Podręczniki 2017-2018

Podstawowej nr 9

im. J. Gagarina

w Kędzierzynie-Koźlu

50 lat minęło jak jeden dzień…

Złoty jubileusz szkoły to okazja do spotkania po latach. Przeniesienia w czas młodości.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Kędzierzynie- Koźlu będzie świętować swój złoty  jubileusz. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla uczniów i wszystkich pracowników placówki czy zaprzyjaźnionych instytucji, ale również dla absolwentów, byłych dyrektorów szkoły i pracowników administracji. Mamy nadzieję, że ten rok szkolny będzie wyjątkowy i zapisze się na trwałe  w naszej pamięci.

W związku z obchodami święta w szkole podjęto szereg działań, by przypomnieć najważniejsze wydarzenia z życia „Dziewiątki”; by pokazać, jaka była szkoła, jaka jest dzisiaj, jak ją zmieniali kolejni dyrektorzy.  Niewątpliwie godna uwagi będzie wystawa zdjęć z minionych lat szkolnych, zdjęć wykonanych ukrytą kamerą, galeria prac plastycznych ilustrujących szkołę. Na pewno spisane wspomnienia byłych pracowników oraz cykl wywiadów z absolwentami przybliżą atmosferę i klimat dawnych lat. Ponadto będzie  można podziwiać  prace uczniów zawierające epickie i liryczne wyobrażenia na temat  szkoły, z kolei relacja  dotycząca realizacji projektu Comenius przypomni, że nasi uczniowie mają szanse na rozwój, a nasza szkoła jest szkołą budzącą potencjał drzemiący w uczniach i w nauczycielach.  Zawody pływackie, mecze piłki nożnej czy siatkowej przypomną o sportowym profilu  „Dziewiątki”.

Zwieńczeniem tych przygotowań będzie uroczyste świętowanie 11 maja 2018 r. a 12 maja odbędzie się zjazd absolwentów połączony ze szkolnym festynem oraz Balem 50-lecia, na którym Przeszłość i Teraźniejszość splotą swoje dłonie.

Już dziś z całego serca zapraszamy na wspólne świętowanie:

Rodziców i Uczniów

Absolwentów

Dyrektorów i Nauczycieli

Pracowników Administracji

Wszystkich Przyjaciół i Sympatyków „Dziewiątki”

OPRAC. MAŁGORZATA STRUŻYNA