ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,609,615 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
KONIEC ROKU SZKOLNEGO

Rok szkolny 2015/2016 dobiegł końca. Dziś wszyscy otrzymaliśmy świadectwa, a potem cała "Dziewiątka" spotkała się na meczu międzynarodowym Polska-Ukraina. W meczu wzięli udział uczniowie "Dziewiątki", oraz przybyli na zaproszenie władz miasta młodzi piłkarze z partnerskiego miasta Kałusz leżącego na Ukrainie.

Przed meczem odbył się krótki apel zakończony ślubowaniem olimpijskim. Przyczenie gry i dopingu fair-play, z szacunkiem do przeciwnika było ważnym punktem uroczystości, potem głos przejął nasz spiker trener Bronisław Kisielewski.

Od tej pory wszystko odbyło się tak jak na prawdziwym meczu EURO 2016, które nasze reprezentacje rozegrały trzy dni wcześniej. Było zatem wejście zawodników na boisko w towarzystwie eskorty dziecięcej z klas pierwszych, oraz flag narodowych. Następnie odegrano hymny państwowe Ukrainy, oraz Polski. Potem przywitanie drużyn, okrzyki i już tróka sędziowska, pod kierownictwem trenera Tomasza Tyczyńskiego (któremu na liniach pomagali Patryk Maziakowski i Michał Smykla z 6s) mogła zacząć zawody. Na trybunach zasiedli w sektorze VIPowskim dyrektor Wojciech Czapla, goście z Ukrainy, oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, a na pozostałych sektorach cała szkoła kibicowała Polsce oraz Ukrainie.

W naszej drużynie wystąpiło 12 zawodników. W pierwszej połowie zagrali "świeżo upieczeni" absolwenci z klasy piłkarskiej 6s (Jakub Kołdej, Łukasz Łata, Piotr Sekuła, Sebastian Składny, Michał Hołoga, Igor Ziembicki), w drugiej połowy zagrał skład "przyszłościowy" (Oliwia Meinert, Bartosz Niemas, Patryk Baranowski z klasy 5s i Dominik Janicki, Bartosz Daroszewski, Przemysław China z klasy 4a).

W drużynie ukraińskiej wystąpiło 10 zawodników z roczników 2003-2006, odpowiadającym naszym klasom 4-6.

Nasi zawodnicy okazali się mało gościnni, gdyż pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 4-2, druga połowa 3-2, a cały mecz zwycięstwem "Dziewiątki" 7-4.

Po meczu nastąpiło wręczenie pucharów, wzajemnych upominków, a także wymiana flag z podpisami zawodników, biorących udział w tym historycznym meczu. Pożegnaliśmy także odchodzącego na emeryturę trenera Tomasza Tyczyńskiego, a na końcu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Goście z Kałusza zapowiedzieli zaproszenie naszej drużyny do rewanżu na Ukrainie. Czekamy więc z niecierpliwością na możliwość rewizyty i kolejnego spotkania.

Obrazy newsów: pol_ukr_psp9_00.jpg

A tymczasem wszyscy udaliśmy się na zasłużone WAKACJE!!!

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza
fot.: mgr Elżbieta Kobiałka