Lipiec 2019

Z kulturą na co dzień!
W tym roku szkolnym realizowany jest w naszej szkole projekt edukacyjny „Z kulturą na co dzień”. Jest on skierowany do uczniów klas I – VI. Celem działań w ramach projektu jest przekazie uczniom podstawowych zasad dotyczących kultury bycia.
Działania te były różnorakie. I tak, dzieci miały za zadanie wypełnić ankietę pt.: „Czy jesteśmy kulturalni?”, obejrzały pokaz multimedialny „Z kulturą za pan brat”, zapoznały się z bajką pt. „Czarodziejskie słowo”. Ponadto uczniowie klas I-III brali udział w konkursie plastycznym: „Co robi dobrze wychowane dziecko?”, a uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursie na ułożenie rymowanek, które w treści promowały właściwe zachowania. Rymowanki te zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej w formie „Kulturalnego drzewa i Kulturalnego parasola”. Nasze szkolne korytarze przyozdobiły słowa – klucze, których użycie ułatwia kontakt między ludźmi. Obecnie nadal trwa konkurs: „Mundurkowo – inaczej”. Dzieci co piątek ubierają inny strój, który jest stosowny do wskazanej okazji: do opery, na dyskotekę, imprezę sportową itp. Część dzieci z klas starszych już mogła sprawdzić swoją kulturalną wiedzę i pod koniec maja pięknie ubrane w stroje galowe wzięły udział w koncercie muzyki poważnej w wykonaniu artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej w K-Koźlu.
Podsumowaniem projektu będzie wybór Króla i Królowej Dobrych Manier. Ogłoszenie wyników nastąpi niebawem.

oprac.W.Czapla