Marzec 2019

Zwierzaki w szkole

Uczniowie z klasy 1d od dawna mieli jedno, ogromne marzenie. Jako wielcy miłośnicy przyrody chcieli przyprowadzić do szkoły swoje domowe zwierzątka. Dzieci bardzo często rozmawiały o swoich pupilach i prawidłowej opiece nad nimi.

W końcu ich marzenie spełniło się. W piątek rodzice i dziadkowie przyprowadzili zwierzątka na plac apelowy. Uczniowie doskonale wiedzieli, że zwierzątek nie można straszyć ani męczyć. Należy obchodzić się z nimi bardzo ostrożnie, żeby nie wyrządzić im żadnej krzywdy.

Dzieci najpierw wysłuchały najważniejszych informacji o przyprowadzonych zwierzątkach, które prezentowali ich koledzy. Później, pod czujnym okiem właścicieli, mogły pooglądać i pogłaskać wszystkie zwierzątka. A było ich naprawdę dużo! Cztery pieski, trzy kotki, trzy chomiki, dwie świnki morskie, dwa króliczki, żółw, gołąb i rybka. Wszystkie dzieci były zachwycone tym radosnym i pouczającym spotkaniem.

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym rodzicom i dziadkom. Bez Państwa pomocy spełnienie dziecięcych marzeń nie byłoby możliwe.

oprac. Marta Godula, foto. Krzysztof Dyjak