Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 18 grudnia 2014.
Imieniny obchodzi: Gracjan, Bogusław, Laurencja, Laura
Wicemistrzostwo powiatu w debiucie

Obrazy newsów: pilka_reczna.jpgW poniedziałek 15.12.2014 w Sławięcicach odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej chłopców. Zawody odbywały się w dwóch grupach, których zwycięzcy zmierzyli się w finale. Nasza szkoła pierwszy raz od bardzo dawna wzięła udział w rozgrywkach "Szczypiorniaka" i była naprawdę blisko olbrzymiego sukcesu, jakim byłby awans do Półfinału Wojewódzkiego w tej dyscyplinie. Zaczęło się bardzo dobrze. Nasi chłopcy pokonali kolejno: PSP11, PSP5, PSP16 i PSP1. Cztery zwycięstwa zapewniły nam pierwsze miejsce w grupie. W drugiej grupie zwyciężyła ekipa z Pawłowiczek po remisie z PSP12 i wygranych z PSP19 i PSP6. Finał był bardzo emocjonujący. Nasi zdobyli dwa gole, jednak oba nie zostały uznane ze względu na przekroczenie linii. Przeciwnik trafił do naszej bramki tylko raz i to wystarczyło by pokonać nas 1-0. W ostatniej akcji meczu również piłka znalazła się w bramce Pawłowiczek, jednak okazało się, że rzut został oddany 2 sekundy po czasie. Awans był w zasięgu ręki, jednak drugie miejsce w powiecie, w debiucie, to też bardzo dobry wynik.
Skład PSP9: Kamil Rakowski, Dawid Zych, Marek Podborączyński, Jędrzej Irla, Jakub Ściański, Patryk Łotocki, Przemysław Czekaj, Jarosław Bujara (wszyscy 6s).

Trener Krzysztof Hańcza

Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w pływaniu

W piątek 12.12. i sobotę 13.12.2014 na przyjaznej i pięknej pływalni „Strzelec” w Strzelcach Opolskich odbyły się Mistrzostwa Opolskiego Okręgu Pływackiego. W zawodach wystartowało około 140 zawodniczek i zawodników z 7 klubów województwa Opolskiego. MMKS Kędzierzyn-Koźle okazał się zdecydowanie najlepszą ekipą Opolszczyzny uzyskując 51 medali i zostawiając następną ekipę Zryw Opole daleko, daleko w tyle. Drużyna złożona z uczniów PSP nr 9, PSP nr 19, PG 5 w Kędzierzynie-Koźlu oraz zawodników MMKS-u obecnie uczniów SMS Oświęcim i SMS Racibórz wywalczyła 26 złotych, 11 srebrnych oraz 14 brązowych medali. Znakomicie startowała Małgorzata Niedźwiedzka, która w 5-ciu startach indywidualnych wywalczyła 5 złotych medali a startując jeszcze w sztafetach 4 x 100m st. zmiennym oraz 4 x 100m st. dowolnym dorzuciła jeszcze odpowiednio medal srebrny i kolejny złoty. Formą dorównywali Jej, Mikołaj Kempa, który w konkurencjach indywidualnych zdobył 4 zlote medale oraz 1 srebrny a w sztafetach wywalczył wspólnie z kolegami jeszcze 2 złote, Aleksandra Lisowska, która zdobyła w konkurencjach indywidualnych 4 złote krążki oraz w sztafetach 1 srebrny i 1 złoty, Remigiusz Grudziecki wywalczył 3 złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz 2 złote w sztafetach, Nowak Marta zdobyła 3 złote i 1 brązowy krążek w konkurencjach indywidualnych oraz srebrny i złoty w sztafetach. Jeszcze można by wymienić wielu multimedalistów z Kędzierzyn-Koźla, np. Młynarczyk Bartosz czy Gabriela Smolińska. Ozdobą zawodów był wyścig na 200 m st. motylkowym w którym, Remigiusz Grudziecki i Mikołaj Kempa stoczyli fascynujący pojedynek do ostatnich centymetrów pływalni, a różnica na mecie wynosiła 0,07 setnych sekundy na korzyć Remigiusza. Widzowie nagrodzili obu zawodników ogromną owacją na stojąco. Te wspaniałe wyniki zaowocowały też w klasyfikacji najlepszych zawodników mistrzostw. Najlepszą zawodniczką zawodów została Małgorzata Niedźwiedzka wśród kobiet a Mikołaj Kempa wśród mężczyzn. W kategorii junior najlepszą okazała się Marta Nowak, a w kategorii junior starszy Remigiusz Grudziecki. Ciężka tytaniczna praca którą wykonują uczniowie pływackich klas sportowych z Kędzierzyna-Koźla, dojeżdżając nieraz dwa razy dziennie na pływalnie w Strzelcach, Krapkowicach i Gogolinie, procentuje z nawiązką i chyba te wyniki pozwolą z nadzieją patrzeć na przyszłość. Za tydzień odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców na których nasze miasto będzie reprezentować Małgorzata Niedźwiedzka, Remigiusz Grudziecki oraz Maciej Skorulski. Mamy nadzieję na dobre wyniki naszych reprezentantów. Również za tydzień odbędą się w Nowej Rudzie Zimowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, na które wybiera się mocna ekipa z Naszego miasta i za nich także należy trzymać kciuki. Wszystkie wyniki ostatnich Mistrzostw Okręgu Opolskiego dostępne są na stronie.

oprac.B.Kisielewski

Amnesty International i Świetliki

Świetliki wspomogły akcję Amnesty International. Cieszymy się, że dzięki naszym listom możemy wpłynąć na los ludzi walczących o sprawiedliwość na świecie.

oprac.K.Hunek

PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!!

PAPIER BIJE KAMIEŃ!!!! – czyli udział Koła PZW „Azoty” w Kędzierzynie – Koźlu oraz Szkółki „Rekiny Dziewiątki” w Maratonie Amnesty International.

W dniu 13 grudnia w siedzibie Koła „Azoty” odbyło się historyczne wydarzenie, tzn. „Rekiniątka” włączyły się w światową akcję pisania listów w obronie praw człowieka (pierwsza część grupy pisała swoje listy dzień wcześniej w PSP nr 9). Wydarzenie było HISTORYCZNE, ponieważ jesteśmy pierwszym Kołem i pierwszą Szkółką Wędkarską w Polsce, która przyłączyła się do Maratonu. A sama akcja ma miejsce rok rocznie pod patronatem światowej organizacji – Amnesty International i polega na tym, aby za pomocą kartki papieru i pióra wyrazić sprzeciw przeciwko łamaniu praw człowieka, żądać wypuszczenia niewinnie osadzonych więźniów sumienia, domagać się pomocy dla opuszczonych i szykanowanych ludzi mieszkających w różnych częściach świata.

Nasz udział w Maratonie jest ważną sprawą, ponieważ uzmysławia dzieciom, że mogą mieć realny wpływ na losy ludzi, że ich listy i podpisy nie są bez znaczenia, że pomimo młodego wieku mogą wyrażać swoje zdanie, a co najważniejsze, pomagać ludziom. Razem z nami byli rodzice, którzy także „walczyli” swoimi piórami. Pośród dzieci siedział również i pisał listy prezes naszego Koła p. Andrzej Szkudlarek. Odwiedziła nas także absolwentka PSP nr 9. Tym samym siedziba Koła „Azoty” i samo Koło staje się miejscem otwartym na wszelkie społeczne i edukacyjne inicjatywy.

Napisaliśmy w sumie 67 listów oraz wykonaliśmy 11 kartek wparcia, co zajęło nam tylko dwie godziny pracy.

Serdecznie dziękuję wszystkim za zaangażowanie, za dobry przykład, za otwartość i empatię, ponieważ nadrzędnym celem naszej Szkółki jest kształcić ludzi mądrych, dobrych, otwartych i tolerancyjnych. Im więcej „włożymy” w edukację tych najmniejszych, tym więcej zyskamy, gdy już dorosną.

Uniwersalne są słowa: „Rzeczypospolite zawsze będą takie, jak ich młodzieży wychowanie!!!!” Na wychowywaniu, kształceniu i edukowaniu nie można oszczędzać!

Z wędkarskim pozdrowieniem „Wodom cześć” – W. Czapla

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 9, ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 (GIMNAZJUM NR 5), SIEDZIBA KOLA WĘDKARSKIEGO AZOTY w Kędzierzynie - Koźlu to nasze miejsca maratonowe.