Ważne strony
MusicBox3
Play
PRZYBYLI! ZDOBYLI! ODJECHALI!

Wspaniale spisali się w ostatnich dniach młodzi pływacy z klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle trenujący w PSP nr 9 oraz ZSM nr 1 w K-Koźlu i jedna uczennica z PSP nr 20. Najpierw w piątek 22.04.2016 podczas czwartej edycji Opolskiej Ligi Miast grupy B (starszej), rozgrywanej w Kietrzu, wywalczyli 5 medalowych pozycji:

1. Złoty Kobiet, 50m klasyczny13 lat Budzińska Paulina 38.49,
2. Brązowy Kobiet, 200m dowolny 13 lat Budzińska Paulina 2:35.82,
3. Brązowy Kobiet, 100m grzbietowy 13 lat Budzińska Paulina 1:20.32,
4. Brązowy Kobiet, 50m klasyczny 14 lat i starsi Smętek Wiktoria 38.79,
5. Brązowy Sztafety, 4 x 50m zmienny 13 lat i starsi MMKS Kędzierzyn-Koźle  2:09.68

A w sobotę 23.04.2016 połączone siły uczniów PSP nr 9, PSP nr 19 oraz PG nr 5 w K-Koźlu w liczbie 19 osób, udały się do Legnicy na podbój Dolnego Śląska. W VI zawodach o Puchar Prezesa DOZP wzięło udział 237 zawodników z 16 klubów. Wypadliśmy tam wspaniale zdobywając łącznie aż 17 medali: 5 złotych, 5 srebrnych oraz 7 brązowych. Znakomicie wypadli zwłaszcza Maciej Matyjasek zdobywca 3 medali ( 200m zmiennym I miejsce, 100m st. dowolnym oraz 100m st. motylkowym – III miejsce) Maciej Leszczyński również 3 medale ( I m – 100m st. dowolnym, II m – 200m st. zmiennym, III miejsce – 50m st. motylkowym) Michał Barnuś wywalczył 2 medale ( I m – 100m st. klasycznym, III m – 200m st. zmiennym), Kamil Kania również 2 medale ( II m -100m st. grzbietowym, III m – 200m st. dowolnym), Paulina Budzińska 2 medale ( II m – 100m st. klasycznym, III m – 100m st. dowolnym), Wiktoria Smętek 2 medale ( II m – 100m st. klasycznym, II m – 200m st. zmiennym) Wojciech Osowski zajął III miejsce w konkurencji 100m st. motylkowym a Paulina Kużaj III miejsce na 50m st. grzbietowym. Dwa medale wywalczyły również sztafety 4x50 metrów st. zmiennym. Chłopcy zwyciężyli w tej konkurencji płynąc w składzie: W. Osowski, M. Matyjasek, Bartosz Antonik oraz M. Leszczyński. Dziewczęta w tej samej konkurencji zajęły III miejsce płynąc w składzie: W. Smętek, P. Budzińska, Weronika Francuz oraz Roksana Kwiecień. Pozostali nasi reprezentanci to  Jan Bartoszek, Aleksandra Smyczek, Jagoda Muszyńska, Miłosz Tryndoch, Marcin Wręczycki, Franciszek Długosz, Hanna Taraszkiewicz oraz India Kołtun. Były to bardzo przyjemne zawody dla zawodników i trenerów, wspomaganych przez liczne grono rodziców, którzy udali się z nami do Legnicy na tę imprezę. A wyjazd był już o godzinie 6.00 rano.