Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: sobota 25 czerwca 2016.
Imieniny obchodzi: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold
Rekrutacja 2016/2017
DELF, kontynuujemy...

Sara Wróbel, nasza ubiegłoroczna absolwentka zdała ponownie międzynarodowy egzamin z języka francuskiego DELF, tym razem na poziomie A2. Sara kontynuuje naukę w Publicznym Gimnazjum nr 5 i uczestniczy w zajęciach dodatkowych prowadzonych przeze mnie. Od września zaczynamy następny etap przygotowań do egzaminu na poziomie B1.

Inna nasza absolwentka, Zuzanna Szczepanowska, która języka francuskiego zaczynała uczyć się w naszej szkole, zdała w czerwcu ubiegłego roku DELF A2, w marcu 2016 DELF B1, a w czerwcu 2016 DELF B2. Zuza kontynuuje naukę w II Liceum Ogólnokształcącym w Opolu.Certyfikat DELF na poziomie B2, daje jej przepustkę na francuskie uczelnie.

Obrazy kategorii newsów: delf2.jpg

Nie ma wątpliwości, że certyfikat językowy to dobra inwestycja. DELF, jest ważny bezterminowo i uznawany na całym świecie. Certyfikat z języka francuskiego to mile widziany akcent w CV – zwłaszcza teraz, kiedy język angielski jest w zasadzie niezbędnym minimum, warto podejmować naukę pozostałych języków. Francuski jest językiem oficjalnym w 32 krajach, trzecim językiem urzędowym Unii Europejskiej.

Sukces na egzaminie DELF jest osiągalny już w szkole podstawowej. Wystarczy zaangażowanie ucznia w naukę i chęć podjęcia dodatkowej pracy.

Zapraszam,

Elżbieta Kobiałka

PIĘCIOBÓJ JĘZYKOWY- JĘZYK FRANCUSKI, JĘZYK NIEMIECKI - FINAŁ

PIĘCIOBÓJ JĘZYKOWY 2016 ZAKOŃCZONY! W tych wyjątkowych zmaganiach językowych z języka francuskiego i niemieckiego wzięło udział ponad 100 uczniów! Dziękujemy! Przez pięć dni uczniowie rozwiązywali zadania językowe na kartach pracy. Trzeba było się wykazać wiedzą i umiejętnościami, wykorzystania wiedzy w praktyce, korzystania z informacji oraz posługiwania się słownikiem językowym. Wysoki poziom PIECIOBOJU, jak i wysokie średnie uczniów z języka francuskiego i języka nimieckiego dają nam przekonanie, że uczniowie lubią się uczyć języków, dobrze się uczą i potrafią korzystać z tej wiedzy.

PIĘCIOBÓJ jest konkursem. Po 5. dniach rozwiazywania zadań, przyszedł czas na finał, podczas którego uczniowie prezentowali się w wybranym przez siebie języku, choć do finału dostali się i w kategorii języka francuskiego i w kategorii języka niemieckiego.

ZWYCIĘZCY PIĘCIOBOJU JĘZYKOWEGO 2016

KATEGORIA JEZYK FRANCUSKI:

I miejsce:       Zosia Danielewicz kl. 4b

II miejsce:      Zosia Akonom kl. 5a,   Agata Łannik kl. 4b

III miejsce:    Magda Kozok kl. 4b,    Asia Zielińska kl. 4b

IV miejsce:    Jan Mincewicz  kl. 5b

KATEGORIA JEZYK NIEMIECKI:

I miejsce:      Monika Ceglarska kl. 6b,    Ola Olejnik kl. 6b

II miejsce:    Nikola Zaczkowska kl. 6b,    Kasia Cież  kl. 6b

III miejsce:   Jagoda Balicka kl. 5b

Obrazy: a5j16.jpg

GRATULUJEMY:

Anna Szczepanowska, Elżbieta Kobiałka, Katarzyna Hunek

Gry planszowe na zajęciach języka francuskiego

Tworzenie gry planszowej jest  doskonałą  zabawą na lekcjach powtórkowych. Przekonali się o tym ostatnio uczniowie klasy 5a, 3a, 3b, 3s, którzy stworzyli ciekawe i kolorowe gry planszowe.

Obrazy newsów: gra_planszowa_001.jpg  Obrazy newsów: gra_planszowa_002.jpg

oprac.K.Hunek

KONKURS GRZECZNOŚCI W ŚWIETLICY

W dniach od 17.06. do jutra trwa rozstrzygnięcie „Świetlicowego Konkursu Grzeczności”. Nauczyciele świetlicy  przez cały rok szkolny prowadzili obserwację zachowania dzieci, która była odnotowywana w dziennikach zajęć świetlicowych i nie tylko. Pod uwagę brana była kultura osobista, koleżeńskie zachowania, uczciwość, pracowitość, aktywność na zajęciach oraz przestrzeganie zasad Świetlicowej Karty Reguł Życia ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa. Konkurs ten trwał przez cały rok szkolny i od wielu lat jest on tradycją naszej świetlicowej społeczności, która promuje zachowania pozytywne. Większość nagród została rozdana w już w miniony piątek. W świetlicy także znalazło się bardzo dużo dzieci zasługujących na pochwałę. Otrzymały drobne upominki a wszystkie uczęszczające dzieci dostały plan lekcji na nowy rok szkolny oraz coś słodkiego.

Szczególnie nagrodzonych zostało 11 uczniów:

• Maja Jankowska 1s – Nagroda Główna
  • Maja Florczyk 1c - Nagroda Główna
  • Patrycja Mścisz 3b - Nagroda Główna
  • Wyróżnienia: Emilka Słowik 2a, Julia Dobrowolska 2a, Zuzia Ćwikilińska 1b, Wiktoria Łyskaniuk 1d, Julia Guziak 2c, Julia Matyjasek 2c, Julia Rafalska 3a, Filip Gajda 2d

Na zdjęciu poniżej od lewej Maja Florczyk i Maja Jankowska, które zachowywały się grzecznie przez cały rok szkolny chętnie angażując się w życie świetlicy i pracę na jej rzecz.

Obrazy newsów: konkursgrzecznociswietlica2016.jpg

Festyn w PSP9 - 11.06.2016