Marzec 2019

UCZNIOWIE „DZIEWIATKI” WSRÓD UCZESTNIKÓW OTYLIA SWIM TOUR W OPOLU !!!

Obrazy newsów: otylia0.jpgW dniu 08.10.2016 w Opolu na pływalni „Wodna Nuta” i obiektach Politechniki Opolskiej odbyła się kolejna edycja Otylia Swim Tour. Programu szkolenia dzieci, trenerów i rodziców przez naszą najwybitniejszą w historii pływaczkę Otylię Jędrzejczak. Oprócz niej zajęcia prowadzili między innymi Robert Białecki trener Kadry Polski Seniorów, Jacek Urantówka najwybitniejszy trener woj. Opolskiego i wielu innych.

W Otylia Swim Tour brali udział uczniowie klas pływackich, zawodnicy klubów pływackich woj. Opolskiego czyli MMKS K-Koźle, Zryw Opole, 5+1 Opole, Juniora Kluczbork, Kusy Strzelce Op., Winner Zdzieszowice oraz Vegi Dobrodzień. W ramach akcji organizowane są nie tylko lekcje na basenie i na sali tzw. na sucho, ale także wykłady z udziałem dietetyka sportowego i psychologa. Te ostatnie skierowane są do rodziców pływaków, trenerów i nauczycieli oraz wszystkich, których dzieci lubią aktywnie spędzać czas.

Wspaniała atmosfera, wspaniali ludzie oraz duże zaangażowanie zawodników tak można podsumować cykl treningów podczas Otyli Swim Tour.

Projekt ten będzie realizowany w tym roku w sześciu miastach (także w Katowicach, Łodzi, Rudzie Śląskiej, Piasecznie i Elblągu) skierowany jest do młodzieży w wieku 9-14 lat, ale także rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. - Projekt narodził się w mojej głowie 3-4 lata temu i jest realizowany od dwóch lat – powiedziała w Opolu Otylia Jędrzejczak. - Polega na prowadzeniu jednodniowych zajęć praktycznych, w które jestem zaangażowana nie tylko ja, ale także najlepsi trenerzy w kraju, a także reprezentanci Polski. Nie będziemy nikogo uczyć, ponieważ zwyczajnie nie da się tego zrobić w jeden dzień. Uczestnicy muszą już pływać stylem dowolnym żabką i grzbietem. Postaramy się udoskonalić posiadane już przez dzieci umiejętności, także techniczne oraz przekazać im swoją wiedzę i doświadczenie.

Dzień z Otylią był niesamowity!

Pracowaliśmy ciężko, aby nauczyć się od Mistrzyni i jej pomocników najwięcej jak tylko się da. Zobaczcie zdjęcia z naszego sobotniego super treningu!

oprac.B.Kisielewski