Czerwiec 2019

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU OPOLSKIEGO W PŁYWANIUKĘDZIERZYN-KOŹLE 08-09.12.2018

Obrazy newsów: 000_zmo.jpgW ostatni weekend odbyła się w Kędzierzynie-Koźlu, najważniejsza wojewódzka impreza pływacka sezonu zimowego roku 2018. W Zimowych Mistrzostwach Okręgu Opolskiego wystartowało 128 zawodników z 9-ciu opolskich klubów pływackich oraz zawodnicy z Czech z miejscowości LSK Frýdek-Místek, a patronat nad tymi zawodami objęła Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle, Pani Sabina Nowosielska.

Otwarcia zawodów dokonali wspólnie Wiceprezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle, Pan Wojciech Jagiełło oraz Dyrektor PSP nr 9 w K-Koźlu, Pan Wojciech Czapla.

Podczas uroczystości otwarcia, pożegnano wybitnego, wieloletniego reprezentanta MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, absolwenta „Dziewiątki” – Mikołaja Kempę. Warto dodać że Mikołaj w swojej dotychczasowej karierze zdobył 7 medali Mistrzostw Polski, 104 razy poprawiał rekordy Okręgu Opolskiego na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Obecnie Mikołaj rozpoczął studia w Lublinie i tam też będzie kontynuował karierę sportową w klubie AZS Lublin.

W Mistrzostwach Okręgu rozegrano 34 konkurencje indywidualne oraz 4 konkurencje sztafetowe. Rozdano 150 medali i dyplomów, oraz przyznano 12 nagród indywidualnych dla zawodników oraz 2 dla najlepszych trenerów zawodniczki i zawodnika w kategorii open. Zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle pływali na najwyższym poziomie co pozwoliło nam zdobyć łącznie 29 medali w tym 10 złotych, 9 srebrnych oraz 10 brązowych. Zajęliśmy w klasyfikacji medalowej 2 miejsce za klubem MOS Opole, a przed ubiegłorocznymi tryumfatorami klubem DOKiS Vega Dobrodzień. Zawody stały organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie co często powtarzali zawodnicy i trenerzy. Duża ilość upominków ufundowanych między innymi przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu dodatkowo motywowała zawodników do szybkiego pływania. Wśród najlepszych zawodników imprezy znaleźli się następujący reprezentanci MMKS-u.

W kategorii dzieci 11-lat, tytuł Najlepszego Zawodnika wywalczył Szymon Skrzypiec, w kategorii młodzików 12-13 lat, tytuł Najlepszego Zawodnika przypadł Maćkowi Leszczyńskiemu, w kategorii Juniorów tytuł Najlepszej Zawodniczki zdobyła Anna Kempa. Powyższe tytuły świadczą o bardzo wysokiej dyspozycji naszych zawodników i pokazuje że praca trenerów MMKS-u jest bardzo dobra. Oprócz wymienionych zawodników medale dla kędzierzyńsko-kozielskiego klubu zdobywali: Wiktoria Smętek, Jagoda Muszyńska, Paulina Budzińska, Aleksandra Smyczek, Jarema Stańczyk, Maciej Matyjasek, Kamil Gohla oraz Wojciech Moryl. Warto także dodać że wszyscy zdobywcy medali dla Naszego Miasta za wyjątkiem Maćka Matyjaska, to uczniowie lub absolwenci „9-tki”. W dniach 14-16.12.2018 oraz  18-22.12.2018 odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski na których MMKS będzie miał swoich reprezentantów Paulina Budzińska wystartuje w kategorii Juniorów młodszych 15 lat w Ostrowcu świętokrzyskim, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk w kategorii Juniorów 16 lat w Gorzowie Wielkopolskim a Anna Kempa i Wiktoria Smętek w kategorii Juniorów 17-18 lat w Lublinie. Czekamy na bardzo dobre wieści z Mistrzostw Polski po cichu licząc na jakiś medal.