Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 21 Listopada 2014. Imieniny obchodzi: Janusz, Konrad, Albert, Maria, Regina
PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

14 listopada 2014r. zgodnie z naszą tradycją dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zostały pasowane na "Świetliczaków". Zanim jednak to nastąpiło musiały zaliczyć zadania: "Prawda - fałsz" i "Połamańce językowe". Następnie odczytany został im akt przyjęcia do braci świetlicowej. Przysięga, a wraz z nią samo pasowanie przebiegło sprawnie, pomimo tego, że mamy w tym roku aż pięć klas pierwszych. Każdy Świetlik na zakończenie uroczystości otrzymał pamiątkowy dyplom, dowód przynależności do naszej świetlicowej grupy.

Obrazy: pasowanieswietlica2014.jpg

Halowa Piłka Nożna

Harmonogram zawodów szkolnych w tym roku jest bardzo napięty. W piątek najlepsi w gminie w piłce nożnej okazali się chłopcy z klas piątych z naszej szkoły, którzy zwyciężyli w Pucharze Tymbarka, a już we wtorek (18.11.2014) rozegrano miejskie eliminacje w Halowej Piłce Nożnej w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego. W tych zawodach mogą wziąć udział reprezentacje szkół podstawowych (szóste klasy i młodsi). W naszym mieście chłopcy rywalizowali w dwóch grupach. Nasi reprezentanci trafili do grupy z PSP10, PSP18 i PSP11, a zawody rozegrano na pięknej nowej hali w szkole w Blachowni. W pierwszym meczu piłkarze z "Dziewiątki" ograli 7-0 gospodarzy, w drugim 10-0 PSP18, a w ostatnim, decydującym o awansie spotkaniu, nie dali szans PSP11 (3-1). Te wyniki oznaczały pewny awans do mistrzostw powiatu, gdzie zmierzymy się m.in. z PSP16 ze Sławięcic, którzy zwyciężyli w drugiej grupie. W najbliższy piątek swój turniej rozegrają dziewczyny.
Skład PSP9: Kamil Rakowski, Dawid Zych, Marek Podborączyński, Patryk Łotocki, Mateusz Mach (wszyscy 6s), Filip Chadała, Piotr Sekuła, Sebastian Składny (wszyscy 5s).

Obrazy newsów: pilka_halowa.jpg

Trener Krzysztof Hańcza

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSY MATEMATYCZNEGO

Zwycięzcy każdej kategorii wiekowej będą reprezentowali naszą szkołę w Miejskim Turnieju Matematycznym, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.

KLASY 4

oprac.I.Podborączyńska

DWA OGNIE

Obrazy newsów: powiat1.jpg

W środę (13.11.2014) dziewczęta, a dzień później ich koledzy z "Dziewiątki" zapewnili sobie awans do półfinału wojewódzkiego w Dwa Ognie. Dziewczęta na 6 drużyn w powiecie zajęły 2. miejsce (uległy tylko PSP19 w finale, a wyprzedziły PSP11-ubiegłoroczne finalistki wojewódzkie, PSP10, PSP Gościęcin, PSP Łany). Natomiast chłopcy byli zdecydowanie najlepsi (pokonali w grupie PSP10 i PSP Naczęsławice, w półfinale PSP19 i w finale PSP11 - która wygrała finały wojewódzkie w tej dyscyplinie trzy lata z rzędu). W przyszłą środę dziewczyny zagrają w półfinale w Opolu, a chłopcy dzień później ponownie w hali "Śródmieście".
PSP9 dziewczęta: Weronika Stychno, Alicja Błaszko (obie 5a), Marta Gajdek, Amelia Katlik (obie 4a), Pola Bojda (4b), Oliwia Meinert (4s), Zofia Danielewicz, Joanna Zielińska (obie 3b), India Kołtun, Monika Fudali (obie 3s). Trener Sabina Kisielewska.
PSP 9 chłopcy: Filip Chadała, Mateusz Sobczyk (obaj 5s), Bartłomiej Bakota, Bartosz Niemas, Adam Rakowski, Maciej Leszczyński (wszyscy 4s), Andrzej Zieliński (4a), Jan Mincewicz, Piotr Nagórny (obaj 4b), Paweł Krupa (3b). Trener Krzysztof Hańcza.

Obrazy newsów: powiat2.jpg

Oprac.: trener Krzysztof Hańcza

Waleczne Serca młodych pływaków z Kędzierzyna-Koźla

W ubiegłym tygodniu w Zdzieszowicach, odbył się ogólnopolski sprawdzian wszechstronności i wytrzymałości stylowej w pływaniu młodzików 11 i 12 letnich. Zawody te rozgrywane są w całej Polsce w każdym województwie w miesiącu listopadzie. Ich wyniki sumowane są po rozegraniu wszystkich zawodów i ogłaszane prze Polski Związek Pływacki. Jednocześnie sprawdzian ten jest przepustką do uczestnictwa w Drużynowych Mistrzostwach Polski młodzików 12 i 13 letnich rozgrywanych w marcu i czerwcu przyszłego roku.  Pomimo braku basenu i wyjazdowych treningach w Krapkowicach, Strzelcach Opolskich, Gogolinie i Zdzieszowicach w okrojonych do granic możliwości czasowych, treningach, młodzi zawodnicy MMKS K-Koźle, starają się trzymać wysoki poziom i nie tracić dystansu do czołówki województwa w pływaniu. W Zdzieszowicach wystartowało około 90 zawodniczek i zawodników z siedmiu klubów Opolszczyzny. Zawody rozegrano w trzech konkurencjach 200m st. zmiennym dla wszystkich oraz 400m st. dowolnym dla 11-latków i 800m st. dowolnym dla 12-latków.

Nasi zawodnicy walczyli ze zmiennym szczęściem i wywalczyli łącznie 5 medali, zajmując w klasyfikacji medalowej 4 miejsce. Czołowe miejsca zajmowali następujący zawodnicy K-Koźla: Wojciech Moryl –  drugi na dystansie 200m st. zmiennym oraz  trzeci w konkurencji 800m st. dowolnym.  Julia Młynarczyk druga na dystansie 200m st. zmiennym, Jarema Stańczyk drugi na dystansie 800m st. dowolnym oraz Paulina Budzińska, która wywalczyła trzecie miejsce w konkurencji 200m st. zmiennym.   Wierzymy w ogromny hart ducha naszych zawodników, który pozwala nadrobić trochę braki treningowe.

oprac. Bronisław Kisielewski

Obrazy newsów: zdzieszowice_1.jpg