Marzec 2019

Pomagać innym – to potrzeba serca! - Festyn Rodzinny w PSP nr 9

Pomagać innym – to potrzeba serca!

Tam, gdzie ludzie widzą potrzeby innych; tam, gdzie jest chęć współpracy, to tam można uczynić wiele, nawet rzeczy, które na pozór wyglądają na trudne do zrealizowania. To wyżej wymienione cechy pozwoliły szczęśliwie przygotować i realizować projekt pn. „Festyn Rodzinny w PSP nr 9”.

Rzecz miała miejsce 11 czerwca 2016 roku. Grupą inicjatywną była prężnie działająca Rada Rodziców z jej przewodniczącą Panią Katarzyną Miraszewską. Po kilku miesiącach przygotowań, planowania i poszukiwania sponsorów przy współpracy z nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi naszej szkoły wielkie dzieło charytatywnej pomocy najuboższym z naszej społeczności stało się faktem.

Festyn połączył najistotniejsze z cech Dziewiątki: sport i szeroko rozumianą kulturę. Bo to w tych dwóch obszarach pomyślano i przeprowadzono przedsięwzięcie. W części sportowej rozegrane zostały następujące turnieje: piłki nożnej, tenisa stołowego i piłki siatkowej plażowej. Wszystkie trzy odbyły się w formule rodzinnej, gdzie ramię w ramię stanęli duzi i mali, ojcowie i synowie, a nawet matki i dzieci i to piłce nożnej!

W turnieju piłki nożnej pierwsze miejsce zajęła klasa 2A! Na drugim miejscu znalazła się klasa 4A a trzecie wspólnie zajęły klasy: 4B i 5B.

Triumfatorem rozgrywek w „plażówkę” była rodzina Gohla! Na drugim miejscu podium znalazła się reprezentacja rodziny Błażowskich, a trzecie zajęła drużyna z klasy 6S w całości złożona z uczniów! Wielkie brawa dla nich!

W tenisie stołowym pierwsze miejsce zajęli Sebastian i Tomasz Godula; II m. Łukasz i Maciej Niemas, a III m. Kamil i Aneta Gohla.

Ponadto miał miejsce ogólnoszkolny pokaz tańca Zumba spektakularnie poprowadzony przez panią instruktor Ewę Madej. I tym razem ramię w ramię stali: rodzice, dzieci, nauczyciele, goście a plac apelowy zamienił się w przestrzeń taneczną i to pierwszy raz w historii szkoły. Druga ze sfer – kultura – realizowana była w bardzo wielu dziedzinach. Były występy wokalno – taneczne uczniów, był zakład fryzjerski pod gołym niebem, było malowanie twarzy, eksperymenty chemiczne, ale też to, co bardziej przyziemne: grill, kanapka ze smalcem i ogórkiem, popisowe dania dziewiątkowej kuchni, lody, wata cukrowa, kawiarnia ze swojskim ciastem… Gdzie tu kultura? – ktoś zapyta. Kultura to przykład, i to bardzo dobry, wspólnej zabawy, uśmiechu, szczęścia, radości z pomocy niesionej drugiemu człowiekowi. W każdej – nawet najmniejszej – czynności obecni byli Rodzice, którzy chętnie zaangażowali się w wielkie dzieło. Całość powiodła się również dzięki wsparciu dużej rzeszy sponsorów i dobrodziejów:

• Obrazy newsów: festyn_2016m.jpgOdrzańskie Ogrody,
  • Salon kosmetyczny Vasari,
  • Gabinet kosmetyki i masażu Natalia Aga Wrotniak,
  • Biuro Podróży My Travel,
  • Well Fit - centrum fitnessu.

Ogromną popularnością cieszyły się pokazy przygotowane przez państwa Rębisów tj. popisy z użyciem zdalnie sterowanych pojazdów: samochodów i drona. A okazało się, że nasz piątoklasista Dawid Rębis jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Ciekawy był także pokaz Straży Pożarnej, a zwłaszcza kurtyna wodna, dzięki której plac apelowy zamienił się w minibasen, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem dzieci. Oprócz tego mogły zobaczyć, dotknąć i posiedzieć we wspaniałych maszynach: autentycznym Harley'u Davidsonie i quadzie, które to udostępnili rodzice – p. Krzysztof Dyjak i pani Nabila Padet.

Według naszych szacunków przez sobotnią imprezę przewinęło się około 600 osób: rodziców, uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz  wielu gości z zewnątrz – co nas (organizatorów) cieszy bardzo i uskrzydla. Cały dochód uzyskany podczas imprezy przez Radę Rodziców przeznaczony został na pomoc potrzebującym spośród społeczności naszej Szkoły. Za każdy „Dziewiątkodolar” w imieniu tych, do których trafią – DZIĘKUJEMY!!!

Wielkie podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym i każdemu z osobna – nikogo nie pomijając! Przy tak zmotywowanych i świetnie działających grupach zarówno Rodziców, jak i Nauczycieli i Pracowników szkoły można bardzo wiele! Z pewnością nie był to nasz ostatni festyn! Na kolejną, przyszłoroczną jego odsłonę zapraszamy już dziś!

Wojciech Czapla

P.S. Dziękuję również fotografom: Dorocie Nowak, Agnieszce Konowaluk – Wrotniak i Krzysztofowi Dyjakowi.