Marzec 2019

KOLEJNY SUKCES NASZYCH PIŁKAREK

Dzień po złocie najmłodszych reprezentantek "Dziewiątki" (22.04) do rywalizacji przystąpiły ich starsze koleżanki z klas piątych i czwartych. Dwanaście drużyn, zwycięzców etapów powiatowych zostało rozlosowanych do trzech grup. Nasze zawodniczki rozpoczęły od pokonania zespołu Grudzice Opole 6-0. W drugim meczu wygrywamy 3-2 z Lisięcicami, a w ostatnim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie remisujemy bezbramkowo z Namysłowem. Mimo awansu z drugiego miejsca, jesteśmy w gronie rozstawionych drużyn, ponieważ posiadamy najlepszy bilans spośród zespołów z drugich pozycji. W ćwierćfinałach, które rozpoczęły fazę pucharową turnieju, do ekip rozstawionych zostały dolosowane pozostałe dwie drużyny z drugich miejsc i dwie najlepsze z trzecich miejsc.

Nasze dziewczęta trafiają na silne Łubniany i po emocjonującej walce do końca, mimo, iż przegrywamy do przerwy 0-1 potrafimy najpierw wyrównać, a następnie w końcówce strzelić zwycięską bramkę, dzięki czemu meldujemy się w strefie medalowej.

Półfinał to nie mniejsze emocje. Reprezentantki "Dziewiątki" potrafiły w nim umiejętnie odpierać ataki PSP3 Zdzieszowice, a na trzy minuty przed końcem znów zadajemy decydujące trafienie. Tym samym jesteśmy już w wielkim finale. Tam czeka na nas ekipa z Białej Nyski, z którą od lat rywalizujemy na najwyższym szczeblu. Nasze zmęczone dziewczyny jeszcze raz wychodzą na boisko z determinacją w osiągnięciu końcowego sukcesu. Mecz jest bardzo wyrównany i obfituje w okazje dla jednej i drugiej drużyny. Na minutę przed końcem pierwszej połowy niestety tracimy bramkę. Po przerwie staramy się z całych sił o wyrównanie, jednak trudy turnieju dają się coraz bardziej we znaki, a nieustępliwe zawodniczki z Białej Nyski nie dają się zaskoczyć i turniej ostatecznie kończymy jako Wicemistrzowie Opolszczyzny. Dodatkowo nasza kapitan - Victoria Kielbassa otrzymuje statuetkę dla "Najlepszej zawodniczki turnieju".

Obrazy newsów: final_u_12_2017.jpg

Skład PSP9: Zofia Danielewicz, Monika Fudali, Oliwia Binkowska, Paulina Boral, Victoria Kielbassa, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider.

Trener Krzysztof Hańcza