Szkolenia - Komputery
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 1

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 81
» Najnowszy użytkownik: Nikodem
BIP
PSP9 na Facebook'u
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2015-2016
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: środa 25 listopada 2015.
Imieniny obchodzi: Erazm, Katarzyna, Elżbieta, Klemens
ALFIK
sticky

ALFIK MATEMATYCZNY

Środa, 25.11.2015, 6,7 lekcja

godzina 12.45-14.30

Sala 58

miękki OŁÓWEK, gumka

Kto je obiad, zjada go o 12.30!


MAŁA LIGA W PŁYWANIU

Znakomicie spisali się najmłodsi uczniowie „ DZIEWIĄTKI” podczas I-szej edycji „Małej Ligi” w pływaniu w roku szkolnym 2015/2016, rozegranej w poniedziałek 23 listopada.

Na Krytej Pływalni MOSiR w K-Koźlu zgromadziło się ponad 200 dzieci klas I-III z czterech szkół podstawowych „Naszego” miasta. Byli to uczniowie PSP nr 9, PSP nr 12, PSP nr 19 oraz PSP nr 20.  Na widowni obok zawodników zasiedli ich rodzice, dziadkowie, opiekunowie, nauczyciele i trenerzy. Obserwowali Oni wszyscy wspaniałe popisy reprezentantów „ Dziewiątki”, którzy zdobyli łącznie aż 26 medali. Ich łupem padło 10 medali złotych, 8 srebrnych i również 8 brązowych. W zawodach pływano na trzech dystansach w czterech kategoriach wiekowych.

Obrazy newsów: mala_liga_01.jpg


Pierwszaki w bibliotece

Na początku października uczniowie klasy 1s odwiedzili wraz z Wychowawcą oraz panią Agnieszką Płaziak Publiczną Bibliotekę w K-Koźlu i Filią nr 5, gdzie mieli możliwość udziału w zajęciach, przygotowanych przez panią Barbarę Górnik. Najpierw była pogadanka o zwierzętach, które zasypiają na zimę, a wśród nich główny bohater lekcji i świstak. Oglądaliśmy film, gdzie można była zobaczyć zachowanie zwierzątka, poznać jego przyzwyczajenia, obserwować co i w jaki sposób je, a nawet posłuchać dźwięków (świstów), jakie wydaje. Następnie było spotkanie z książką czyli pouczające opowiadanie o świstaku Gwizdku, które pani Basia czytała w taki sposób, iż każde dziecko było zaangażowane w historię o nieposłusznym Gwizdku. Przyszedł czas na zabawę ruchową "Orzeł i świstaki", podczas której bawiły się nie tylko dzieci, jak i panie. Na koniec uczniowie zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki, gdzie warto przychodzić na spotkanie z książką. Dziękujemy za miłe i przyjazne przyjęcie naszej grupy!

Oprac. Karina Biały


Dziewczyny w Finale Wojewódzkim

Dziś w Mąkoszycach koło Brzegu odbył się jeden z czterech półfinałów wojewódzkich w Halowej Piłce Nożnej dziewcząt. Naprzeciw siebie stanęły zawodniczki z Czepielowic (mistrzynie pow. brzeskiego), Gogolina (v-ce mistrzynie pow. krapkowickiego), Włodzienina (mistrzynie pow. głubczyckiego) i zawodniczki z "Dziewiątki" (mistrzynie pow. k-kozielskiego). W pierwszej kolejce meczów Gogolin pokonał Włodzienin, a nasze zawodniczki wygrały z Czepielowicami. Oba mecze zakończyły się wynikami 2-0. W kolejnych meczach "Dziewiątka" tylko zremisowała z Włodzieninem 1-1, a Czepielowice pokonały 1-0 Gogolin. W ostatniej rundzie spotkań Czepielowice wygrały 4-0 z Włodzieninem i tylko zwycięstwo dawało naszym dziewczynom awans. Po nerwowym i remisowym początku mecz ostatecznie kończy się zwycięstwem "Dziewiątki" 4-1. Dzięki temu po raz pierwszy w historii szkoły wystąpimy w Finale Wojewódzkim z udziałem czterech najlepszych drużyn na Opolszczyźnie, który odbędzie się w czwartek 10.12.2015 w Kędzierzynie Koźlu.

Obrazy newsów: fin_wojewodzki_dz_00.jpg

Skład PSP9: Aleksandra Kurzeja, Wiktoria Szewczyk (obie 6s), Paulina Budzińska (6a), Oliwia Meinert (5s), Victoria Kielbassa, Oliwia Binkowska (obie 4a), Monika Fudali (4s).

Trener Krzysztof Hańcza


OD IKRY DO.... NO WŁAŚNIE? CO Z TEGO WYROŚNIE?!

Mali badacze ze Szkółki Wędkarskiej „REKINY DZIEWIĄTKI” w środę 18 listopada udali się do Ośrodka Zarybieniowego PZW Poliwoda w celu odnalezienia odpowiedzi na to nurtujące pytanie.

Wycieczka i spotkanie z pracownikami Ośrodka przybliżyła szereg zagadnień z zakresu ichtiologii. Dzieci widział „żłobek” dla ryb, gdzie to znajdowały się ryby w najmniejszej postaci  tj. ikry. Kolejno widziały narybek w „rybnym przedszkolu”, gdzie maluchy uczyły się jeść. Miały też okazję zobaczyć i dotknąć ryby już dorosłe: obie odmiany karasia, pstrągi i karpie. Przyczyniły się także do wzrostu pstrągów karmiąc je granulatem.

W kolejnej części dnia był czas na drugie śniadanie, które Rekiny przygotowały samodzielnie przy ognisku. Okazało się, że całkiem niemała grupa pierwszy raz z życiu smażyła kiełbaskę nad ogniskiem. Po posiłku odbyły się zajęcia, których celem był przegląd gatunków ryb występujących w naszych wodach. Całość zakończyła się quizem. Dzieci po oglądzie plansz z rybami podawały nazwę gatunkową i cechy charakterystyczne. Niektóre z dzieci miały okazję popisania się swoją wiedzą i pięknie tłumaczyły, czym jest fotosynteza, jak rozumieć hasło: „Złów i wypuść” lub też przedstawiały funkcje, które w ciele ryby spełnia układ kostny potocznie zwany „ościami”. I okazało się, że nie tylko mają „stanąć w gardle”.

Wszystkie dwadzieścia pięć Rekinów (a trzeba powiedzieć, że nie wszyscy pojechali – A SZKODA) po pełnym dniu wrażeń udało się do domów... z odpowiedzią w głowie: gdy ikra jest ikrą, to trudno stwierdzić, jaką rybą będzie. Choć nie jest to niemożliwe.

Obrazy newsów: poliwoda01.jpg

My, Rekiny, dziękujemy Zarządowi Koła PZW „Azoty” z Kędzierzyna – Koźla za sfinansowanie naszego wyjazdu; pani Małgorzacie Strużynie (nauczycielowi z PSP nr 9 z K – Koźla) za opiekę nad nami; rodzicom za kiełbaski.

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla