*U*W*A*G*A*

Podręczniki 2017-2018

Kwiecień 2018

Dzisiaj jest: poniedziałek 23 kwietnia 2018.
Imieniny obchodzi: Ilona, Jerzy, Wojciech
ZAPISY DO SZKOŁY

Zjazd absolwentów
sticky

Zapraszamy na Zjazd Absolwentów, połączony

z Festynem Rodzinny

w dniu 12.05. (sobota) na godzinę 10.00.

Obrazy newsów: bal.jpg

Bal 50-lecia odbędzie się w Hotelu Solidaris

(dawny Hotel Centralny- Azoty).

Rozpoczęcie balu o godzinie 19.00.

Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Obrazy newsów: 20180409_rower.jpgPoniedziałek 23.04.2018 dla tych, którzy zaliczyli na minimum 80% test na komputerze.

Zapraszam klasy 4a, b, c od godziny 15.45-16.30, a klasę

4 s zaraz po treningu pływackim na plac apelowy /16-45- 17.30/.

W przypadku opadów deszczu egzamin zostanie przesunięty na inny termin.

oprac. Anna Zamora

Święto szkoły

Dnia 12.04.2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W sposób szczególny świętowali uczniowie klas pierwszych, którzy oprócz wspaniałych kosmicznych przebrań mieli okazję do wspólnego zdjęcia, które wraz z listem zostanie wysłane do NASA. W tym dniu uczniowie mogli po raz pierwszy  korzystać z platformy edukacyjnej NASA Kids`Club na której znajdują się gry i zabawy edukacyjne, ciekawostki na temat układu słonecznego, informacje  o najnowszych badaniach kosmicznych oraz wiele ciekawych informacji o pracy naukowców z NASA a to wszystko w języku angielskim, tak aby dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności językowe. Z okazji tego dnia uczniowie klas pierwszych wykonali również rakiety z butelek i przez cały dzień odkrywali na lekcjach tajniki kosmosu.

Składamy serdeczne podziękowania pani Ilonie Składny i uczniom 5s za wspaniały rysunek statku kosmicznego i napis NASA oraz pani Elżbiecie Kobiałce, która wykonała dla nas te piękne zdjęcia.

Obrazy newsów: 20180416_nasa_00.jpg

Koordynatorzy współpracy z NASA: Ilona Ludwig i Katarzyna Szałas.

Konkurs wiedzy kosmicznej

„Konkurs wiedzy kosmicznej”

W ramach obchodów Święta Szkoły 12 kwietnia odbył się drugi etap „Konkursu wiedzy kosmicznej”. Reprezentanci ze wszystkich klas trzecich zmagali się z pytaniami dotyczącymi kosmosu oraz naszej szkoły. W trakcie konkursu drużyny zdobywały kosmiczne kamienie, które rozdawały radosne kosmitki. Rywalizacja była zacięta, a na prowadzenie wysunęli się uczniowie z klasy 3s. Jednak wszystkie drużyny mają szansę na zwycięstwo, gdyż na ostatnie dwa pytania uczniowie odpowiadali pisemnie. Pytania dotyczyły lotu Jurija Gagarina w kosmos oraz misji Apollo 11 i pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.

Rozstrzygniecie konkursu i rozdanie nagród odbędzie się w następnym tygodniu.

Szczególne podziękowanie należąc się fantastycznym prowadzącym, którzy odczytywali pytania dla wszystkich drużyn.

Opr. M. Godula

Obrazy newsów: kosmos3.jpg

Obrazy newsów: kosmos4.jpg

Święto szkoły

Kosmiczne obchody Święta Szkoły.

12 kwietnia obchodziliśmy Święto Szkoły, na pamiątkę lotu po orbicie satelitarnej Ziemi naszego patrona Jurija Gagarina. W ten dzień do naszej szkoły przyleciały z różnych stron galaktyki… ufoludki. Szkołę odwiedziły również gwiazdy, planety i czarne dziury (na szczęście nikogo nie pochłonęły). Atmosferę podgrzewały gorące gwiazdy, które rozjaśniły ten radosny dzień.

Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie fantastycznych przebrań. Za rok czeka nas kolejny „kosmiczny dzień”.

Opr. M. Godula

Obrazy newsów: kosmos1.jpg

Obrazy newsów: kosmos2.jpg

„Ratujemy i uczymy ratować”
Obrazy newsów: 20180415_ratujemy0.jpg

„Ratujemy i uczymy ratować” to program edukacyjny WOŚP. 11.04.2018 roku uczniowie klasy I s wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Każde dziecko poznało  numery telefonów alarmowych oraz sposób w jaki należy rozmawiać ze służbami ratowniczymi. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachowywać się w sytuacji zagrożenia życia i jak udzielić właściwie pomocy przedmedycznej poszkodowanemu.

Nauczyciel  programu WOŚP „ Ratujemy i uczymy ratować”  Ilona Ludwig

Obrazy newsów: 20180415_ratujemy1.jpg

TURNIEJ DZIKICH DRUŻYN W DZIEWIĄTCE!

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w piłkarskim Turnieju Dzikich Drużyn w "Dziewiątce". W turnieju mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie z klas 4-7. Zawody odbędą się w sobotę 28.04.2018, w godzinach 12-16.

Obrazy newsów: 20180415_pilka.jpg

Zgłoszenia drużyn:

1. Nazwa drużyny.
2. Skład drużyny: 10 osób, w tym maksymalnie 3 chłopców zgłoszonych do rozgrywek klubowych w systemie ekstranet - zawodnicy "klubowi".
3. Na boisku znajduje się 6 zawodników (5 w polu+bramkarz), w tym maksymalnie 2 zawodników "klubowych".
4. Dziewczyny grające w klubach nie są liczone jako zawodnicy "klubowi".
5. System rozgrywek będzie uzależniony od liczby zgłoszonych drużyn.
6. Kategorie wiekowe: osobno klasy 4-5 i 6-7.
7. Drużyny nie muszą być z jednej klasy.
8. Pisemne zgłoszenia drużyn prosimy składać w kantorku wuefistów do dnia 25.04.2018.
9. Zapraszamy wszystkich kibiców (uczniów, rodziny, znajomych) do kibicowania.

Trenerzy Krzysztof Hańcza i Roman Radłowski