Czerwiec 2019

"DZIEWIĄTKA" MISTRZEM OPOLSZCZYZNY

Dziś (21.03.2017) po raz pierwszy w historii szkoły wygrywamy Finał Wojewódzki w turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Tego wielkiego sukcesu dokonały nasze najmłodsze uczennice z pierwszych i drugich klas (roczniki 2009-2010). Jest to największy wyczyn w historii "Dziewiątki" jeśli chodzi o rozgrywki piłki nożnej. Dotychczas, od 2010 roku, kiedy powstały klasy piłkarskie w naszej szkole, w każdym roku szkolnym zdobywaliśmy medale zawodów rangi wojewódzkiej (w zawodach szkolnych Mini Piłki Nożnej, Turnieju Orlika lub Pucharze Tymbark), jednak do tej pory, nigdy nie były to krążki z najcenniejszego kruszcu. W najlepszej czwórce Opolszczyzny meldowaliśmy się 17-krotnie, zdobywając sześć srebrnych i siedem brązowych medali, oraz cztery razy byliśmy tuż za podium. Miejmy nadzieję, że dzisiejszy wynik, jest początkiem nowego etapu w rozwoju piłki nożnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzisiejszy turniej dziewczęta rozpoczęły od zwycięstw grupowych z Olszanką 7-0 i Głogówkiem 4-0. W półfinale po zaciętym meczu pokonujemy 1-0 Stare Budkowice, a w finale zwyciężamy 2-0 Ligotę Książęcą. W całym turnieju odnosimy cztery zwycięstwa i notujemy bilans bramkowy 14-0. Najlepszą zawodniczką turnieju zostaje Lena Kużaj.
Dziś walczyli również chłopcy z "Dziewiątki" z tych samych roczników. W pierwszym meczu grupowym pokonaliśmy 6-0 Kluczbork, następnie minimalnie ulegając zawodnikom z Olesna 2-3. W półfinale po ambitnej walce musimy uznać wyższość UKS Spiders Krapkowice 3-6, a w meczu o 3. miejsce ponownie 2-4 przegrywamy z Olesnem. W gronie jedenastu finalistów wojewódzkich plasujemy się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Obrazy newsów: tymbark_2017_wiosna_00.jpg

Skład dziewcząt: Maja Jankowska, Marta Orzechowska, Anna Merta, Lena Kużaj, Wiktoria Przymuszała, Lena Zabrocka, Karolina Kania, Antonina Miraszewska. Trener Krzysztof Hańcza.

Skład chłopców: Marek Kowalski, Krzysztof China, Paweł Blicharski, Szymon Domański, Jakub Matejko, Filip Głabuś, Adam Wychowaniec, Miłosz Borucki, Kacper Maliński. Trener Roman Radłowski.

Jutro, również w Brzegu swój finał wojewódzki z udziałem "Dziewiątki" rozegrają piątoklasistki (roczniki 2005-06).

Ze sportowym pozdrowieniem
Trener Krzysztof Hańcza