Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 27 Listopada 2014. Imieniny obchodzi: Walerian, Wirgiliusz, Maksymilian, Franciszek, Ksenia
SUCHĄ NOGĄ PO PŁYWACKIE TROFEA

Bardzo bogaty w zawody weekend w dniach 22-23.11.2014, spędzili pływacy MMKS K-Koźle na polskich pływalniach. W Grand Prix Polski w Poznaniu, wystartowała Małgorzata Niedźwiedzka. W zawodach tych wzięło udział aż 98 klubów z całej Polski, a wystartowało 519 zawodniczek i zawodników. W rywalizacji z całą czołówką krajową Gosia spisała się w miarę dobrze zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce zawodniczek. Najlepsze 10 miejsce zajęła na 100m st. zmiennym w czasie 1:06,37. Marta Hasny uczestniczyła w III Zawodach Pływackich o Ciupagę Ondraszka w Bielsku-Białej. W zawodach tych wystartowało prawie 290 zawodników z 17 klubów. Marta spisała się znakomicie wygrywając dystans 50m st. motylkowym w czasie 30.97 sek. oraz 50m st. dowolnym w czasie 29,06 sek. Nasza zawodniczka zajęła także 4 miejsce na 100m st. klasycznym. Największa liczba zawodników MMKS-u, bo 36 osób, uczniów PSP nr 9, PSP nr 19 oraz PG nr 5 K-Koźle, wystartowała w Dobrodzieniu w I turze Opolskiej Ligi Miast sezonu 2014/2015. W zawodach tych 100 osób z 8-miu klubów Opolszczyzny. Zawodnicy z K-Koźla wywalczyli łącznie 11 medalowych pozycji. A trofea te zdobywali: Aleksandra Lisowska I miejsce na 100m st. klasycznym, również na tym dystansie III-cia była Wiktoria Smętek. W konkurencji 50 m st. dowolnym II-gie miejsce wywalczył Wojciech Moryl, a III-cie Maciej Matyjasek. Na dystansie 200m st. grzbietowym Wojtek Moryl ponownie zajął drugie miejsce, natomiast trzecie zobyłJaroslawBujara. W stylu klasycznym na dystansie 100m w grupie młodszej zwyciężył Jarema Stańczyk, natomiast III-cie miejsce wywalczył Jakub Cielontko, w grupie gimnazjalistów Tobiasz Gall był II-gi, a trzecie miejsce zajął Bartosz Młynarczyk. Trzecie miejsce wywalczyła jeszcze sztafeta MMKS-u w konkurencji 4x50m st. dowolnym w składzie: A. Lisowska, B. Młynarczyk, Dariusz Franczyk oraz Paweł Zawadka. Chwała Naszym młodym sportowcom za ich upór i walce z przeciwnościami uniemożliwiającymi im normalny trening. Oby taki hart ducha przełożył się na coraz lepsze wyniki.

Obrazy: zaw_pl_00.jpg

oprac.B.Kisielewski

Misie opanowały naszą szkołę

25 listopada w progi naszej szkoły zawitały pluszowe misie. W ten sposób chciały nam przypomnieć o Światowym Dniu Misia Pluszowego. W tym dniu, klasa 4b uczestniczyła w niecodziennej lekcji języka francuskiego.

Obrazy newsów: misiek_2014.jpg

oprac.K.Hunek

Puchar Tymbark - powiaty chłopców

"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska". Te słowa marszałka Józefa Piłsudskiego pasowały dziś (25.11.2014) do postawy naszych piątoklasistów, którzy wzięli udział w powiatowym "Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Zwycięzcy eliminacji miejskich: PSP9 i PSP5, oraz sześć drużyn z okolicznych gmin, spotkało się w Cisku by walczyć o jedno miejsce premiowane awansem do finału wojewódzkiego. Nasi reprezentanci trafili do grupy A. W pierwszym meczu z Długomiłowicami potrzebowaliśmy 4 sek., żeby zdobyć pierwszą bramkę, a mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 4-0. W drugim meczu po chaotycznej grze przegrywamy 0-1 z Gościęcinem. W dodatku kontuzji kostki, eliminującej z dalszej gry doznaje nasz podstawowy obrońca Piotrek Sekuła. Żeby pozostać w turnieju potrzebujemy zwycięstwa w ostatnim meczu z Pokrzywnicą, w którym nasi zawodnicy zyskali znaczną przewagę, jednak słupki i poprzeczki były sprzymierzeńcami przeciwników. Nasz upór przynosi skutek na dwie minuty przed końcem spotkania, gry zdobywamy decydującą bramkę. W półfinale spotykamy się ze zwycięzcą grupy B - Dziergowicami, których pokonujemy 2-0. W drugim półfinale również niespodzianka - Gościęcin przegrywa z PSP5 1-2. W finale najpierw zdobywamy bramkę na 1-0, ale później dajemy się zaskoczyć bardzo mocnym strzałem z połowy boiska. Mecz był bardzo wyrównany, ale na minutę przed końcem nasz zawodnik oddaje piękny strzał zza pola karnego, który odbija się od poprzeczki, od ziemi i ląduje w siatce. Ponieważ do końca meczu wynik pozostaje bez zmian, to nasi zawodnicy wygrywają cały turniej i awansują do finału wojewódzkiego, jednak najważniejsze, że w trudnym momencie nasi zawodnicy potrafili podnieść się po porażce i pokazać ogromną wolę walki.
Skład PSP9: Filip Chadała, Piotr Sekuła, Sebastian Składny, Igor Ziembicki, Michał Hołoga, Jakub Kołdej, Łukasz Łata, Patryk Maziakowski, Oliwer Morcinek (wszyscy 5s).

Obrazy newsów: tymbark_ch_00.jpg

Trener Krzysztof Hańcza

Konkurs Recytatorski

KONKURS RECYTATORSKI

17 listopada odbył się po raz kolejny konkurs recytatorski uczniów klas młodszych.

Konkurs cieszył się, jak co roku, dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas pierwszych, 13 uczniów klas drugich i 12 uczniów klas trzecich.

Największa popularnością cieszyły się wiersze Juliana Tuwima oraz Jana Brzechwy, ale nie zabrakło również Wisławy Szymborskiej jak również  autorskiego wiersza jednego z rodziców.

Wyróżnienia otrzymali:

Magdalena Zydel 2a

Agata Łannik 3b

Aleksandra Głogowska 2a

Natalia Skrzypczak 1s

Hanna Bielińska 2a

Najlepsi okazali się:  Jędrzej Lichosik 1s i Magdalena Podgórska 3b to oni będą reprezentować naszą szkołę 10 grudnia w Miejskim Konkursie Recytatorskim.

Obrazy newsów: p1020894.jpg

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za piękne występy i trzymamy mocno kciuki za Magdę i Jędrka.

Do zobaczenia za rok!

A. Pasoń, G. Goły

KONKURS ALFIK MATEMATYCZNY

26 listopad 2014
godzina 12.45 – 14.15
sala 56
Uczniowie, którzy zapisali się na konkurs proszeni są o punktualne przybycie, zabranie ze sobą ołówka, gumki i przyborów. Trzymamy kciuki i powodzenia!

info.I.Podborączyńska