2,446,483 unikalne wizyty
Szkolenia - Komputery
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
*U*W*A*G*A*
PSP9 - Wiarygodna Szkoła
Zajęcia SKS
Kurier kosmiczny
Amnesty International
Aktualnie online
» Gości online: 4

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 82
» Najnowszy użytkownik: grazynag
BIP
PSP9 na Facebook'u
Wakacje 2016
PARKRUN
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2015-2016
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: wtorek 3 maja 2016.
Imieniny obchodzi: Maria, Mariola, Ireneusz, Antonina, Nina
Rekrutacja 2016/2017
Pożegnanie
sticky

Obrazy newsów: aga.jpg


 

 

Obrazy newsów: a9.jpg

Mówiłaś zawsze cichutko, stałaś zawsze gdzieś z boku, za kimś… A jednak dzisiaj Twoja nieobecność krzyczy i staje na pierwszym planie. Będzie mi brakowało Agnieszko, Twojego uśmiechu, pocieszenia, gdy było trudno, spokojnego kroku, gdy wszyscy biegli, serdecznego uścisku na święta, na do widzenia przed wakacjami i na powitanie we wrześniu…

Twoi uczniowie opuszczali klasę trzecią doskonale przygotowani do kontynuowania nauki w klasach starszych. Potrafiłaś cierpliwie, spokojnie i życzliwie prowadzić ich poprzez trudy stawiania pierwszych liter i przez zawiłości matematyki. Wspólnie odkrywaliście świat przyrody…

Dziękuję Ci za wspólną pracę w projektach Comeniusa. Zawsze można było na Ciebie liczyć i wiadomo było, że każde zadanie wykonasz perfekcyjnie.

Nic dwa razy się nie zdarza, więc już się nie spotkamy, ale cieszę się, że mogłam z Tobą pracować.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, ale są ludzie niepowtarzalni. Taką byłaś, Agnieszko i taką Cię zapamiętamy.

                                                             Twoi przyjaciele.


2 maja dzien flagi

Obrazy newsów: flaga-polski-ruchomy-obrazek-0008.gifPolskie barwy narodowe jako jedne z nielicznych w świecie mają pochodzenie heraldyczne. Wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli Orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu, który jest godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tarczach herbowych.

 Na fladze biel znalazła się u góry, a czerwień na dole, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 r., w czasie powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest od 2004 roku. Tego dnia organizowane są liczne akcje patriotyczne, które przypominają o biało- czerwonych barwach narodowych. W ostatnich latach do łask wróciła też kokarda narodowa – biało-czerwona rozetka, noszona przez powstańców w XIX wieku. Dziś Polacy przypinają ją do ubrania podczas świąt państwowych.

źródło: internet - poland.pl


Kuchnia francuska w naszej szkole

Obrazy newsów: zaba01.jpgW zeszły wtorek grupa uczniów z klasy 2 ads miała okazję  skosztować  znanego na całym świecie specjału kuchni francuskiej, a mianowicie żabich udek. Uczniowie mieli utrudnione zadanie, gdyż smakowali  potrawy z zamkniętymi oczami i nie wiedzieli czego mogą się spodziewać. Wszyscy zgodnym chórem przyznali, że żabie udka smakują jak nasz kurczak i są bardzo dobre. Pomysłodawczynią  i organizatorką zajęć była mama Iliesa Padet ucznia klasy 2s, pani Nabila Padet rodowita Francuzka. Pani Nabila przybliżyła również  uczniom tajniki kuchni francuskiej i obiecała, że to nie koniec kulinarnych przygód. Jesteśmy wdzięczni za ciekawe i smaczne zajęcia. Dziękujemy!

Obrazy newsów: zaba02.jpg

oprac.K.Hunek


Mini Piłka Nożna Dziewcząt

22.04.2016 w półfinale wojewódzkim w Mini Piłce Nożnej wystąpiły nasze dziewczyny. Na orliku w Popielowie, oprócz "Dziewiątki" zameldowały się ekipy PSP3 Namysłów, PSP11 Opole i w roli gospodyń PSP Karłowice.

W pierwszym meczu turnieju mierzymy się z Namysłowem. Dekoncentracja w pierwszej części meczu kosztuje nas utratę bramki, po przerwie gra jest minimalnie lepsza, mimo to przeciwniczki strzelają na 2-0. Wtedy następuje przebudzenie "Dziewiątki". Na pięć minut przed końcem zdobywamy kontaktowe trafienie, a dwie minuty później kolejnego gola. Jest 2-2 i na minutę przed końcem otrzymujemy rzut karny, którego niestety nie wykorzystujemy.
W kolejnym meczu pokonujemy minimalnie drużynę z Opola 1-0, choć wynik mógł być znacznie wyższy.
Wyniki innych spotkań układają się tak, że ostatni mecz turnieju, pomiędzy Karłowicami i "Dziewiątką" decyduje o awansie. Obie ekipy mają po 4 punkty, a w bramkach nieznacznie lepiej wypadają gospodynie, więc interesuje nas tylko zwycięstwo. Niestety nasza niemoc strzelecka trwa i mecz kończy się bezbramkowym remisem. Taki rezultat premiuje gospodynie, a nas pozostawia z drugim miejscem i ogromnym niedosytem. Zabrakło "kropki nad i", którą postawić mogliśmy w każdym z trzech spotkań, aby historyczny awans naszej szkoły stał się faktem. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak wrócić do treningów (by za rok wypaść jeszcze lepiej) oraz ściskać kciuki za chłopaków, którzy w najbliższą środę zagrają w Praszce z miejscową PSP4 oraz drużynami PSP3 Ozimek i PSP Głubczyce.

Obrazy newsów: mpndz01.jpg

Skład PSP9: Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Kurzeja (obie 6s), Aleksandra Gurnacz, Katarzyna Cież (obie 6b), Oliwia Meinert (5s), Klaudia Andruszek, Kamila Podlesińska (obie 5a), Oliwia Binkowska, Victoria Kielbassa (obie 4a)

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza


LAUREACI SZKOLNEGO KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS II – III

Obrazy newsów: czytanie.jpgWśród uczniów klas II-III najpiękniej czytają:

 • Agatka Długosz kl. III b
 • Marcin Bielański kl. III a
 • Szymon Skrzypiec kl. II s
 • Maciej Sterkowicz kl. II d
 • Błażej Bugdoł kl. II d

Wyróżnienia otrzymali:

 • Hania Warzała kl. II b
 • Madzia Sobula Kl. II b
 • Szymon Wiącek kl. II c
 • Zuzia Makarewicz kl. IIc
 • Jakub Trojnar kl. II s
 • Aleksandra Murawska kl. III a
 • Zuzia Maćków kl. III b

GRATULUJEMY!

Najlepiej czytający uczniowie zostaną nagrodzeni podczas obchodów „Dnia bajki”, który odbędzie się w maju. Uczniowie klas IV-VI będą mieli swój konkurs 11 maja o godz. 8.00 w sali 22.


Tester prędkości łącza