Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 31 lipca 2015.
Imieniny obchodzi: Ignacy, Lubomir, Helena, Roman
WAKACJE
WYPRAWKA szkolna 2015/16
sticky

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informujemy, że rodzice mogą ubiegać się o dofinansowanie do zakupu tylko podręczników dla uczniów w klasach III szkoły podstawowej. Pomocą w zakresie dofinansowania zakupu tylko podręczników do kształcenia ogólnego, objęto uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego w szkole podstawowej – bez względu na kryterium dochodowe:

Zgodnie z decyzją Ministerstwa uczniowie klas I, II, IV otrzymają podręczniki bezpłatnie.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników uczeń może otrzymać ze względu na jedno z trzech wymienionych kryteriów, tj. ze względu na:

1. Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł netto

2. Bez względu na dochód, na jednego członka rodziny, uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art.71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, dla uczniów słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością umysłową z w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z niepełnosprawnością ruchową w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi w przypadku, gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej

3.W szczególnych przypadkach może być udzielona pomoc uczniom z rodzin, w których dochód przekracza w/w kryterium dochodowe - ( art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013. poz. 182))

Podręczniki do religii

Nastąpiła zmiana podręczników do religii. Proszę o sprawdzenie nowych pozycji w klasie 1, 2, 3.

Mistrzostwa Polski Juniorów w plywaniu
Obrazy newsów: mkdebica01.jpg Obrazy newsów: mkdebica02.jpg

Znakomity występ odnotowali zawodnicy MMKS Kędzierzyn-Koźle podczas Mistrzostw Polski 16-latków w Dębicy. Marta Nowak, Mikołaj Kempa oraz Jakub Wasiuk, wychowankowie PSP nr 9 w K-Koźlu, zajęli w klasyfikacji klubowej, wśród 109 klubów zgłoszonych do Mistrzostw z całej Polski, XV miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Mikołaj Kempa zdobywca dwóch Brązowych Medali w konkurencjach 400m stylem zmiennym oraz 200m stylem motylkowym. Ponadto Mikołaj zajął VI-te miejsce na dystansie 1500m stylem dowolnym oraz IX-te miejsce na 200m st. zmiennym. Bardzo bliska medalowego miejsca była Marta Nowak, która na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła IV-te miejsce. Ponadto na dystansie 100 i 50 m st. klasycznym Marta zajmowała odpowiednio miejsca VI-te i IX-te. Natomiast w konkurencji 400m st. zmiennym uplasowała się na miejscu siódmym. Jakub Wasiuk dwukrotnie wystąpił w finałach i zajmował następujące miejsca. Na 400m st dowolnym był 13-ty, a na 1500 w znakomitym stylu zajął miejsce VI-te. W Dębicy pływał jeszcze jeden wychowanek „Dziewiątki” i MMKS-u, Dominik Ostrowski obecnie zawodnik Unii Oświęcim, który odnotował bardzo dobry występ na dystansie 1500 m stylem dowolnym, zajmując w tej konkurencji siódme miejsce. Wszyscy wymienieni trenują obecnie w SMS Oświęcim pod opieką trenerki Jadwigi Zielińskiej-Starzec.

Gratulujemy serdecznie i oczekujemy równie dobrych wieści z XXI Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w pływaniu, która odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim w dn.15-17.07.2015

Obrazy newsów: mkdebica03.jpgoprac.B.Kisielewski

Wybitni nagrodzeni przez prezydent miasta

Wybitni sportowcy i przedstawiciele kultury odebrali od prezydent Sabiny Nowosielskiej specjalne nagrody. Prezydent doceniła ich zaangażowanie w działalność sportową i kulturalną miasta. Aż czworo nauczycieli PSP nr 9 otrzymało nagrody!

Obrazy newsów: nag_prez_01.jpg

Nagrody przyznano w zakresie sportu, w kategorii: zapasy, badminton i parapadminton, pływanie, triathlon i crosstriathlon, ratownictwo wodne, piłka siatkowa, lekka atletyka, tenis stołowy, piłka nożna mężczyzn niesłyszących oraz modelarstwo sportowe. W zakresie pływania nagrodzeni zostali m.in. Daria Szydłowska-Smętek i Bronisław Kisielewski trenerzy "Dziewiątki".

Za całokształt działalności oraz za sukcesy odniesione w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury przyznano dziewiętnaście nagród. W tej dziedzinie nagrodzone m.in. zostały dwie nauczycielki PSP nr 9, Kinga Wróbel oraz Aleksandra Pasoń.

Ponadto na scenie gościło wielu uczniów i absolwentów Naszej Szkoły między innymi Weronika Stychno i Radosław Sierny.

Dyplomy i czeki wręczały Pani Prezydent Sabina Nowosielska wraz z przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle – Panią Katarzyną Dysarz. Dla laureatów zagrał zespół Mistrzowie Świata. Gali towarzyszy także wystawa na kozielskim rynku.

Obrazy newsów: nag_prez_02.jpg

oprac.B.Kisielewski