*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Lipiec 2017

Dzisiaj jest: sobota 22 lipca 2017.
Imieniny obchodzi: Maria, Magdalena, Albin, Pankracy, Milena
Mundurki
sticky

Zamówienia na mundurki są przyjmowane w sekretariacie szkoły

do 14.07.2017r.

Odbiór po 21 sierpnia. Koszt 35zł.,

prosimy o wpłatę zaliczki 15,00zł. przy składaniu zamówienia.

DELF JUNIOR A1, A2, B1... absolwenci też zdali.
Francuski

Z dumą i radością informuję, że nasi absolwenci, którzy kontynuują ze mną naukę języka francuskiego w Publicznym Gimnazjum nr 5 zdawali międzynarodowy egzamin języka francuskiego, DELF A1, A2, B1  i wszyscy zdali.

Egzamin odbył się, 10 czerwca 2017,  podobnie jak DELF PRIM, w Centrum Egzaminacyjnym DELF/DALF przy Polskim Stowarzyszeniu – Europa Języków i Kultur w Zabrzu. Dziękujemy Pani Renacie Klimek-Kowalskiej i Ewie Kandziora za możliwość udziału w sesji i fantastyczną atmosferę egzaminu.

Uczniowie w gimnazjum zdali egzamin DELF JUNIOR SCOLAIRE.

Radosław Stancel na poziomie A1

Przemysław Żabski na poziomie A2

Sara Wróbel na poziomie B1

Aleksandra Leszczyńska na poziomie A2 (Ola jest uczennicą pani Barbary Miśków, w PSP 9 uczyła ją pani Katarzyna Hunek)

Wspólnie z nami przygotowywali się uczniowie, którzy nie są absolwentami naszej szkoły, ale przykład naszych uczniów zachęcił ich do rozwijania umiejętności językowych i dołączyli do naszej grupy DELF

Paulina Pietrzykowska  na poziomie A2  oraz absolwent PG 5, obecnie uczeń LO II, Krzysztof Antonik, na poziomie B1

UCZNIOM GRATULUJĘ SERDECZNIE i ZAPRASZAM DO NAUKI JĘZYKA FRANCUSKIEGO.

Elżbieta Kobiałka

Obrazy artykułów: delf_wzr.jpg

wzór certyfikatu

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12-LAT W PŁYWANIU

Obrazy newsów: 12-latki00.jpgW dniach 20-21 czerwca 2017 na Krytej Pływalni MOSiR w Kędzierzynie odbyła się II runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabiny Nowosielskiej. W imprezie wzięło udział 12 klubów z województwa śląskiego i opolskiego. Łącznie wystartowało prawiem osiemdziesięciu zarodników i zawodniczek, którzy przeszli trzystopniowe eliminacje, aby móc wystartować w tych zawodach.

Mistrzostwa otworzyli Wiceprezydent Miasta Pan Artur Maruszczak i Prezes OOZP w Opolu Pani Zofia Kozina-Oloś. Podczas ceremonii otwarcia bardzo miłym akcentem były nominacje do Kadry Marszałkowskiej Młodzików woj. Opolskiego do której zostali powołani dwaj zawodnicy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, Wojciech Osowski i Marcin Wręczycki. Ponadto zostały wręczone nagrody za edycję 2016/2017 Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny, gdzie NAJLEPSZYM klubem został MMKS Kędzierzyn-Koźle, a najlepszym zawodnikiem WLMO w kategorii 12-latków został kędzierzynianin Maciej Leszczyński, a Michał Barnuś w tej kategorii wiekowej zajął III miejsce.

W Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich, zawodnicy MMKS-u K-Koźle spisali się dobrze zajmując w klasyfikacji klubowej IV miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Kamil Gohla, który wygrał konkurencję 100m st. klasycznym, był II-gi na dystansie 200m st. klasycznym i dwukrotnie zajął IV miejsce na dystansach 400m st. dowolnym i 200m st. zmiennym. Kolejną medalową pozycję dołożył Michał Barnuś zajmując w konkurencji 200m st. klasycznym III miejsce. Dobrze punktowały także sztafety MMKS-u dwukrotnie zajmując V miejsce. Ponadto oprócz wyżej wymienionych, nasz klub reprezentowali jeszcze: India Kołtun, Aleksandra Smyczek, Barbara Sitkiewicz, Weronika Wojciechowska, Barbara Mazurkiewicz, Maciej Leszczyński. Wszyscy wymienieni to uczniowie PSP nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Niestety choroby wykluczyły troje naszych reprezentantów bezpośrednio przed zawodami.

Dziękujemy bardzo za pomoc w organizacji zawodów Urzędowi Miasta oraz MOSiR Kędzierzyn-Koźle. Przed najlepszymi zawodnikami jeszcze rocznikowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w miesiącu lipcu. A o wynikach będziemy informować na bieżąco. Komplet wyników  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 letnich w pływaniu, które odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu dostępny jest na stronie www.megatiming.pl w zakładce „zawody centralne”.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/17 dla klas I-VI odbędzie się

23.06.2017r. o godzinie 9.00 na boisku szkolnym.

MIEDZYNARODOWY EGZAMIN Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO DELF PRIM ZDANY!
Francuski

Odważyli się, przygotowali, pojechali na egzamin DELF PRIM A1. do Centrum Egzaminacyjnego DELF/DALF w Zabrzu i… ZDALI !!! Po wakacjach otrzymają międzynarodowy certyfikat potwierdzający znajomość języka francuskiego.

Jagoda Balicka (6b),Pola Bojda (6b),Kuba Karbownik (6s),Jagoda Muszyńska (6s), Nikola Partyka (6b), Szymon Spadło (6b) Tymek Spadło (6b) Aurelia Wróbel (6b)

GRATULUJĘ!!!
Elżbieta Kobiałka

Obrazy artykułów: delf_17.jpg

Trzymam jeszcze kciuki za naszych absolwentów, Sara Wróbel, Ola Leszczyńska, Przemek Żabski, Radek Stancel i ich kolegów Paulina Pietrzykowska oraz Krzysztof Antonik, którzy 10 czerwca zdawali egzamin DELF junior A1, A2 i B1 w Centrum Egzaminacyjnym DELF/DALF w Zabrzu.