Ważne strony
MusicBox3
Play
„DZIEWIĄTKA” GODNYM RYWALEM DLA ŚLĄSKA

W dniach 22-23.03.2017 w Gliwicach odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich. Znakomicie podczas tej imprezy spisała się reprezentacja MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, złożona z uczniów PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu.  W zawodach wystartowało 145 zawodników z 19-tu klubów woj. Śląskiego i Opolskiego. Nasi pływacy w łącznej klasyfikacji klubowej zajęli bardzo wysokie III miejsce, ustępując pola jedynie gospodarzom klubowi Sicret Gliwice i MOSM Tychy. Najlepszym zawodnikiem Naszej ekipy był Kamil Gohla, zdobywca aż 4 medali. Kamil wywalczył 3 Brązowe medale na następujących dystansach 200m st. klasycznym, 200m st. zmiennym oraz 100m st. klasycznym. Najlepiej spisał się jednak w konkurencji 400m st. dowolnym gdzie zdobył Srebrny medal w znakomitym czasie 5:08,80. Srebro wywalczył także Kamil Kania na dystansie 200m st. grzbietowym. Bardzo dobrze punktowały także sztafety, które dwukrotnie zajmowały IV miejsce w konkurencjach 4x50m st. zmiennym w składzie Kamil Gohla, Kamil Kania, Michał Barnuś i Maciej Leszczyński, oraz 4x50m st. dowolnym gdzie w miejsce Michała wystartował Jan Bartoszek. Dzielnie pływały także dziewczęta, które razem z chłopcami zgromadziły, aż    8 478 pkt. Skład kędzierzyńskiej był następujący;

Dziewczęta: Wiktoria Celi, India Kołtun, Barbara Mazurkiewicz, Barbara Sitkiewicz, Aleksandra Smyczek, Weronika Wojciechowska

Chłopcy: Michał Barnuś, Jan Bartoszek, Kamil Gohla, Kamil Kania, Maciej Leszczyński

Gratulujemy znakomitego wyniku drużynowego. Czekać teraz będziemy na wyniki z całego kraju. II runda tych korespondencyjnych zawodów rozegrana zostanie w miesiącu czerwcu w Kędzierzynie-Koźlu w dniach 17-18.06.2017 i wtedy tez okaże się które miejsce zajmiemy w Polsce.