Strefa ciszy
KALBI

Dzisiaj jest: środa 23 października 2019.
Imieniny obchodzi: Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
MAKS Matematyczny

MAKS Matematyczny - piata lekcja (11:40) w czwartek 24.10.2019 sala nr 5.

Proszę pamiętać o wpisowym na konto nagród (10zł).

Maks matematyczny - edycja VIII

Zapraszamy do udziału w konkursie matematycznym z wykorzystaniem komputera. Informacje pod logiem konkursu.

Obrazy newsów: maks_mat_20180308.jpg

Zapisy sala nr 5. Konkurs odbędzie się miedzy 8:00 a 16:00 w dniu 24.10.2019 w sali nr 5.

JESIENNA PRZYGODA KLASY 6S

We wtorek 15 października klasa 6s wzięła udział w spływie kajakowym rzekami Kłodnicą i Odrą. Przepiękna pogoda, była dodatkowym atutem wspaniałej przygody. Firma  „AQUA ACTIVE” Pana Krzysztofa Chałata, wyposażyła nas na czas spływu w fajne kajaki, zadbała o bezpieczeństwo i ognisko po zakończeniu spływu. Wodowaliśmy kajaki obok stadionu ”Kuźniczka” i około 13.15 po krótkiej odprawie i szkoleniu, wyruszyliśmy z biegiem rzeki w kierunku Odry. Trasa spływu prowadziła nas urokliwymi zakolami rzeki wśród bujnej roślinności. Przepiękny krajobraz towarzyszył nam do końca spływu. W okolicy młyna musieliśmy przeprawiać się kajakami lądem ze względu na wodospad. Po ponownym wodowaniu płynęliśmy już bez przeszkód, aż do rzeki Odry. Na Odrze Pan Krzysiek zarządził na jej środku zbiórkę kajakami, a następnie odbyły się krótkie regaty. Zaciekła walka o 6-tki była elementem sportowej rywalizacji podczas tej przepięknej eskapady. Po dopłynięciu do przystani „Szkwał” wzięliśmy udział w krótkim szkoleniu pływania wyczynowym sportowym kajakiem, które paru uczniów zakończyło na wesoło w nurcie rzeki. Następnie piekliśmy kiełbaski i chlebek w przygotowanym ognisku. Dziękujemy rodzicom uczniów klasy 6s, za przygotowanie poczęstunku. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili że na wiosnę chcieliby powtórzyć taki spływ.

Obrazy newsów: 20191016_kajaki_00.jpg

oprac.B.Kisielewski

Światowy Dzień Zwierząt

Światowy dzień zwierząt/ Co dają nam czworonogi

W ostatnim czasie obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Zwierząt.

Przez 2 tygodnie uczniowie świetlicy brali udział w różnorodnych zajęciach:

- zapoznanie ze zwierzętami zamieszkującymi różne kontynenty /wyklejanie mapy świata, prezentacje multimedialne, rozsypanki obrazkowe

- wykonanie zwierzęcych masek

- wspólne śpiewanie piosenek : Lisek Łakomczuszek, Ko-ko kurka, Żaba i bocian

- zajęcia twórczo-literackie (scenki, dramy, pisanie tekstów)

„O czym marzą bezdomne zwierzęta”

„Nie jestem prezentem”

„Cyrk – zabawa dla ludzi, cierpienie dla zwierząt”

4 października Świetliki przyniosły do szkoły swoich ukochanych milusińskich. Gościliśmy żółwia, chomika i myszkę, a także wiele pluszowych zwierzaków.

Napisaliśmy petycję do polskich władz o wprowadzenie ustawowego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach w całym kraju. Wszyscy uczniowie podpisali się pod apelem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Udało nam się zgromadzić dużo suchej i mokrej karmy dla kotów i psów. Całość została dostarczona do miejskiego schroniska.

oprac. Barbara Michnik

Obrazy newsów: schronisko1a.jpg

Obrazy newsów: schronisko2.jpg

DEN

Dzisiaj w szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji klasa 5b przygotowała apel, który mogli obejrzeć wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Były scenki z życia szkoły, skecze, życzenia w trzech językach obcych i piosenki, w których uczniowie podziękowali nauczycielom za poświęcenie i trud włożony w naukę i wychowanie. Za swoją grę aktorską uczniowie klasy 5b zostali nagrodzeni brawami, jak również słodkim bonusem od dyrekcji naszej szkoły 😊.

Obrazy newsów: den123.jpg
Oprac.Ilona Składny

Dzień bez samochodu

Obrazy newsów: 20190922_dbs.jpgKiedy w 1886 roku w Niemczech powstał pierwszy automobil, zaprojektowany przez Karla Benza, nikt nie przypuszczał, że niewiele ponad 100 lat później po całym globie jeździć będzie miliard aut. Choć samochód bezsprzecznie zrewolucjonizował świat, przy okazji również nieco go zatkał. W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. W Warszawie w godzinach szczytu średnia prędkość przemieszczania się pojazdów to 23 km/h. To wiąże się oczywiście nie tylko ze stratą czasu, ale również paliwa, a co za tym idzie – pieniędzy. Do tego dochodzi nieustannie rosnąca emisja spalin, przyczyniająca się do negatywnych zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Dlatego pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy poważnej instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. W wielu miastach, również na terenie Polski, kierowcy zwolnieni są z opłat za bilety, pod warunkiem posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. W Dżakarcie w 2007 roku zamknięto nawet główną ulicę miasta i zachęcano przechodniów do korzystania z niedostępnych na co dzień przestrzeni. Pomysł chyba spodobał się wszystkim, bo od maja 2012 roku Dzień bez Samochodu w pewnych częściach stolicy Indonezji obchodzony jest w każdą niedzielę.

źródło: kalbi.pl

Dyżur nauczycieli w godz. 18.00 – 19.00

Opieka w świetlicy 16.30 – 19.00

Ogłoszenie

Świetlica szkolna ogłasza zbiórkę zabawek wszelakich dla chłopców i dziewczynek (gry planszowe, lalki, misie, autka, domki, klocki, piłki....)  Wszystkie dary wykorzystamy podczas zajęć, aby umilić dzieciom pobyt w świetlicy szkolnej.

Ponieważ nasza świetlica nie zbiera dodatkowych opłat (dobrowolnej składki na świetlicę, ani wyprawki), dlatego znaleźliśmy się w ogromnej potrzebie i prosimy o pomoc. Uczniowie, którzy podzielą się ze świetlikami, zostaną nagrodzeni punktami za zaangażowanie społeczne i wielkie serce.

Obrazy newsów: 20190912_szczliwa.jpg

Pozdrawiają wychowawcy świetlicy.