Marzec 2019

DZIEWIĄTKA NA SZCZYCIE WOJEWÓDZTWA !!!!!!!

Obrazy newsów: fszs0.jpgW dniu 09.05.2017 na Krytej Pływalni MOSiR w Kędzierzynie-Koźlu, odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu. Wzięło w nich udział 9 reprezentacji chłopców i 8 ekip dziewczęcych. Nasi uczniowie spisali się w tych finałach ZNAKOMICIE !!. Chłopcy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej i w nagrodę wezmą udział w Finale Krajowym. Natomiast dziewczęta zajęły II miejsce w województwie, tracąc do PSP nr 5 z Opola jedynie trzy punkty. W wyścigach sztafetowych nie mieliśmy sobie (PSP nr 9) równych. Zwyciężyła zarówno sztafeta żeńska jak i męska. Dziewczęta w składzie Aleksandra Smyczek, Jagoda Muszyńska, Paulina Kużaj, Agata Breitkopf, Jasmina Lecht, Natalia Skrzypczak, Magdalena Tkacz, Jagoda Justyńska były bezkonkurencyjne i drugą na mecie ekipę z PSP nr 5 w Opolu wyprzedziły aż o 3 sekundy. III miejsce zajęła drużyna PSP nr 2 w Strzelcach Opolskich. W konkurencji sztafetowej chłopców, dominacja „Dziewiątki” była jeszcze znacznie większa, ponieważ Nasza drużyna w składzie Maciej Leszczyński, Marcin Wręczycki, Szymon Skrzypiec, Kamil Gohla, Maksymilian Topolnicki, Jakub Trojnar, Wojciech Osowski, Szymon Kuterski, wyprzedziła drugą na mecie ekipę z PSP nr 3 w Zdzieszowicach aż o 13 sekund !!.  W konkurencjach indywidualnych medale zdobywali Złote: Jagoda Muszyńska (50m st. grzbietowym), Wojciech Osowski ( 50 m st. dowolnym), Maciej Leszczyński (50m st. motylkowym), Marcin Wręczycki (50m st. Grzbietowym), Kamil Gohla (50m st. klasycznym). Srebro wywalczyła: Aleksandra Smyczek (50m st. motylkowym), Brązowe medale wypływali: Paulina Kużaj (50m st. grzbietowym), Agata Breitkopf (50m st. klasycznym) oraz Maksymilian Topolnicki (50m st. klasycznym). A czołówka w klasyfikacji punktowej drużynowej wygląda następująco:

Dziewczęta:

1. PSP nr 5 Opole – 131 pkt.
2. PSP nr 9 Kędzierzyn-Koźle – 128 pkt.
3. PSP nr 2 Strzelce Opolskie – 84 pkt.

Chłopcy:

1. PSP nr 9 Kędzierzyn-Koźle – 146 pkt.
2. PSP nr 5 Opole
3. PSP nr 3 Zdzieszowice

Wielkie gratulacje dla uczniów i trenerów Naszej Szkoły !!!! Z wypiekami na twarzach będziemy czekać na informację o Finale Krajowym Szkół Podstawowych w pływaniu.

oprac.B.Kisielewski