Marzec 2019

WALECZNA DZIEWIĄTKA GRAŁA W MOSIR CUP

Uczniowie klas siódmych (rocznik 2004 i mł.) we wtorek na boisku PSP19 wzięli udział w turnieju piłkarskim MOSiR Cup. Oprócz nas i gospodarzy w zawodach wystąpiły ekipy PSP1, PSP5, PSP10, PSP18 i drużyny klubowe ze Strzelec Opolskich i Ujazdu - łącznie osiem ekip. Nasi zaczęli turniej bardzo dobrze i po ładnej grze wygrali dwa pierwsze mecze 2-1 z PSP10 i 4-1 z PSP5, jednak w tym drugim meczu pierwszy raz ucierpiał nasz bramkarz, który został trafiony kolanem w głowę. W kolejnym meczu grupowym zagraliśmy o pierwsze miejsce z Ujazdem i dwukrotnie w tym meczu prowadziliśmy, jednak pod koniec drugiej połowy w zamieszaniu podbramkowym groźnie wyglądającej kontuzji doznał nasz bramkarz, który udał się z zakrwawioną głową do pielęgniarki, a sędzia podyktował przeciw nam rzut karny, dzięki któremu Ujazd wyrównał stan meczu na 2-2, jednak następnie nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i zdołali utrzymać remis i awansować do najlepszej czwórki turnieju. W między czasie kontuzja Dominika okazała się niegroźna, ale urazu doznał Przemek, któremu pechowo odnowiła się kontuzja palca, co w połączeniu z wypadnięciem ze składu dwóch zawodników tuż przed turniejem stawiało nas w trudnej sytuacji, jednak nikt nie zamierzał odpuszczać. W półfinale, z późniejszymi zwycięzcam turnieju z PSP19 do przerwy było 1-1, jednak później dał o sobie brak sił i skończyło się na 1-3 dla gospodarzy. W meczu o trzecie miejsce znów spotkaliśmy się z Ujazdem. Po utracie pierwszego gola zdołaliśmy zdobyć dwie bramki, a do przerwy znów był remis 2-2, jednak w drugiej połowie znów zabrakło sił i mecz zakończył się wynikiem 2-5. W gronie silnych drużyn kończymy turniej tuż za podium, jednak nam w pamięci pozostanie dobra gra, poświęcenie i walka do końca naszej drużyny, która zagrała w składzie: Dominik Janicki, Przemysław China, Adam Rakowski, Oliwia Meinert, Michał Maciaszek, Bartosz Niemas, Patryk Baranowski, Sebastian Wiszowaty.

Obrazy newsów: 20180515_0.jpg

Trener Krzysztof Hańcza