Czerwiec 2019

DELF, kontynuujemy...

Sara Wróbel, nasza ubiegłoroczna absolwentka zdała ponownie międzynarodowy egzamin z języka francuskiego DELF, tym razem na poziomie A2. Sara kontynuuje naukę w Publicznym Gimnazjum nr 5 i uczestniczy w zajęciach dodatkowych prowadzonych przeze mnie. Od września zaczynamy następny etap przygotowań do egzaminu na poziomie B1.

Inna nasza absolwentka, Zuzanna Szczepanowska, która języka francuskiego zaczynała uczyć się w naszej szkole, zdała w czerwcu ubiegłego roku DELF A2, w marcu 2016 DELF B1, a w czerwcu 2016 DELF B2. Zuza kontynuuje naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Opolu.Certyfikat DELF na poziomie B2, daje jej przepustkę na francuskie uczelnie.

Obrazy kategorii newsów: delf2.jpg

Nie ma wątpliwości, że certyfikat językowy to dobra inwestycja. DELF, jest ważny bezterminowo i uznawany na całym świecie. Certyfikat z języka francuskiego to mile widziany akcent w CV – zwłaszcza teraz, kiedy język angielski jest w zasadzie niezbędnym minimum, warto podejmować naukę pozostałych języków. Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach, trzecim językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Sukces na egzaminie DELF jest osiągalny już w szkole podstawowej. Wystarczy zaangażowanie ucznia w naukę i chęć podjęcia dodatkowej pracy.

Zapraszam,

Elżbieta Kobiałka