*U*W*A*G*A*

Marzec 2017

Podręczniki 2016-2017

Dzisiaj jest: czwartek 30 marca 2017.
Imieniny obchodzi: Aniela, Leonard, Amelia, Jan, Amadeusz, Kwiryn, Dobromir
Dla Przedszkolaków i ich Rodziców
STRAJK W SZKOLE
sticky

STRAJK W SZKOLE

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W związku z planowanym na 31 marca 2017r. (piątek) ogólnopolskim strajkiem pracowników oświaty Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr9 w Kędzierzynie-Koźlu informuje, że w szkole w tym dniu będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, którym Rodzice nie mogą zapewnić opieki w domach.

Ponieważ do akcji strajkowej zadeklarowało przystąpienie większość nauczycieli, zwracam się z prośbą do Rodziców o pozostawienie dzieci w domu o ile jest taka możliwość. Ze swej strony dołożę wszelkich starań aby zapewnić uczniom przebywającym w szkole bezpieczeństwo i opiekę.

DYREKTOR

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ Nr9

W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU

STYPENDIA

29 marca 2017r. na uroczystym apelu po raz kolejny wręczono stypendia najlepszym uczniom i sportowcom. Grupa uczniów osiągających wysokie wyniki jest tak ogromna, że nie sposób nagrodzić wszystkich. Dlatego szczególnie gratulujemy wszystkim stypendystom, życząc im jednocześnie dalszych sukcesów.

Stypendia otrzymali:  Balicka Jagoda, Barnuś Michał, Bartoszek Jan, Bojda Pola, Breitkopf Agata, Danielewicz Zosia, Kania Kamil, Kozak Magdalena, Leszczyński Maciej, Łannik Agata, Mincewicz Jan, Muszyńska Jagoda, Osowski Wojciech, Pańczyk Zuzanna, Wróbel Aurelia.

Obrazy newsów: stt123.jpg

PRAWA CZŁOWIEKA

Zimą walczyliśmy o prawa człowieka podczas Maratonu Pisania Listów Amnesty International. Wiosną odświeżamy wiedzę na temat naszych praw uczestnicząc w projekcie.

Obrazy artykułów: i_festiwal.jpg

Elżbieta Kobiałka   Ilona Piwowarska

Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu matematycznego MAKS

Obrazy newsów: logo_maks_napis.png

Trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu matematycznego MAKS została rozstrzygnięta. Brali w nim udział uczniowie naszej szkoły w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki konkursu z podaniem miejsca, jakie uczeń zajął w województwie opolskim podane są w nawiasach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku.

Kategoria klasy 4
Kuterski Szymon (m.8)
Długosz Agata (m.9)

Kategoria klasy 5
Danielewicz Zofia (m.7)
Łannik Agata (m.11)
Bartoszek Jan (m.13)
Krupa Paweł (m.15)

Kategoria klasy 6
Karbownik Kuba (m.7)
Meinert Oliwia (m.12)
Wręczycki Marcin (m.13)
Tkacz Magdalena (m.19)
Muszyńska Jagoda (m.20)
Osowski Wojciech (m.22)
Czarnecki Bartek (m.25)

Wiosenne krajobrazy

Od 16 marca  na parterze naszej szkoły mamy możliwość podziwiania prac plastycznych przedszkolaków z naszego miasta, które wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą szkołę „Wiosenne krajobrazy”. Jury w składzie : p. Ilona Piwowarska-nauczyciel plastyki, p. Barbara Michnik-wychowawca świetlicy i p. Ilona Ludwig - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej długo obradowały by właściwie ocenić i nagrodzić prace plastyczne. Do konkursu zgłoszono 33 prace z 12 przedszkoli. Prace dzieci były różnorodne i bardzo ciekawe. Zastosowano różne techniki plastyczne.

W związku z podjętą już decyzją jury serdecznie zapraszamy przedstawicieli przedszkoli nr 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 15, 17, 18, 21 i 24 na uroczystość wręczenia dyplomów i nagród połączoną z występami uczniów PSP nr 9 dnia 6 kwietnia o godz. 9.50. II piętro.

Obrazy newsów: wiosenne_k_2017.jpg

Koordynator konkursu- Ilona Ludwig