Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: sobota 25 Października 2014. Imieniny obchodzi: Daria, Wilhelmina, Wilhelm, Inga, Bonifacy, Maurycy, Sambor
Remont ulicy Gagarina
sticky

Zwrot za podręczniki (wyprawka szkolna) będzie wypłacany od poniedziałku 06.10.

w godzinach 1000-1300, w wyjątkowych przypadkach we wtorek po 1500.

Należy posiadać rachunki oraz dowód osobisty.

*********************

BIORĄC POD UWAGĘ BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW ZARZĄDZAM:

* Od poniedziałku 08 września 2014 roku  zamknięcie  wszystkich bramek od ulicy Gagarina.

* Wejście  na teren szkoły tylko bramką od osiedla Piastów (tzw. „ od lasu” )

* Zakaz wejścia na teren budowy wszystkich uczniów.

* Kategoryczny zakaz wjazdu samochodów osobowych na teren budowy.

Bożena Jankowska- dyr. szkoły

TYDZIEŃ MISYJNY

W minionym Tygodniu Misyjnym "Świetliki" grały na djembe, malowały krajobraz Afryki i uczyły się śpiewać piosenki swoich rówieśników z tego ciepłego kontynentu, a to za sprawą Pascaline - dziewczynki adoptowanej na odległość, którą wspieramy w edukacji. Mieszka ona w Burkina Faso Misji prowadzonej przez ojców franciszkanów.

tekst: Marta Białkowska - Rojek

Obrazy newsów: afrykaswietlica1_2014.jpg

Obrazy newsów: afrykaswietlica22014.jpg

Obrazy newsów: dzen2014_01.jpg

Gdyby wziąć wszystkie uśmiechy dziecięce,

śmiechy kwiatów i uśmiechy ptaków, powstałby wiersz o nauczycielu.

Dużo szczęścia, uśmiechu
i spełnienia marzeń
z okazji
Dnia Edukacji Narodowej
naszym nauczycielom oraz pracownikom szkoły
życzą
uczniowie

14 października 2014r.

Obrazy newsów: dzen2014_02.jpg

oprac.I.Krupa

Rajd Rowerowy do Starego Koźla

Obrazy newsów: rower01.jpg

W sobotę 11.10.2014 r. dopisała przepiękna, słoneczna pogoda w związku z czym klasy czwarte postanowiły z niej skorzystać i wyruszyć na przejażdżkę rowerową. Wspólnie pokonaliśmy trasę 25 kilometrów przemieszczając się ścieżkami leśnymi w kierunku na Stare Koźle i Bierawę. W rajdzie udział wzięli również chętni rodzice, którzy w licznym gronie postanowili aktywnie spędzić z nami ten czas :) Było super !!!

Obrazy newsów: rower02.jpg

oprac. A. Harnos

Finał Wojewódzki 5 Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska

W ostatni piątek (10.10.2014) w Kluczborku odbył się finał wojewódzki 5 Turnieju Orlika o Puchar Donalda Tuska w piłce nożnej. Na stadionie miejscowego OSiRu rywalizowały najlepsze zespoły z Opolszczyzny (po 4 drużyny dziewcząt i po 8 drużyn chłopców w kategoriach 2003 i mł., oraz 2001 i mł.). Nasze ekipy po dramatycznych półfinałach wywalczyły (obie po rzutach karnych) awans i broniły zdobytych w zeszłym roku medali (chłopcy srebro, dziewczęta brąz).

Dziewczyny zaczęły turniej bardzo dobrze. W pierwszym meczu, choć początkowo straciliśmy bramkę, zdołaliśmy pokonać faworyzowany zespół z Brzegu 2-1. Ponieważ zespół z Olesna znacznie odstawał od reszty stawki, kolejny mecz był kluczowy w kontekście wygrania turnieju i wywalczenia awansu do finału krajowego w przyszły weekend w Warszawie. Nasze zawodniczki tym razem pierwsze zdobyły bramkę i do przerwy prowadziły 1-0, jednak później daliśmy się dwukrotnie zaskoczyć i mecz skończył się porażką z zespołem Sidzina-Biała Nyska. W ostatnim meczu pokonaliśmy Olesno 7-0. Drugie miejsce dziewcząt w finale wojewódzkim to nasze największe osiągnięcie w tej kategorii wiekowej w Turnieju Orlika.
Chłopcy rozpoczęli turniej od zmagań w grupie. W pierwszym meczu choć do przerwy prowadziliśmy 3-0 nie utrzymaliśmy koncentracji i mecz zakończył się remisem 3-3 z Olesnem. Kolejny mecz i znów remis tym razem 0-0 z Popielowem. W ostatnim meczu grupowym potrzebowaliśmy zwycięstwa i po emocjonującym meczu (przegrywając już 2-3) zdołaliśmy je osiągnąć. Wynik 4-3 z Łambinowicami daje nam drugie miejsce w grupie. W półfinale trafiamy na Prudnik. Mecz od początku nie idzie po naszej myśli. Szybko stracone dwie bramki podcinają nam skrzydła i wynik 1-5 wydaje się odzwierciedlać przebieg meczu. Chwilowe zwątpienie, czy w krótkim czasie zdołamy się odbudować i zapomnieć o dotkliwej porażce (z późniejszym zwycięzcą całych zawodów)? W spotkaniu o 3. miejsce nasi chłopcy pokazują olbrzymi charakter. Tym razem to oni całkowicie zdominowali rywala i dzięki zwycięstwu 4-1 zdobywają brązowe medale.
Dobra praca na treningach i obozie sportowym pozwoliła nam kolejny raz znaleźć się w piłkarskiej czołówce Opolszczyzny.

Skład PSP9 dziewczyny: Wiktoria Szewczyk, Aleksandra Pokorska, Aleksandra Kurzeja, Nikola Zych, Paulina Budzińska, Oliwia Meinert, Victoria Kielbassa, Zofia Wróbel.

Obrazy newsów: fotw05.jpg

Skład PSP9 chłopcy: Michał Hołoga, Sebastian Składny, Piotr Sekuła, Igor Ziembicki, Patryk Maziakowski, Jakub Kołdej, Oliwer Morcinek.

Obrazy newsów: fotw04.jpg

Trenerzy: Krzysztof Hańcza i Tomasz Tyczyński.

Opracował Krzysztof Hańcza