ZAPISY NA ROK 2020/2021 DO KLAS:
10,644,423 unikalne wizyty
E-NAUCZANIE
Aktywna Tablica
8 klasa
Biblioteka PSP9
LEPSZA SZKOŁA
Ochrona Danych Osobowych
50 LAT PSP9
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Doradztwo zawodowe
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS

Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 83
» Najnowszy użytkownik: joannam
E-Dziennik
KORONAWIRUS
Strefa ciszy
Biblioteka Poleca
BIP
KALBI
Przyjaciele Dziewiątki SPONSORZY Szkoły
SAMORZĄD SZKOLNY
PSP9 na Facebook'u
YouTube PSP9
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Pasje naszych uczniów- Modelarstwo RC

Gośćmi pikniku rodzinnego 2016 byli modelarze Dawid Rębis uczeń klasy 5b z tatą Piotrem, którzy pokazali uczestnikom możliwości modeli samochodowych RC. Mogliśmy obserwować jazdę oraz skoki z ramp.

Modelarstwo RC (zdalnie sterowane drogą radiową) to wspaniałe rodzinne hobby, poszczególne modele zachwycają nie tylko osiągami (rozwijają prędkość do 80km/h), czy gracją w poruszaniu, ale także cieszą oko w bezruchu. Równie pięknie wyglądają w plenerze, jak i na półce po skończonej zabawie.

Można wybrać, w zależności od upodobań: pojazdy jeżdżące, pływające lub latające. Można wybrać też rodzaj napędu: elektryczny lub spalinowy. Dawid Rębis, od lat wspólnie z tatą, pasjonuje się zdalnie sterowanymi samochodami elektrycznymi RC typu off-road (przystosowane do jazdy w trudnym terenie). Jako ciekawostkę można podać fakt, iż Dawid najpierw nauczył się obsługiwać aparaturę zdalnie sterowaną (siedząc w wózku), a dopiero potem chodzić. Ta wspólna pasja owocuje sukcesami w zawodach modelarskich, w których biorą udział – Dawid zajął np. III miejsce w Polsce w klasie E-18 Micro Truck w 2011 roku.

Startują w imprezach modelarskich z różnym powodzeniem, ale zawsze jest to wspaniała zabawa i rywalizacja. Poza zawodami biorą udział w imprezach rodzinnych, piknikach, spotkaniach modelarzy, wspólnie majsterkują naprawiając i modyfikując modele. Na pikniku mogliśmy obserwować też akrobacje modelu latającego z najmłodszej grupy modeli latających, wyposażonego w 4 wirniki quadrocoptera (drona). Profesjonalne modele tego typu mogą być wykorzystywane do przenoszenia ładunków oraz robienia zdjęć i filmów z niecodziennej perspektywy.

Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się modelarstwem RC.

Obrazy newsów: drebis1.jpg Obrazy newsów: drebis2.jpg

Oprac. Dawid Rębis