Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: sobota 28 marca 2015.
Imieniny obchodzi: Aniela, Sykstus, Joanna, Antoni, Sonia
Majowe nastroje
sticky

Obrazy newsów: nutki.jpg

Wszyscy chętni uczniowie z klas I- VI, którzy chcieliby zaprezentować swoje wokalne umiejętności są zaproszeni do wzięcia udziału w eliminacjach szkolnych do miejskiego konkursu piosenki wszelakiej „Majowe Nastroje” w Domu Kultury „Lech”. Wstępne przesłuchania odbędą się pod koniec kwietnia /dokładny termin zostanie podany tydzień przed przesłuchaniami/.

Wymagania konieczne to:

• zaśpiewanie 2 dowolnych piosenek w wybranym języku /jedna obowiązkowa, druga na życzenie jury/
  • zespół nie może przekroczyć 6 osób
  • akompaniament na żywo, lub podkład muzyczny/ nie może to być playback ze śpiewanymi słowami
  • dostarczenie pisemnego zgłoszenia w terminie do 17 kwietnia 2015 r do pani Anny Zamory /sala 54/ lub przekazanie wychowawcy klasy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych zdolnych uczniów!

Do rozstrzygnięcia jednak konieczna analiza obrazu...

Pośpieszyłem się odrobinę publikując zwycięzcę w konkursie na 1000000-ową odsłonę. Po moje publikacji nadeszły kolejne zdjęcia (taki ZONK). Dotarły zdjęcia: Magdy Tkacz, Jędrka Irly, Tatiany Bartoszek i jako pierwsze Oliwii Meinert. Z jednej strony cieszę się na taki odzew na konkurs, z drugiej muszę skorygować wyniki (ewentualnie) po dokładnym obejrzeniu zdjęć, a szczególnie czasów jakie są na zdjęciach z prawej ich strony. Zwycięzcą jest oczywiście ta osoba, która ma na zdjęciu najwcześnieszy czas pokazany na zegarze. By to ustalić biorę lupę i zabieram się do analizy. Wyniki niebawem.

No i mamy milionera

25.03.2015 ogłosiłem polowanie na milionową odsłonę strony PSP9. I mamy zwycięzcę. Selfie publikuję poniżej, a nagroda dla łowcy 1000000-owej odsłony w przyszłym tygodniu.

Obrazy newsów: milioner.jpg

ABSOLWENCI DZIEWIATKI MISTRZAMI POLSKI

Bardzo bogaty w wydarzenia pływackie był weekend w dniach 13.03 – 15.03.2013. Na basenach w Gliwicach i Oświęcimiu odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów. W Gliwicach pływali siedemnasto i osiemnastolatkowie, natomiast w Oświęcimiu juniorzy szesnastoletni. Na obu imprezach mieliśmy reprezentantów klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle, jak również mieszkańców K-Koźla reprezentujących klub Zryw Opole i Unię Oświęcim. W Gliwicach starowali: Małgorzata Niedźwiedzka, Remigiusz Grudziecki – MMKS K-Koźle oraz Aleksandra Tomala i Marta Hasny – Zryw Opole. Gosia Niedźwiedzka trzykrotnie uczestniczyła w wyścigach finałowych i była bardzo bliska zdobycia medalu, szczególnie w konkurencji 100m st. zmiennym w którym zajęła IV miejsce w Polsce uzyskując czas 1:05,46. W pozostałych finałach Gosia zajmowała następujące miejsca: 200m st. zmiennym miejsce VI, a w konkurencji 50m st. klasycznym miejsce IX. Remigiusz Grudziecki dwukrotnie wystąpił w wyścigach finałowych i czołowe miejsca w Polsce zajął w konkurencjach: 200m st. motylkowym gdzie wywalczył VIII miejsce, oraz 100m st. motylkowym w której był XIV. Niewątpliwą Gwiazdą Mistrzostw Polski w Gliwicach była mieszkanka „Naszego” miasta Aleksandra Tomala, uczennica SMS Racibórz, a reprezentująca klub Zryw Opole. Ola wywalczyła łącznie 6 medali (1 złoty, 2 srebrne, 3 brązowe), dzielnie sekundowała jej Marta Hasny uczennica II LO w K-Koźlu, również pływająca w klubie Zryw Opole, która wywalczyła 1 medal złoty oraz 1 brązowy. Ola I Marta Złote medale MP wywalczyły w sztafecie 4 x 100m st. zmiennym uzyskując czas 4:14,58. Brązowe medale także padły łupem tej sztafety w wyścigu 4 x 100m st. dowolnym. W Oświęcimiu wystąpili następujący zawodnicy MMKS-u. Marta Nowak, Mikołaj Kempa oraz Jakub Wasiuk.

Obrazy newsów: mp_zimowe_2015.jpg
oprac.B.Kisielewski

ŚWIETLICOWY KONKURS WIELKANOCNY

Do naszej szkoły zawitały już Wielkanocne Zające.  Świetliczaki wykonały przepiękne zające, w ramach świetlicowego konkursu plastycznego pt. "Zajączek Wielkanocny".  Prace konkursowe dzieci można podziwiać na wystawie koło sekretariatu do wtorku 31.03.2015. Rozstrzygniecie konkursu odbędzie się we wtorek, wtedy też zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy dla uczestników konkursu oraz nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców.

tekst: Marta Godula

Obrazy newsów: konkurswielkanocnyswietlica2015aa.jpg