1730

Dyżur nauczycieli w godz. 18.00 – 19.00

Opieka w świetlicy 16.30 – 19.00

UCZNIOWIE „DZIEWIĄTKI” DOMINUJĄ W WOJEWÓDZTWIE W PŁYWANIU

W dniu 18 maja 2019, odbyły się w Strzelcach Opolskich, Ogólnopolskie Drużynowe Zawody 10-11 lat w pływaniu, dla województwa Opolskiego. Zawodnicy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, głównie uczniowie „9-tki” z klas 4s i 5s spisali się znakomicie, wygrywając o ponad 1500 punktów w klasyfikacji 11-latków nad drugim w klasyfikacji klubem tej imprezy UKS 5plus1 Opole, oraz o prawie 900 punktów w kategorii 10-latków nad drugą w zestawieniu Vegą Dobrodzień. W Strzelcach Opolskich wystartowało prawie 90 zawodników z 8 klubów woj. Opolskiego. Nasi sportowcy wywalczyli, aż 25 medali (9 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych). Istotą tych zawodów jest jednakże klasyfikacja drużynowa, a w tej zarówno w kategorii 10 lat jak i 11 lat Kędzierzynianie zostali zwycięzcami. W całej Polsce odbędzie się cykl tych zawodów, gdzie następnie wszystkie wyniki będą zbierane w Polskim Związku Pływackim w Warszawie ,a pod koniec czerwca zostanie ogłoszona klasyfikacja klubowa, w której mamy nadzieję być bardzo wysoko.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom znakomitych wyników. A w sobotę 25 maja zapraszamy na Finał Ligi Miast Opolszczyzny w pływaniu, w którym nasi zawodnicy będą niewątpliwie wieść wiodące role.

Oprac. B.Kisielewski

MARZENIA O MEDALU UCIEKŁY PO PIERWSZYM MECZU

Uczniowie "Dziewiątki" w poniedziałek (20.05) wzięli udział w finale wojewódzkim Mini Piłki Nożnej rozgrywanym w Brzegu. W najlepszej czwórce oprócz gospodarzy z PSP6 i kędzierzynian znaleźli się zawodnicy "Dziesiątki" Nysa i "Piątki" Krapkowice. Nasz zespół rozpoczął zmagania od meczu z tym ostatnim rywalem. I po pierwszych minutach prowadził już 2-0. Niestety jeszcze przed przerwą rywale zdołali wyrównać, a w drugiej połowie dołożyć trzecią bramkę i wygrać 2-3. Wcześniej Brzeg zremisował z Nysą 3-3, a w następnym meczu gospodarze pokonali 8-2 zespół z Krapkowic. Nasi zawodnicy długo nie mogli podnieść się po porażce. Mimo to kolejny mecz znów rozpoczęliśmy od prowadzenia 1-0. Błędy indywidualne naszych zawodników sprawiły jednak, że do przerwy było 3-5, a mecz ostatecznie skończył się wynikiem 5-10. Zaraz po tym spotkaniu czekał na nas rozpędzony Brzeg. Zrezygnowani i zmęczeni (mecze trwały 2x15 min.) zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla początkowo stawiali opór gospodarzom, groźnie kontrując (w jednej z akcji, przy wyniku 0-0, szarżujący bramkarz brzeżan powalił naszego zawodnika w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał), jednak w miarę upływu czasu przewaga Brzegu była co raz większa. Ostatecznie gospodarze do przerwy prowadzili 0-5, a w drugiej części meczu dołożyli jeszcze dziewięć bramek i zostali podobnie jak ich koleżanki mistrzami województwa. Na zakończenie turnieju Nysa pokonała Krapkowice 4-2 i tym samym wywalczyła srebrne medale. Brąz przypadł Krapkowicom, a nasi zawodnicy wrócili do domów z czwartym miejscem w województwie. Na pewno po turnieju (szczególnie po pierwszym meczu) pozostał spory niedosyt, jednak to i tak najlepsze miejsce chłopców z kędzierzyńskich podstawówek w rozgrywkach mini piłki nożnej od siedmiu lat (w 2012 roku w Oleśnie zawodnicy "Dziewiątki" zdobyli srebrne medale).

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Dawid Łukasik, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Bartosz Zięcik, Bartłomiej Sekuła, Michał Komor, Oskar Liszok, Tymon Katlik.

Trener Krzysztof Hańcza.

DZIEWCZYNY WICEMISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA !!!

Ze srebrnymi medalami wróciły reprezentantki "Dziewiątki" z finału wojewódzkiego Mini Piłki Nożnej. Zawody, które rozgrywane były w piątek (17.05) w Łubnianach rozpoczęły się świetnie dla Kędzierzynianek. W pierwszym meczu turnieju nasze zawodniczki pokonały SP 1 Nysę 2-0. Następnie gospodynie - PSP Łubniany uległy kolejno 0-1 PSP 6 Brzeg i 1-2 Nysie. W kolejnym meczu nasze dziewczyny po bardzo zaciętym spotkaniu zremisowały 0-0 z zawodniczkami z Brzegu. Mimo kilku okazji z jednej i z drugiej strony nikt nie zdołał trafić do siatki, a w drugiej połowie nasze przeciwniczki zmarnowały nawet rzut karny. O Mistrzostwie Województwa rozstrzygnąć miała zatem ostatnia kolejka. Najpierw Nysa mimo prowadzenia 1-0 uległa ostatecznie Brzegowi 2-3. Taki wynik oznaczał dla naszych zawodniczek jedno - dowolne zwycięstwo z Łubnianami dawało nam złoto, a każdy inny wynik srebro. Po pierwszej połowie ambitnie grające gospodynie próbowały zaskoczyć nasze zawodniczki, jednak ich ataki nie przyniosły rezultatów, a kontrataki dziewczyn z "Dziewiątki" również nie znalazły drogi do bramki. W drugiej połowie nie mieliśmy już nic do stracenia i próbowaliśmy śmielej zaatakować, jednak to zawodniczki z Łubnian były skuteczniejsze i strzeliły nam dwie bramki, na co zmęczone uczennice z "Dziewiątki" nie znalazły już odpowiedzi. Krótkotrwały smutek po ostatnim meczu, niebawem zastąpiła ogromna radość, bowiem na szyjach naszych zawodniczek zawisły srebrne medale Mistrzostw Województwa. To historyczne osiągnięcie jeśli chodzi o mistrzostwa szkół i powtórzenie wyczynu piłkarzy z "Dziewiątki" z 2012 roku, którzy z takim samym wynikiem zakończyli wtedy turniej w Oleśnie.

Skład PSP9: Emilia Szafarczyk, Natalia Łukasik, Natalia Matyjasek, Julia Haider, Agata Długosz, Zofia Jaremko, Julia Kosiewicz, Kinga Celi, Emilia Słowik, Wiktoria Bania, Wiktoria Przymuszała.

Trener Krzysztof Hańcza

XIV Festiwal muzyczny MIKROFON I TY

XIV Festiwal muzyczny MIKROFON I TY w Opolu jest już za nami. Skorzystaliśmy z zaproszenia i zespół TAKT wziął udział w konkursie. Nasza solistka Agata Łannik z klasy 7b zdobyła 2 miejsce, a zespół szkolny zdobył miejsce 1. Zaprezentowaliśmy się pięknie i szkoda, że dla niektórych członków to już ostatni rok współpracy w tej szkole.

oprac. A.Zamora

CHŁOPCY POWTÓRZYLI WYCZYN DZIEWCZĄT I POWALCZĄ W FINALE WOJEWÓDZKIM

We wtorek (14.05) w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano półfinał wojewódzki w mini piłce nożnej chłopców (rocznik 2006 i mł.). Podobnie jak w zawodach dziewcząt nasz powiat reprezentowała "Dziewiątka", która gościła na Orliku przy ul. 9 maja ekipy z Kietrza (mistrz powiatu głubczyckiego), Niemodlina (mistrz powiatu opolskiego-ziemskiego), oraz opolską "Dwudziestkę" (v-ce mistrz stolicy naszego województwa).

Nasi zawodnicy rozpoczęli turniej nieco spięci i po kilku minutach przegrywali 0-1 z SP1 Niemodlin. Po pierwszej połowie przeciwnik mógł prowadzić wyżej, czemu zapobiegła świetna postawa naszego bramkarza. Jednak po przerwie nasi złapali rytm gry i zaczęli przeważać, a mecz zakończył się remisem 1-1. W drugim meczu Kietrz wygrał z Opolem 3-1. W następnej kolejce nasi zawodnicy rozprawili się z "Dwudziestką" 6-1, a Niemodlin dosyć szczęśliwie pokonał Kietrz 1-0. Kolejny mecz rozpoczęła "koncertowa" połowa w wykonaniu zawodników "Dziewiątki" w starciu z ekipą z powiatu głubczyckiego, zakończona wynikiem 5-0. Dominacja naszej ekipy nie podlegała dyskusji, jednak wciąż nie mogliśmy być pewnymi awansu. W drugiej połowie tempo meczu nieco osłabło i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6-0. Teraz wszystko zależało od wyniku konfrontacji Opola i Niemodlina. Ten ostatni zespół wciąż mógł odebrać awans "Dziewiątce" jednak musiał wygrać, strzelając minimum dwanaście bramek. Zadanie to okazało się nieosiągalne dla zawodników Niemodlina, bo choć prowadzili 1-0 ostatecznie ulegli Opolanom 1-3, co wywołało euforię w szeregach "Dziewiątki" - oznaczało bowiem awans nasze drużyny do finału województwa!

Kolejność końcowa: 1. PSP 9 Kędzierzyn-Koźle 7 pkt., 2. SP 1 Niemodlin 4 pkt., 3. ZSP Kietrz 3 pkt., 4. PSP 20 Opole 3 pkt.

Skład PSP9: Tomasz Godula, Franciszek Kurpiński, Adam Rydzewski, Patryk Zarzycki, Bartek Zięcik, Dawid Łukasik, Bartłomiej Sekuła, Michał Komor, Oskar Liszok, Tymon Katlik.