ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA

KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
KALBI

SZACHIŚCI „DZIEWIATKI” WICEMISTZRAMI POWIATU

W czwartek 28 marca, w II LO w Kędzierzynie-Koźlu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego w szachach błyskawicznych. Szczególnymi gośćmi turnieju byli przedstawiciele ZAKS-y w osobach Prezesa Klubu Sebastiana Świderskiego i Mistrza Świata w piłce siatkowej Aleksandra Śliwki. Szanowni goście wymyślili quiz dla dzieci, które szukały podobieństwa w grze w szachy  i w piłkę siatkową. Wypowiedzi młodych szachistów na ten temat były zaskakująco trafne i urozmaicone. Naszą szkołę w tym turnieju reprezentowali: Jakub Karbownik, Marek i Rafał Smętek, Kacper Duszkiewicz, Szymon Bielański oraz Hanna Taraszkiewicz i najmłodsza uczestniczka turnieju Hania Grzegorczyk z klasy 1s !!.  Drużynowo ekipa PSP nr 9 wywalczyła tytuł Wicemistrzów Powiatu ulegając tylko PSP nr 6 przy tej samej liczbie punktów, wynikiem na pierwszej szachownicy. Indywidualnie, również na drugim miejscu zakończył zawody Szymon Bielański z klasy 4c. W Mistrzostwach Powiatu w szachach błyskawicznych w kategorii szkół podstawowych, wzięły udział cztery podstawówki z Naszego miasta PSP nr 1, PSP nr 6, PSP nr 9 i PSP nr 19. Opiekunką naszej reprezentacji była Pani Sabina Kisielewska.

Obrazy newsów: 20190328_szachy.jpg

Gratulujemy sukcesów coraz lepiej spisującym się szachistom z Dziewiątki.