POGODA

Podręczniki 2016-2017
Wyprawka do klasy I

Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 30 września 2016.
Imieniny obchodzi: Wera, Honoriusz, Hieronim, Wiktor, Geralda

6s           s.5

p. W. Maj

Zapraszamy do udziału w PARKRUN

Zachęcamy wszystkich uczniów do zdobywania szóstek z wychowania fizycznego poprzez udział w akcji „Szóstka za piątkę na piątkę”. Możecie zdobywać szóstki za udział w cotygodniowych biegach-PARKRUN, które odbywają się w Koźlu za Domem Kultury o godzinie 9.00 w każdą sobotę. W naszej szkole mamy już kilkoro uczniów, którzy wraz z rodzicami spędzają aktywnie sobotnie poranki w miłej atmosferze. Dla osób, które nie przepadają za bieganiem jest możliwość  przemierzenia trasy z kijkami nordic walking. Cała trasa wynosi 5 km dla dorosłych i młodzieży, młodsze dzieci pokonują połowę tego dystansu. Pamiętajcie o tym, że każdy rodzaj aktywności  fizycznej jest zbawienny dla naszego zdrowia oraz samopoczucia. Zatem nie ma na co czekać i do zobaczenia w sobotę!!!

Obrazy newsów: plakat.jpg

oprac: K. Hunek

Szkolne Zawody Sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 27.09.2016 odbyły się w K-Koźlu przy ulicy Skarbowej - Szkolne Zawody Sportowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział około 180 uczniów szkół podstawowych z Kędzierzyna-Koźla. Dziewczęta biegały na dystansie 1000m natomiast chłopcy na odcinku 1500m. Naszą szkołę PSP nr 9 w K-Koźlu, reprezentowało 15 uczniów z klas IV-VI. Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie: Wiktoria Kielbasa, Magdalena Tkacz, Joanna Zielińska, Zofia Danielewicz oraz  Marta Gajdek. Chłopcy biegali następującą ekipą: Nikodem Miłek, Szewczyk Jakub, Smętek Rafał i Smętek Marek, Adam Rakowski, Kacper Mazur, Franciszek Długosz, Michał Maciaszek, Paweł Krupa oraz Andrzej Zieliński. Opiekunem reprezentacji „9-tki”, była Pani Sabina Kisielewska. Znakomicie w zawodach zaprezentował się szczególnie Adam Rakowski, który wygrał swoja konkurencję w czasie 4:47, i tym samy zakwalifikował się do finału wojewódzkiego w Lasocicach. Oprócz Adama, awans do wojewódzkiego finału wywalczyli, Rafał Smętek który zajął miejsce czwarte oraz Marta Gajdek, która w kategorii dziewcząt zajęła piąte miejsce.

Wielkie gratulacje dla Naszych uczniów sportowców.

Obrazy newsów: biegi_przelajowe_01.jpg

Obrazy newsów: biegi_przelajowe_02.jpg

Nasi w Piaście

Absolwenci klas sportowych "Dziewiątki" często z powodzeniem kontynuują swoją przygodę ze sportem. Dwóch uczniów klasy piłkarskiej, którzy przed wakacjami opuścili mury naszej szkoły - Piotr Sekuła i Igor Ziembicki, trafiło do szkółki piłkarskiej aktualnego Wicemistrza Polski - Piasta Gliwice. Chłopcy na co dzień uczą się w gimnazjum sportowym w Gliwicach i reprezentują barwy klubu z ulicy Okrzei. Jak możemy przeczytać ze strony Piasta nasi byli uczniowie występują w Ligach Wojewódzkich Trampkarzy i Młodzików. Mimo olbrzymiej konkurencji na Śląsku Piotr i Igor już mocno zaznaczyli swoją obecność wpisując się na listę strzelców, podczas meczów swojej drużyny. Po raz kolejny potwierdza się opinia, że warto wybrać "Dziewiątkę" dla realizacji swoich sportowych marzeń.

Obrazy newsów: 6kl-13.jpg

Trener Krzysztof Hańcza

Sprzątanie Świata - „Podaj dalej”

Tegoroczna akcja Sprzątanie Świata odbyła się pod hasłem „Podaj dalej”. W piątek 16 września dzieci uczęszczające do naszej świetlicy szkolnej, wraz z wychowawczyniami p. Agnieszką Cembala i p. Barbarą Michnik poszły sprzątać teren przy szkole. Grupa liczyła ok. 40 uczniów. Dzieci były bardzo zaangażowane w sprzątanie terenu. Udało się nazbierać parę worków śmieci. Wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły, z poczuciem, że wykonali dobrą pracę na rzecz ochrony środowiska w najbliższym otoczeniu.

Obrazy newsów: sprzatanie_2016_0.jpg

oprac. Agnieszka Cembala