Marzec 2019

CZY WARTO NOSIĆ MUNDUREK?

Jednolity, zewnętrzny strój w naszej szkole jest znakiem przynależności do wyjątkowej społeczności Dziewiątki. W całym Kędzierzynie – Koźlu tylko nasza placówka ma swój „mundurek”, co wyróżnia dzieci spośród innych uczniów. Ubrać „Dziewiątkowe polo” to zaszczyt i honor.

Wiedząc o tym, jaką rolę ogrywa ustalony w szkole strój, staramy się nagradzać tych najbardziej wytrwałych, motywując tym samym do wysiłku sumienności i pilności, a cechy te ukształtowane w młodości staną się kiedyś w życiu absolwentów niebagatelnym posagiem.

W minionym roku szkolnym ogłosiliśmy konkurs MUNDURKOWO, którego odbiorcami byli wszyscy uczniowie. Dwie klasy, które przez 10 miesięcy zanotowały najmniejszą ilość braków mundurków w nagrodę wybrały się wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły na… kręgle.

Uczniowie klasy III b z wychowawczynią Urszulą Borucką informują: Wczoraj  pojechaliśmy do Azot na kręgle (nagroda w konkursie szkolnym). W nagrodę pojechała z nami Pani wicedyrektor Agata Rachowicz.  Było super!!! Całą godzinę graliśmy, bawiliśmy się, śmialiśmy się i zdobywaliśmy punkty.  Jesteśmy coraz lepsi w rzutach kulą. Dziękujemy Pani wicedyrektor, że pojechała  z nami. W tym roku też się postaramy wygrać MUNDURKOWO.

Natomiast dzieci z klasy 5a bawiły się z panią Iwoną Kocjan i dyrektorem Wojciechem Czaplą. I okazało się, że pani Iwonka nie ma sobie równych!!!! A był to jej debiut na kręgielni. Zabawy i uśmiechów było ogrom.

Obrazy newsów: 20171109_kregle00.jpg

Czy warto nosić mundurek?

Tak! Zdecydowanie tak!

Pozdrawiam i do następnego razu
W. Czapla