia zarządził konkurs rzutów karnych, w których przez 11 kolejek nie padła żadna bramka. Dopiero w dwunastej serii zawodniczka Głogówka zdołała pokonać naszą bramkarkę, a że wcześniej zawodniczka "Dziewiątki" spudłowała, to ostatecznie nasze dziewczyny musiały zadowolić się srebrnym medalem, co i tak jest ogromnym sukcesem i potwierdzeniem wysokich umiejętności naszych dziewcząt. Dodatkowo najlepszą zawodniczką w tej kategorii wiekowej została Antonina Jaremko. Już jutro do rywalizacji w Brzegu przystąpią najstarsze dziewczyny z "Dziewiątki" z kategorii u12 (2007-8).

Obrazy newsów: 20190405_00.jpg

Składy PSP9: Milena Hańcza, Aleksandra Łasińska, Hanna Gregorczyk, Antonina Jaremko, Karolina Breitkopf, Julia Wójt, Nelly Celi, Alicja Kogut, Milena Stańczyk, oraz Anna Merta, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Marta Orzechowska, Magda Kućak, Lena Kużaj, Natalia Walczyk, Wiktoria Zarzecka, Maja Florczyk, Klara Łukasik.

Trenerami obu zespołów byli Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski.