Szkolenia - Komputery
Amnesty International
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 81
» Najnowszy użytkownik: Nikodem
BIP
Wakacje USTKA
PSP9 na Facebook'u
Nadzór pedagogiczny
Podręczniki 2014-2015
Wyprawka do klasy I
Opłata za obiady
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Pasowanie na świetliczaka 2014
Pasowanie na świetliczaka 2014
Świetlica Szkolna
Dzisiaj jest: sobota 25 kwietnia 2015.
Imieniny obchodzi: Marek, Jarosław
Zmarł WIELKI Polak
sticky

Obrazy newsów: wladyslaw_bartoszewski.jpg

foto: PAP


Mini piłka nożna chłopców - etap powiatowy

Dwa dni po dziewczętach do rozgrywek piłkarskich na szczeblu powiatowym przystąpili chłopcy. Na pobliskim Orliku (ul. 9 Maja) w dwóch grupach rywalizowali reprezentanci PSP9, PSP18 oraz ekipy z Roszowickiego Lasu, Solarni, Polskiej Cerekwi i Maciowakrza.
W grupie A nasza drużyna pokonała kolejno Roszowicki Las i Solarnie po 5-0. W półfinale w meczu bez historii odprawiliśmy Maciowakrze 5-1, a w wielkim finale po emocjach, których głównym sprawcą był pan sędzia (uznając wyrównującą bramkę dla Cisowej po metrowym wyjściu piłki za linię bramkową) pokonujemy PSP18 3-1. Nasi zawodnicy pokazali duże umiejętności i na delikatnie mówiąc kontrowersyjne decyzje sędziego zareagowali czysto sportową złością, która przełożyła się na jeszcze lepszą grę. Po raz piąty z rzędu (od roku szkolnego 2010/11) "Dziewiątka" zostaje mistrzem powiatu w Mini Piłce Nożnej chłopców i weźmie udział w półfinale wojewódzkim. W najbliższą środę na Orliku w Namysłowie zmierzymy się z gospodarzami, oraz mistrzem powiatu głubczyckiego - Kietrzem i wicemistrzem powiatu oleskiego - Praszką. Trzymajcie kciuki za naszych reprezentantów.
Skład PSP9: Dawid Zych, Kamil Rakowski, Mateusz Mach, Marek Podborączyński, Przemysław Czekaj, Jarosław Bujara, Patryk Łotocki (wszyscy 6s), Igor Ziembicki, Piotr Sekuła, Michał Smykla, Filip Chadała (wszyscy 5s). Trener Krzysztof Hańcza

Obrazy newsów: pnch2015.jpg

Oprac.: Krzysztof Hańcza


Mini piłka nożna dziewcząt - etap powiatowy

W poniedziałek 20.04.2015 odbyły się mistrzostwa powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w Mini Piłce Nożnej dziewcząt. Broniąca tytułu "Dziewiątka" na inaugurację "wymęczyła" zwycięstwo z Polską Cerekwią 1-0. W kolejnym meczu, w którym mieliśmy przewagę, ale graliśmy nieskutecznie przegrywamy ze Starą Kuźnią 1-2 i choć do walczymy do końca, pokonując kolejno Roszowicki Las 3-0 i PSP16 6-0 to nie udaje nam się doścignąć zespołu ze Starej Kuźni. Choć na koniec rozgrywek mamy tyle samo punktów co ta szkoła i lepszy bilans bramkowy, to jednak bezpośredni mecz decyduje o tym, że ostatecznie zajmujemy drugie miejsce. Pozostał lekki niedosyt, jednak tego dnia nie można było wymagać od dziewczyn nic więcej. Poranna szczepionka piątych klas i zmęczenie odczuwane po sobotnim finale Pucharu Tymbarka zniwelowało naszą przewagę i sprawiło, że pierwszy raz od dwóch lat dziewczyny z "Dziewiątki" nie wystąpią w półfinale wojewódzkim w tej dyscyplinie.

Końcowa tabela: (mecze/bramki/punkty)
1. Stara Kuźnia 4 7-2 9
2. PSP9 K-Koźle 4 11-2 9
3. Polska Cerekiew 4 6-1 7
4. PSP16 K-Koźle 4 2-11 3
5. Roszowicki Las 4 0-8 1

Skład PSP9: Daria Stanisławska, Anna Ptak (obie 6b), Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Kurzeja, Aleksandra Pokorska, Nikola Zych (wszystkie 5s), Paulina Budzińska (5a), Oliwia Meinert (4s). Trener Krzysztof Hańcza

Obrazy newsów: mpndz2015.jpg

Oprac: Krzysztof Hańcza


Zawodnicy MMKS K-Koźle - uczniowie „Dziewiątki”

W dniach 17 kwiecień 2015 roku uczniowie PSP nr 9 jako zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle uczestniczyli w zawodach pływackich Opolskiej Ligi Miast, które odbyły się w Zdzieszowicach. Była to III tura tych zawodów edycji 2014/2015. W zawodach tych zawodnicy roczników 2005, 2004 oraz 2003 rozgrywali konkurencję 50m st. grzbietowym, 100m st. zmiennym oraz sztafetę mieszaną 8x50m st. klasycznym. A w rywalizacji wzięło udział siedem klubów z Opolszczyzny w ilości 174 zawodniczek i zawodników. Znakomicie popłynęli podczas tej imprezy chłopcy z rocznika 2005. W konkurencji 50m st. grzbietowym zajęli pierwsze cztery miejsca w następującej kolejności. Złoto wywalczył Maciek Leszczyński (4s)w czasie 42,77, miejsce II-gie wywalczył Kamil Kania(3s), III-cie zajął Michał Barnuś(4s), a czwarty był Kamil Gohla(3s). Również świetnie popłynęli „Nasi” zawodnicy na dystansie 100m st. zmiennym. Ponownie zwyciężył Maciej Leszczyński w czasie 1:33,94, drugie miejsce wywalczył Kamil Gohla, a czwarty, piaty i szósty w kolejności byli Michał Barnuś, Kamil Kania oraz Franek Długosz(4s). Nieco gorzej popłynęli starsi zawodnicy z roczników 2004 i 2003 zajmując najlepsze miejsca w okolicach 4-go i 6-go, na przykład Michał Maciaszek(4s) na 50m st. grzbietowym. Gratulujemy i nie możemy już doczekać się otwarcia basenu, aby móc zacząć normalnie i w odpowiedniej ilości trenować. W dniu 18-19.04.2015 z własnej inicjatywy w ogólnopolskich zawodach pływackich w Oleśnicy wystartowało dwóch uczniów PSP nr 9, Jarema Stańczyk(6s) oraz Kamil Gohla. Walczyli tam wspaniale, zajmując wśród 364 zawodników z 39-ciu klubów, dwukrotnie medalowe III miejsce. Kamil oraz Jarema byli III-ci na dystansie 100m st. klasycznym. W pozostałych swoich startach pływali też bardzo dobrze plasując się na wysokich miejscach w 1-szej dziesiątce. Wszystkie wyniki dostępne są na stronie www.megatiming.pl w zakładce zawody okręgowe. Gratulujemy.
W dniu 25.04.2015 kilkunastu uczniów PSP nr 9, będzie startowało w Legnicy w V-tych zawodach o Puchar prezesa DOZP. Trzymamy kciuki za dobre starty i wysokie miejsca naszych zawodników reprezentujących barwy klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle.

Obrazy newsów: zdz01.jpg Obrazy newsów: zdz02.jpg

oprac.B.Kisielewski


Najlepszy z najlepszych

We wtorek 21.04.2015r. w PSP nr 12 odbył się konkurs pt. „Najlepszy z najlepszych”, mający na celu wyłonienie najlepszych uczniów w całym mieście z klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentowały Jagoda Balicka (kl. 4b), Julia Drobina (kl. 5a) i Sara Wróbel (kl. 6b).
Zgodnie z zasadami konkursu uczestnicy, podzieleni na kategorie wiekowe, losowali pytania, na które musieli odpowiedzieć w ciągu 20 sekund. Zakres tematyczny pytań był bardzo szeroki i obejmował zagadnienia z matematyki, języka polskiego, historii i przyrody.
Rywalizacja we wszystkich kategoriach wiekowych była bardzo zacięta i wyrównana, gdyż startowali w nich uczniowie z najwyższymi średnimi semestralnymi z sześciu szkół. Nasza reprezentantka Julia Drobina uzyskała tytuł „Najlepszego z najlepszych” w kategorii uczniów klas piątych. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa! Jagoda i Sara podczas konkursu również wykazały się szeroką wiedzą, jednakże im zabrakło trochę szczęścia.
Należy podkreślić, że sam udział w konkursie to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, dla każdego ucznia!

Obrazy newsów: naj2015.jpg

Oprac.M.Godula