Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 3 września 2015.
Imieniny obchodzi: Izabelia, Szymon, Dorota, Grzegorz, Joachim, Liliana
Absolwenci Dziewiątki trenują dalej...
Obrazy newsów: kam_rak_gliwice.jpgKamil Rakowski, który dwa miesiące temu opuścił mury "Dziewiątki" został uczniem Sportowego Gimnazjum przy ZSO nr 5 w Gliwicach. Zespołowi Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach patronuje ekstraklasowy klub Piast Gliwice.
Przypominamy, że nasz absolwent był uczniem klasy piłkarskiej w PSP9, a także reprezentował kluby Chemik K-Koźle i Football Academy K-Koźle. Kamil wraz ze szkolną drużyną był Wicemistrzem Opolszczyzny w Pucharze Tymbark (w roku szk. 2013/14), oraz zajął trzecie miejsce w województwie w Turnieju im. Marka Wielgusa (2012/13) oraz Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska (2011/12).
Życzymy dalszych sukcesów w sportowej karierze.

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza

WĘDKOWANIE Z GWIAZDĄ – czyli Rekin na pudle i … tuż za ;)

Wakacje jeszcze trwały, a Rekiny Dziewiątki stanęły kolejny raz w szranki z wędką.

Tym razem w odpowiedzi na zaproszenie z Koła PZW Reńska - Wieś Kofama (za które serdecznie dziękujemy!) nasi adepci wzięli udział w tych prestiżowych już i wielokrotnie organizowanych zawodach.

Wszystko miało miejsce w sobotę 29 sierpnia na kozielskiej Wyspie. Miejscem rozegrania dziecięcych zawodów była oczywiście Odra. Czworo naszych Rekinów stawiło się na zbiórce i po zgłoszeniu wystartowało w dwóch kategoriach wiekowych, a dodać trzeba że po majowym starcie w opolskich Mistrzostwach Województwa nastroje były różne, bo wtedy ryby zwyczajnie nie brały.

Tym razem wszystko potoczyło się inaczej: ryby brały i to wyśmienicie! Niektórzy zetknęli się z gatunkami, które znali tylko z literatury i fotografii np. z kleniem czy ukleją. A co najistotniejsze młodzi wędkarze mogli sprawdzić się w wędkowaniu w rzece.

Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – trójka spośród czworga zawodników zajęła punktowane miejsce!

Na DRUGIM stopniu podium stanął PAWEŁ KRUPA; CZWARTY był IGNACY CZAPLA; A PIĄTY był JAKUB WISZNIEWSKI.

Czwarta osoba – MAGDALENA TKACZ - uplasowała się w pierwszej dziesiątce, co również jest nielada wyczynem.

Całej reprezentacji naszej Szkółki szczerze i serdecznie GRATULUJĘ!

Wisienką na torcie było spotkanie z Gwiazdami, a byli nimi siatkarze ZAKSY! Dzieci spotkały się, rozmawiały, zbierały autografy i fotografowały się z trenerem i były zawodnikiem Sebastianem Świderskim, Jurijem Gladyrem – aktualnym graczem i  trenerem Fefe de Giorgi. Atrakcji było naprawdę dużo!! A najważniejsze były pozytywne emocje, które towarzyszyły dzieciom u progu nowego roku szkolnego.

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam: „Wodom cześć”.

Obrazy newsów: 2015bk01.jpg

oprac: Wojtek Czapla

NOWY ROK SZKOLNY CZAS ZACZĄĆ
Obrazy newsów: szkola.png

Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami
na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016,
które odbędzie się 1 września
na placu apelowym:

godzina 9:00 - klasy II-VI

godzina 11:00 - klasy I

Uczniowie "Dziewiątki" na meczu Ekstraklasy
Piłka nożna

Trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Folczyk, Ignacy Czapla i Jakub Wiszniewski, wraz z rodzicami wzięło udział w meczu T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków - Śląsk Wrocław. Nasi uczniowie, wraz ze swoimi kolegami z Akademii Piłkarskiej Kędzierzyn-Koźle wyprowadzali zawodników na murawę w obecności ponad 11 tysięcy kibiców na stadionie i ponad sto tysięcy przed telewizorami (średnia oglądalność meczów T-Mobile Ekstraklasy w poprzednim sezonie wyniosła 121,8 tyś. widzów).
Krótki urywek z wyprowadzania i bramki z meczu:  http://ekstraklasa.tv/skroty/wisla-slask-4-2-zobacz-skrot-meczu/j8qpme

Akademia Piłkarska Kędzierzyn-Koźle działa pod patronatem Wisły Kraków, a jej prezesem jest były Reprezentant Polski w piłce nożnej i zdobywca Mistrzostwa Polski w barwach Wisły - Grzegorz Kaliciak. W wakacje "Dziewiątka" podpisała umowę partnerską z tą szkółką. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do podniesienia poziomu szkolenia piłkarskiego dzieci w Kędzierzynie-Koźlu i dzięki temu nasi uczniowie jeszcze nie raz zawitają na stadion przy ul. Reymonta w Krakowie. Oby kiedyś mogli zagrać tam jako zawodowi piłkarze.

Obrazy newsów: wisla_krakow.jpg

Oprac.: Krzysztof Hańcza

Mundurki

Informujemy, że mundurki szkolne dotrą do nas na poczatku września (taką informację otrzymaliśmy od producenta).