Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: poniedziałek 2 marca 2015.
Imieniny obchodzi: Helena, Halszka, Krzysztof, Karol
Z "Dziewiątki" do Wisły Kraków

Obrazy newsów: k_rakowski.jpgUczeń klasy piłkarskiej 6s Kamil Rakowski w dniach 23-26.02.2015 przebywał na testach w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. Kamil miał możliwość treningów pod okiem szkoleniowców krakowskiej drużyny i być może po wakacjach dołączy do szkółki piłkarskiej Wisły. Możliwość wyjazdu do Krakowa Kamil zawdzięcza swemu klubowemu trenerowi z Football Academy Kędzierzyn-Koźle - Grzegorzowi Kaliciakowi - który jest byłym reprezentantem Polski i graczem Wisły Kraków. Jak widać treningi w klasach sportowych pomagają w spełnianiu swoich marzeń.

oprac.: Trener Krzysztof Hańcza

DAĆ IM NADZIEJĘ

"Świetliki " biorą udział w programie edukacyjnym "Dać im nadzieję " i mają pod opieką adoptowaną dziewczynkę z Burkina Faso z Referatu Misyjnego Zakonu Braci Mniejszych Prowincji św. Jadwigi. Aby zapewnić koleżance edukację w kraju, zorganizowaliśmy 11 II 2015 r. akcję "Muffinki dla dziewczynki ", podczas której za darowiznę przeznaczoną dla Pascaline, częstowaliśmy własnoręcznie upieczonymi i udekorowanymi babeczkami. W tym roku wsparł nas również Samorząd Uczniowski, za co bardzo dziękujemy!

tekst: Marta Białkowska - Rojek

Obrazy newsów: muffinkidladziewczynki2015swietlica1.jpg

WYTRWALI, WALECZNI, WYGRANI I WSPANIALI) - PŁYWAJĄCY UCZNIOWIE

W sobotę 21.02.1014 r w Oleśnie odbyła się 2 edycja Ligi Miast Opolszczyzny dla zawodników grupy młodszej. Pomimo szalejącej grypy, która zdziesiątkowała ilość dzieci wyjeżdżających na zawody, pomimo nielogicznych i krzywdzących działań niektórych rodziców, teoretycznie wymierzonych przeciwko klubowi, a w rzeczywistości skierowanych przeciwko własnym dzieciom, pomimo trwającego już 230 dni remontu Krytej pływalni, uczniowie PSP nr 9,zawodnicy klubu MMKS K-Koźle jak zawsze spisują się znakomicie. W zawodach w Oleśnie wystartowało ponad 140 dzieci z ośmiu klubów woj. Opolskiego. Kędzierzyn-Koźle reprezentowało 20 zawodniczek i zawodników. Najmłodsi 10-latkowie popłynęli najlepiej i wywalczyli 4 medalowe pozycje indywidualnie oraz jeden w sztafecie. W konkurencji 50m st. motylkowym zwyciężył Kamil Gohla klasa IIIs, a trzecie miejsce zajął Franek Długosz klasa IVs. Natomiast w konkurencji 100m st. dowolnym Kamil Gohla zajął drugie miejsce, a Michał Barnuś klasa IVs, wywalczył trzecie. Kolejny brązowy krążek dorzuciła sztafeta mieszana 8 x 50 m st. grzbietowym, płynąca w składzie uczniów PSP nr 9 i PSP nr 19: Paulina Budzińska 5a, Michał Barnuś IV s, Roksana Kwiecień PSP nr 19, Jakub Furgała PSP nr 19, Wiktoria Drózd PSP nr 19, Weronika Francuz IVs, Kamil Gohla IIIs oraz Szymon Kras PSP nr 19. Pozostali uczniowie PSP nr 9 reprezentujący Nasze miasto w Oleśnie to: Emilia Kuźma 5a, Oskar Deka IVs, Wojciech Osowski IVs, Marcin Wręczycki IVs, Kamil Kania IIIs. Wielkie brawa dla młodzieży z klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle uczniów „DZIEWIĄTKI” i uczniów PSP nr 19, która w najlepszy możliwy sposób ucina wszelkie dyskusje. Po prostu, trenuje, pływa i odnosi sukcesy. Podziękowania należą się również trenerom i działaczom za upór wiarę w to co robią i uzyskiwane efekty. Wspólnie przetrwamy obecne trudności i odrodzimy się jeszcze mocniejsi . Już za parę tygodni rozpoczną się rocznikowe zimowe Mistrzostwa Polski i będziemy z nadzieją oczekiwać dobrych rezultatów zawodników Kędzierzyńsko-Kozielskiego MMKS-u, byłych uczniów PSP nr 9.

Obrazy newsów: olesno1.jpg

oprac.B.Kisielewski

Pokaż nam swój talent 2015

Emocje sięgnęły zenitu, największy talent w naszej szkole został wybrany. W eliminacjach do finału uznanie zdobyli tylko nieliczni uczniowie, których występy zostały dopuszczone do konkursu. We wtorek 17 marca został przeprowadzony finał Pokaż nam swój talent 2015”. W jury zasiadały: Anna Ptak /SU/, Panie Ilona Piwowarska, Kinga Wróbel, Anna Zamora. Po obejrzeniu wszystkich występów na podstawie punktacji na żywo zostały przyznane następujące miejsca:

1. 37 pkt duet wokalny Monika Ceglarska i Karolina Pyra 5b
  2. 35 pkt Marek Podborączyński 6s - pokaz sprawnościowy jojo
  3. 34 pkt Oliwia Waśniowska 5b - taniec

Obrazy newsów: taleny2015.jpg

Pozostali uczestnicy, którym nie dopisało szczęście tym razem również pokazali publiczności doskonały kunszt i wszystkim gratulujemy:

• Marcelina Miraszewska 2a
  • Agata Łannik 3b
  • Sara Wróbel 6b
  • Jakub Wegera 5s
  • Kabaret z klasy 4b

Liczymy na to, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie uczestników i dziękujemy członkom Samorządu Uczniowskiego za pomysł i realizację tego przedsięwzięcia!

oprac.A.Zamora

„DZIEWIĄTKA” W ROKU 1975!!!

Jeden z naszych absolwentów dotarł do bardzo ciekawych, archiwalnych zapisów pochodzących z pisma noszącego tytuł „TRYBUNA KĘDZIERZYŃSKICH AZOTÓW” a dotyczących Naszej szkoły – za podzielenie się nimi serdecznie dziękujemy!!!

Rok 1975 to pamiętna data dla wszystkich kędzierzynian – koźlan, bowiem to wtedy 15 października doszło do administracyjnego połączenia czterech miejscowości, które od tego momentu są znane pod jedna, wspólną nazwą Kędzierzyn – Koźle. Jednak w historii „Dziewiątki” miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, które wpisało się w sportową tradycję szkoły.

Otóż 30 stycznia na naszej miejskiej pływalni odbyły się zawody pływackie, które upamiętniły 30 rocznicę wyzwolenia Kędzierzyna (mowa wtedy była jeszcze o osobnej jednostce administracyjnej). Według przekazu dziennikarza o pseudonimie (łasz) ekipa z „Dziewiątki” wywalczyła PIERWSZE MIEJSCE.

Niezwykle miło po 40 latach zobaczyć i przekonać się, że osiągnięcia sportowe dzisiejszych 50-latków plus nie poszły w zapomnienie.

Obrazy newsów: 75rok_650.jpg

Ciekawe, może ktoś siebie rozpozna na opublikowanej fotografii?

Oprac. W.Czapla