*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Lipiec 2018

Dzisiaj jest: środa 18 lipca 2018.
Imieniny obchodzi: Emil, Erwin, Kamil, Kamila, Szymon, Karolina, Robert
Wykaz podręczników 2018/19
sticky

Wykaz podręczników obowiązujących

w Publicznej Szkole Podstawowej nr9 w Kędzierzynie-Koźlu-

rok szkolny 2018/19

KLASA I

Religia
ks. prof. Jan Szpet, Danuta Jackowiak „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” Podręcznik do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA II

Religia
ks. prof. J. Szpet,  D Jackowiak „Kochamy Pana Jezusa”. Podręcznik + karty pracy do klasy drugiej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA III

Religia
Ks.J.Szpet, D.Jackowiak „Przyjmujemy Pana Jezusa”. Podręcznik + karty pracy do klasy trzeciej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA IV
Uczniowie otrzymają bezpłatne podręczniki do nauki przedmiotów oraz do języków obcych.

Religia
Ks.J.Szpet, D.Jackowiak „Jestem Chrześcijaninem”. Podręcznik + karty pracy dla klasy czwartej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA V

Religia
Ks.J.Szpet, D.Jackowiak „Wierzę w Boga”. Podręcznik + karty pracy dla klasy piątej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA VI

Religia
Ks. J.Szpet, D.Jackowiak „Wierzę w Kościół”. Ppodręcznik + karty pracy dla klasy szóstej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA VII

Religia
Ks.J.Szpet, D.Jackowiak „Spotkanie ze Słowem”. Podręcznik + karty pracy dla klasy siódmej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

KLASA VIII

Religia
Ks.J.Szpet, D.Jackowiak „Aby nie ustać w drodze”. Podręcznik + karty pracy dla klasy ósmej szkoły podstawowej. Wydawnictwo Św. Wojciecha

nieczynny

W poniedziałek 23.07.2018r. sekretariat nieczynny. Przepraszamy.

W pozostałe dni zapraszamy od 9.00 do 14.00

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny TĘCZA

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „TĘCZA”.  Temat tegorocznej edycji to „Świat w kolorach”. Konkurs ten dla szkół podstawowych przeprowadzony był w kategoriach: „Maluch” – uczniowie klas I, II, III i „Młodzik” – uczniowie klas IV, V, VI, VII. Razem oddano 31 prac. Udział w konkursie polegał na wykonaniu indywidualnej pracy, dowolną techniką plastyczną. Nasi uczniowie nie zajęli miejsc na szczeblu ogólnopolskim, ale zostali wyróżnieni w szkole.

W kategorii „Maluch”:
1 m-ce Aleksandra Bukryj kl. 3 c

Wyróżnienie:
Tomasz Matyja kl. 1 b

W kategorii „Młodzik”:
1 m-ce Maja Kosińska kl. 4 b

Wyróżnienia:
Julia Dobrowolska kl. 4 b
Natalia Skrzypczak kl. 4 s
Tytus Nowak kl. 7 a

Obrazy newsów: 201806_tecza_1.jpg

Obrazy newsów: 201806_tecza_2.jpg

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom za chęć uczestniczenia w konkursie i pomysłowe prace.

Szkolny koordynator konkursu: Ilona Składny

Moja szkoła

Od pździernika do kwietnia uczniowie klas 4-7 realizowali projekt pn.”Moja szkoła” , związany z obchodami 50-tych urodzin naszej szkoły. Oto zadania plastyczne i literackie realizowane w poszcególnych miesiącach:

październik - Wykonanie tarczy szkoły – klasy 7
listopad –  Napisanie wiersza pt. „Moja szkoła” – klasy 6 i 7
grudzień, styczeń – „Projekt statuetki na 50-te urodziny szkoły” – klasy 6
luty - ,,Moja szkoła dzisiaj”- klasy 4
marzec - Moja wymarzona szkoła" – klasy 4
kwiecień – „Moja kosmiczna szkoła – klasy 4

Wybrane prace zostały zaprezentowane na gazetce szkolnej w sali nr 20.

Dziękujemy wszystkim uczniom za trud włożony w wykonanie prac.

Obrazy newsów: 20180622_m_sz_0.jpg

Obrazy newsów: 20180622_m_sz_1.jpg Obrazy newsów: 20180622_m_sz_2.jpg

Organizatorzy projektu: Ilona Składny, Joanna Matysek

KÓŁKO PLASTYCZNE DLA KLAS 1-3

Obrazy newsów: 201806_kolko_5.jpgW tym roku szkolnym uczniowie klasy 1 b oraz 3b mieli okazję rozwijania swoich zdolności plastycznych podczas zajęć kółka plastycznego, które odbywały się dla każdej grupy po 1 godzinie w tygodniu. Wszyscy uczniowie zawsze rzetelnie przygotowani przychodzili z uśmiechem na zajęcia, na których poznawali różne techniki plastyczne. Efektem całorocznych działań są prace naszych małych artystów. Niektóre z nich były prezentowane na gazetce szkolnej. Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i sumienną pracę, a Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu materiałów plastycznych.

Oprac. Ilona Składny

Wieliczka, Kraków

Dnia 20.06.2018r klasy 7s i 5a odwiedziły przepiękne miasto Wieliczka w którym zjechali do podziemi by dowiedzieć się jak kiedyś wydobywano sól. Mieli okazję w całkowitej ciemności, specjalnych strojach i lampach czołowych poczuć klimat kopalni, poczuć lekki wybuch a także popracować fizycznie przy łupaniu brył soli. Na koniec wędrówki po kopalni każdy z kolei został mianowany górnikiem.

Drugą atrakcją był ,,Park Doświadczeń w Krakowie”, w którym zagłębiliśmy się w tajniki praw fizyki. Każdy miał okazję poczuć siłę odśrodkową na wirującej tarczy, korzystając z anten satelitarnych sprawdzić rozchodzenie się fal dźwiękowych oraz masę najróżniejszych innych doświadczeń.

Obrazy newsów: 20180620_wieliczka_00.jpg

Opracowała: Magdalena Tkacz.