Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 2 lipca 2015.
Imieniny obchodzi: Jagoda, Urban, Maria, Karina, Serafin
Giełda Podręczników - 25.06.2015

!!! UWAGA !!!

W dniu 25 czerwca na II godzinie lekcyjnej (od 8:50) uczniowie aktualnych klas czwartych oraz piątych
będą mieli okazje nabyć podręczniki od swoich starszych kolegów.

Uczniowie przyszłych klas czwartych otrzymają podręczniki ze szkoły.
WYPRAWKA szkolna 2015/16
sticky

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informujemy, że rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu tylko podręczników dla uczniów w klasach III szkoły podstawowej. Pomocą w zakresie dofinansowania zakupu tylko podręczników do kształcenia ogólnego, objęto uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkole podstawowej – bez względu na kryterium dochodowe:

Zgodnie z decyzją Ministerstwa uczniowie klas I, II, IV otrzymają podręczniki bezpłatnie.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników uczeń może otrzymać ze względu na jedno z trzech wymienionych kryteriów, tj. ze względu na:

1. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto

2. Bez względu na dochód, na jednego członka rodziny, uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością umysłową z w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej

3.W szczególnych przypadkach może być udzielona pomoc uczniom z rodzin, w których dochód przekracza w/w kryterium dochodowe - ( art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013. poz. 182))

Wybitni nagrodzeni przez prezydent miasta

Wybitni sportowcy i przedstawiciele kultury odebrali od prezydent Sabiny Nowosielskiej specjalne nagrody. Prezydent doceniła ich zaangażowanie w działalność sportową i kulturalną miasta. Aż czworo nauczycieli PSP nr 9 otrzymało nagrody!

Obrazy newsów: nag_prez_01.jpg

Nagrody przyznano w zakresie sportu, w kategorii: zapasy, badminton i parapadminton, pływanie, triathlon i crosstriathlon, ratownictwo wodne, piłka siatkowa, lekka atletyka, tenis stołowy, piłka nożna mężczyzn niesłyszących oraz modelarstwo sportowe. W zakresie pływania nagrodzeni zostali m.in. Daria Szydłowska-Smętek i Bronisław Kisielewski trenerzy "Dziewiątki".

Za całokształt działalności oraz za sukcesy odniesione w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznano dziewiętnaście nagród. W tej dziedzinie nagrodzone m.in. zostały dwie nauczycielki PSP nr 9, Kinga Wróbel oraz Aleksandra Pasoń.

Ponadto na scenie gościło wielu uczniów i absolwentów Naszej Szkoły między innymi Weronika Stychno i Radosław Sierny.

Dyplomy i czeki wręczały Pani Prezydent Sabina Nowosielska wraz z przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle – Panią Katarzyną Dysarz. Dla laureatów zagrał zespół Mistrzowie Świata. Gali towarzyszy także wystawa na kozielskim rynku.

Obrazy newsów: nag_prez_02.jpg

oprac.B.Kisielewski

Zakończenie roku klas szóstych

W MISTRZOWSKIM STYTLU KOŃCZĄ SZKOŁĘ!

Koniec roku obecnej  klasy 6b zapisze się złotymi czcionkami w historii naszej szkoły. Uczniowie kończą szkołę z doskonałymi wynikami. Cała klasa osiągnęła średnią 5.01. 17 spośród 24 uczniów odbierze świadectwo z wyróżnieniem.

Również sprawdzian po 6 klasie uczniowie napisali celująco. Z języka polskiego osiągnęli wynik 81,4 %, z matematyki 80, 4% i z języka angielskiego 94,4%.

Życzymy równie dobrych wyników w gimnazjum!

GRATULUJĘ!!!

wychowawca Elżbieta Kobiałka