Szkolenia - Komputery
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 81
» Najnowszy użytkownik: Nikodem
BIP
PSP9 na Facebook'u
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2015-2016
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: środa 2 grudnia 2015.
Imieniny obchodzi: Balbina, Bibianna, Paulina, Aurelia, Piotr
Zabawa Andrzejkowa w 1d

W piątek 27 listopada uczniowie z klasy 1d uczestniczyli w klasowej zabawie andrzejkowej. Z tej okazji uczniowie przebrali się m. in. za wiedźmy, wróżki, magów i w godzinach popołudniowych  przybyli do szkoły. Zabawa rozpoczęła się specjalnym, andrzejkowym tańcem, który przeniósł wszystkie dzieci w świat czarów. Późnej odbyły się różnego rodzaju tańce  i zabawy muzyczne. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnych wróżb tj. układanie butów, przebijanie serc z imionami chłopców i dziewczyn oraz rzucanie monety przez lewe ramie do wody. Wszystkie wróżby dzieci traktowały „z przymrużeniem oka” wiedząc, że przyszłości nie można odgadnąć. W przerwach między tańcami i wróżbami na dzieci czekało „małe co nieco” przygotowane przez rodziców.

Obrazy newsów: andrzejki_1d_02.jpg

Zabawa andrzejkowa bardzo podobała się wszystkim dzieciom i za rok na pewną ją powtórzymy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wspólną zabawę, a rodzicom za pomoc.

Wychowawca Marta Godula


Dzień Pluszowego Misia

W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 1d obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie wykonali kolorowane maski oraz małe papierowe misie. Obejrzeli z dużym zainteresowaniem bajkę, której głównym bohaterem był miś Colargol. Podczas wszystkich lekcji dzieciom towarzyszyły ich ulubione misie przyniesione z domu.

Obrazy newsów: pluszaki01.jpg

Oprac. M. Godula


SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Obrazy newsów: aniolki_1.jpgSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK  w tym roku odbędzie się 05.01.2016 r. Stanowić będzie eliminacje do miejskiego konkursu kolęd organizowanego w kościele na Piastach. Każda klasa może wystawić maksymalnie po 1 soliście i jednym zespole po wcześniejszej weryfikacji z wychowawcą w klasach I-III, lub p. Zamorą w klasach IV-VI. Uczestnicy przygotowują po jednej piosence. Najlepsze wystąpienia będą miały okazję wzięcia udziału na szczeblu miejskim.

Zgłoszenia przyjmują panie: Ilona Lidwig, Urszula Borucka i Anna Zamora najpóźniej do 18 grudnia 2015r. Serdecznie zapraszamy wokalistów.


PRACOWITY WEEKEND PŁYWAKÓW MMKS KĘDZIERZYN-KOŹLE
Obrazy newsów: zaw_pl_00.jpg

Bardzo aktywnie spędzili ostatni weekend pływacy MMKS K-Koźle. W sobotę 28 listopada odbyła się na Krytej Pływalni MOSiR w K-Koźlu I-sza edycja LIGI MIAST OPOLSZCZYZNY w pływaniu sezonu 2105/2016. Imprezę tę objęła swoim patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle Pani Sabina Nowosielska. W zawodach wzięło udział 111 zawodników z      9-ciu klubów woj. Opolskiego. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych I-sza to rocznik  2003 oraz II-ga to rocznik 2002 i starsi. Kędzierzynianie wywalczyli 6 medali ( 1 złoty, 3 srebrne, 2 brązowe ). Najlepiej spisała się Wiktoria Smętek, która zwyciężyła na dystansie 100m st. klasycznym. Znakomicie popłynęła też sztafeta MMKS-u zajmując II miejsce w konkurencji 4x50m st. dowolnym w składzie: Aleksandra Tkacz, Bartosz Konieczny, Tobiasz Gall oraz Dawid Adamczyk. II-gie miejsce wywalczyła także, Aleksandra Lisowska na dystansie 100m st. klasycznym oraz Paulina Budzińska (uczennica PSP nr 9) w tej samej konkurencji tylko w młodszej kategorii wiekowej. III-cie miejsca zdobyli: Wiktoria Smętek na dystansie 200m st. grzbietowym oraz Tobiasz Gall na 100m st. klasycznym. Zawody w Kędzierzynie-Koźlu zostały znakomicie zorganizowane przez klub MMKS K-Koźle, MOSiR K-Koźle przy współudziale PSP nr 9 i ZSM nr 1 w K-Koźlu.

oprac.B.Kisielewski


Rozstrzygnięcie KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Obrazy newsów: polska_walczaca.jpg30 listopada został przeprowadzony SZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ 2015 dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Zgłosiło się 13 podmiotów wykonawczych w kategoriach soliści i zespoły. Reprezentowali oni wszystkie grupy wiekowe. Jury w składzie p. Iwona Krupa i p. Anna Zamora po wysłuchaniu wszystkich piosenek postanowiło przyznać następujące miejsca:

GRAND PRIX – Zosia Dziewanowska klasa IIb

1 miejsce- Agatka Łannik klasa IVb

2 miejsce- Zuzia Makarewicz klasa IIc

3 miejsce- Agatka Długosz klasa IIIb

Wyróżnienie - Franciszek Długosz klasa Vs oraz Zespół z klasy IId

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i gratulujemy wykonawcom !!!