Marzec 2019

Miejski konkurs recytatorski

W sobotę,  17 marca 2018 r.,  w  szkole odbył się XVIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI pod hasłem: „ MOWA OJCZYSTA POEZJĄ SERCA. Uczniowie z 10 szkół naszego miasta zaszczycili nas swoją bardzo liczna obecnością. Przybyli ze swoimi Nauczycielami, a niektórzy nawet z Rodzicami i Dziadkami, który również serdecznie dziękujemy.  Wszyscy uczestnicy pięknie recytowali wiersze i fragmenty prozy polskich autorów w atmosferze wielkiego zainteresowania i skupienia. Interpretacja tekstów niektórych Uczestników była wręcz  wzruszająca, a wybór najpiękniej recytujących bardzo trudny.  W gronie wyróżnionych znalazła się Magdalena Tkacz z klasy 7 s PSP 9, która recytowała wybrany fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i ciekawe zdarzenie z „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja.  Magdalenie, swojej uzdolnionej artystycznie Uczennicy,  jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję. Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.  Gratulujemy i dziękujemy!

Przewodnicząca jury, T. M. Tarasek

Obrazy newsów: rrr1.jpg  Obrazy newsów: rrr4.jpg