Czerwiec 2019

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2015/2016 dobiegł końca. Dziś wszyscy otrzymaliśmy świadectwa, a potem cała "Dziewiątka" spotkała się na meczu międzynarodowym Polska-Ukraina. W meczu wzięli udział uczniowie "Dziewiątki", oraz przybyli na zaproszenie władz miasta młodzi piłkarze z partnerskiego miasta Kałusz leżącego na Ukrainie.

Przed meczem odbył się krótki apel zakończony ślubowaniem olimpijskim. Przyczenie gry i dopingu fair-play, z szacunkiem do przeciwnika było ważnym punktem uroczystości, potem głos przejął nasz spiker trener Bronisław Kisielewski.

Od tej pory wszystko odbyło się tak jak na prawdziwym meczu EURO 2016, które nasze reprezentacje rozegrały trzy dni wcześniej. Było zatem wejście zawodników na boisko w towarzystwie eskorty dziecięcej z klas pierwszych, oraz flag narodowych. Następnie odegrano hymny państwowe Ukrainy, oraz Polski. Potem przywitanie drużyn, okrzyki i już tróka sędziowska, pod kierownictwem trenera Tomasza Tyczyńskiego (któremu na liniach pomagali Patryk Maziakowski i Michał Smykla z 6s) mogła zacząć zawody. Na trybunach zasiedli w sektorze VIPowskim dyrektor Wojciech Czapla, goście z Ukrainy, oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, a na pozostałych sektorach cała szkoła kibicowała Polsce oraz Ukrainie.

W naszej drużynie wystąpiło 12 zawodników. W pierwszej połowie zagrali "świeżo upieczeni" absolwenci z klasy piłkarskiej 6s (Jakub Kołdej, Łukasz Łata, Piotr Sekuła, Sebastian Składny, Michał Hołoga, Igor Ziembicki), w drugiej połowy zagrał skład "przyszłościowy" (Oliwia Meinert, Bartosz Niemas, Patryk Baranowski z klasy 5s i Dominik Janicki, Bartosz Daroszewski, Przemysław China z klasy 4a).

W drużynie ukraińskiej wystąpiło 10 zawodników z roczników 2003-2006, odpowiadającym naszym klasom 4-6.

Nasi zawodnicy okazali się mało gościnni, gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 4-2, druga połowa 3-2, a cały mecz zwycięstwem "Dziewiątki" 7-4.

Po meczu nastąpiło wręczenie pucharów, wzajemnych upominków, a także wymiana flag z podpisami zawodników, biorących udział w tym historycznym meczu. Pożegnaliśmy także odchodzącego na emeryturę trenera Tomasza Tyczyńskiego, a na końcu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Goście z Kałusza zapowiedzieli zaproszenie naszej drużyny do rewanżu na Ukrainie. Czekamy więc z niecierpliwością na możliwość rewizyty i kolejnego spotkania.

Obrazy newsów: pol_ukr_psp9_00.jpg

A tymczasem wszyscy udaliśmy się na zasłużone WAKACJE!!!

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza
fot.: mgr Elżbieta Kobiałka