Szkolenia - Komputery
Amnesty International
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 81
» Najnowszy użytkownik: Nikodem
BIP
Wakacje USTKA
PSP9 na Facebook'u
Nadzór pedagogiczny
Podręczniki 2014-2015
Wyprawka do klasy I
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: wtorek 28 kwietnia 2015.
Imieniny obchodzi: Paweł, Waleria, Ludwik, Piotr, Bogna, Witalis
Zmarł WIELKI Polak
sticky

Obrazy newsów: wladyslaw_bartoszewski.jpg

foto: PAP


MMKS Kędzierzyn-Koźle na podboju Dolnego Śląska
Obrazy newsów: legnica1.jpg 

W dniu 25.04. 2015 połączone siły uczniów PSP nr 9 oraz ZSM nr 1 z Kędzierzyna-Koźla uczestniczyły w V-tych Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Prezesa Dolnośląskiego Okręgu Pływackiego. Zawody zgromadziły na starcie 262 zawodniczek i zawodników z 20 klubów. W barwach klubu MMKS K-Koźle wystartowało 18-tu zawodników. Najlepiej spisywali się ponownie chłopcy z rocznika 2005. Kamil Gohla (PSP nr 9) wywalczył 2 medale. Jeden z nich na 50m st. klasycznym w czasie 50,94 sek, a drugi w konkurencji 100m st. zmiennym w czasie 1:33,20. Kolejne medale 10-latkowie zdobywali na następujących dystansach: Michał Barnuś (PSP nr9) zdobył srebrny medal na 50m st. grzbietowym w czasie 44,54 sek, Kamil Kania (PSP nr9) brązowy medal na 50m st. dowolnym w czasie 37,73 oraz Maciej Leszczyński (PSP nr9) srebrny na 50m st. dowolnym w czasie 36,14 sek. Bardzo dobrze popłynął również Jarema Stańczyk (PSP nr9) w kategorii 13-latków w konkurencji 100m st. klasycznym zdobywając srebrny medal w czasie 1:22,92. W tej samej konkurencji brązowy medal w kategorii 11 latków wywalczył Antonik Bartosz (PSP nr19) w czasie 1:38,34. Do zdobyczy medalowych dołożył się jeszcze Maciej Matyjasek (PSP nr19) w konkurencji 100m st. dowolnym osiągając czas 1:09,98 i wywalczając tym sposobem III-cie miejsce na podium. Ponadto w Legnicy pływali jeszcze Wiktoria Smętek (PG nr5), Paulina Budzińska (PSP nr9), Weronika Francuz (PSP nr9), Maja Olender (PSP nr9), Weronika Kuźma (PSP nr9), Jakub Cielontko (PSP nr19), Długosz Franciszek (PSP nr9), Furgała Jakub (PSP nr19), Moryl Wojciech (PSP nr9), Osowski Wojciech (PSP nr9). Łącznie Kędzierzynianie wywalczyli 8 medali: 4 srebrne oraz 4 brązowe. 
Gratulujemy sukcesów i z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnych dobrych wieści z pływackich aren. A najbliższe zawody w których będą pływać zawodnicy klubu MMKS K- Koźle to 9 maja Śrem, 11.05 Opole, 23 maja Strzelce Op., oraz 30.05 Kietrz.

oprac.B.Kisielewski


Nasi uczniowie podbijają piłkarski świat

W ostatnich dniach dochodzą do nas znakomite wieści dotyczące piłkarek i piłkarzy z PSP9.

Przyszli i obecni uczniowie klas piłkarskich znajdują uznanie w oczach trenerów spoza naszej szkoły. Występujący w drużynie Football Academy Kędzierzyn-Koźle uczniowie "Dziewiątki" Igor Ziembicki (5s) i Dominik Janicki (3s) otrzymali powołanie do Kadry Polski Football Academy roczników 2003 oraz 2005 i już wkrótce wezmą udział w zgrupowaniu tej drużyny we Wronkach (15-17.05.2015). Obok Dominika powołanie do kadry rocznika 2005 otrzymał Michał Kosmal, który po wakacjach rozpocznie naukę w czwartej klasie piłkarskiej.

Wcześniej do Kadry Polski Football Academy powoływani byli: Piotr Sekuła i Filip Chadała (obaj 5s). (Lista powołań).

Natomiast po piątkowo-sobotnich finałach wojewódzkich Pucharu Tymbark, gdzie nasze drużyny plasowały się w ścisłej czołówce (2.,4. i dwa 5. miejsca), zauważone zostały reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Kurzeja (5s) i "królowa strzelczyń" kategorii U10 - Victoria Kielbassa (3a). Obie wystąpią w reprezentacji województwa opolskiego (której trzon stanowić będą zwycięskie reprezentacje z UKS Biała Nyska) na finale krajowym Pucharu Tymbarka w Warszawie (29.04-2.05.2015).

Nasze reprezentantki po raz kolejny są wzmocnieniem dla zwycięskich drużyn w Pucharze Tymbarka. W zeszłym sezonie podobną drogę przemierzyła Oliwia Meinert (4s), która pojechała do Warszawy z drużyną Łubnian, a jeszcze wcześniej Daria Stanisławska (6b), która wzmocniła Cerekwianki Polska Cerekiew. Ten sam klub reprezentowała także Wiktoria Podlodowska (obecnie gimnazjum) w ubiegłorocznych rozgrywkach Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska.
Wszystkim wyżej wymienionym zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy dobrej gry i życzymy dalszych sukcesów.

Obrazy newsów: akademia.jpg

Trener Krzysztof Hańcza


Mini piłka nożna chłopców - etap powiatowy

Dwa dni po dziewczętach do rozgrywek piłkarskich na szczeblu powiatowym przystąpili chłopcy. Na pobliskim Orliku (ul. 9 Maja) w dwóch grupach rywalizowali reprezentanci PSP9, PSP18 oraz ekipy z Roszowickiego Lasu, Solarni, Polskiej Cerekwi i Maciowakrza.
W grupie A nasza drużyna pokonała kolejno Roszowicki Las i Solarnie po 5-0. W półfinale w meczu bez historii odprawiliśmy Maciowakrze 5-1, a w wielkim finale po emocjach, których głównym sprawcą był pan sędzia (uznając wyrównującą bramkę dla Cisowej po metrowym wyjściu piłki za linię bramkową) pokonujemy PSP18 3-1. Nasi zawodnicy pokazali duże umiejętności i na delikatnie mówiąc kontrowersyjne decyzje sędziego zareagowali czysto sportową złością, która przełożyła się na jeszcze lepszą grę. Po raz piąty z rzędu (od roku szkolnego 2010/11) "Dziewiątka" zostaje mistrzem powiatu w Mini Piłce Nożnej chłopców i weźmie udział w półfinale wojewódzkim. W najbliższą środę na Orliku w Namysłowie zmierzymy się z gospodarzami, oraz mistrzem powiatu głubczyckiego - Kietrzem i wicemistrzem powiatu oleskiego - Praszką. Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów.
Skład PSP9: Dawid Zych, Kamil Rakowski, Mateusz Mach, Marek Podborączyński, Przemysław Czekaj, Jarosław Bujara, Patryk Łotocki (wszyscy 6s), Igor Ziembicki, Piotr Sekuła, Michał Smykla, Filip Chadała (wszyscy 5s). Trener Krzysztof Hańcza

Obrazy newsów: pnch2015.jpg

Oprac.: Krzysztof Hańcza


Mini piłka nożna dziewcząt - etap powiatowy

W poniedziałek 20.04.2015 odbyły się mistrzostwa powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w Mini Piłce Nożnej dziewcząt. Broniąca tytułu "Dziewiątka" na inaugurację "wymęczyła" zwycięstwo z Polską Cerekwią 1-0. W kolejnym meczu, w którym mieliśmy przewagę, ale graliśmy nieskutecznie przegrywamy ze Starą Kuźnią 1-2 i choć do walczymy do końca, pokonując kolejno Roszowicki Las 3-0 i PSP16 6-0 to nie udaje nam się doścignąć zespołu ze Starej Kuźni. Choć na koniec rozgrywek mamy tyle samo punktów co ta szkoła i lepszy bilans bramkowy, to jednak bezpośredni mecz decyduje o tym, że ostatecznie zajmujemy drugie miejsce. Pozostał lekki niedosyt, jednak tego dnia nie można było wymagać od dziewczyn nic więcej. Poranna szczepionka piątych klas i zmęczenie odczuwane po sobotnim finale Pucharu Tymbarka zniwelowało naszą przewagę i sprawiło, że pierwszy raz od dwóch lat dziewczyny z "Dziewiątki" nie wystąpią w półfinale wojewódzkim w tej dyscyplinie.

Końcowa tabela: (mecze/bramki/punkty)
1. Stara Kuźnia 4 7-2 9
2. PSP9 K-Koźle 4 11-2 9
3. Polska Cerekiew 4 6-1 7
4. PSP16 K-Koźle 4 2-11 3
5. Roszowicki Las 4 0-8 1

Skład PSP9: Daria Stanisławska, Anna Ptak (obie 6b), Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Kurzeja, Aleksandra Pokorska, Nikola Zych (wszystkie 5s), Paulina Budzińska (5a), Oliwia Meinert (4s). Trener Krzysztof Hańcza

Obrazy newsów: mpndz2015.jpg

Oprac: Krzysztof Hańcza