Szkolenia - Komputery
Amnesty International
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
» Gości online: 2

» Użytkowników online: 0

» Łącznie użytkowników: 81
» Najnowszy użytkownik: Nikodem
BIP
PSP9 na Facebook'u
Nadzór pedagogiczny
Opłata za obiady
Podręczniki 2015-2016
Wyprawka do klasy I
FSNiT
Realizowane programy
Uczestniczymy w Programie Przeciwdziałania Wadom Postawy u Dzieci i Młodzieży

Rok 2013/2014
Certyfikat
Kącik CZYTACZA
POGODA w K-Koźlu
Szkółki Piłkarskie NIVEA
Ważne strony
MusicBox3
Play
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: czwartek 8 października 2015.
Imieniny obchodzi: Pelagia, Brygida, Waleria, Marcin
ZIELNIK ŚWIETLICOWY

Jesień nastała a w naszej świetlicy zakładamy mini ogródek. Świetliki wraz z wychowawczyniami zasiały w doniczkach różne zioła. Teraz czekamy aż urosną i wypełnią naszą świetlicę swoim aromatem. Zajęcia praktyczne poprzedzone zostały pogadanką na temat gatunków ziół, ich roli w kuchni oraz wpływu na zdrowie człowieka.

opracowanie i fotografie Agnieszka Gorzelnik

Obrazy newsów: zielnikswietlica20151.jpg


KONFERENCJA WOJEWÓDZKA TRENERÓW PŁYWANIA 30.09.2015 KĘDZIERZYN-KOŹLE – PSP NR 9

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w K-Koźlu, była organizatorem Konferencji szkoleniowo-roboczej trenerów i instruktorów pływania województwa opolskiego. Z ramienia OOZP w Opolu konferencję przygotował Przewodniczący Rady Trenerów woj. Opolskiego, Bronisław Kisielewski. Wzięło w niej udział 13 trenerów z 7 klubów pływackich „ naszego” województwa, a w zebraniu uczestniczyła także Prezes OOZP w Opolu, Pani Zofia Kozina-Oloś. Obecnie na Opolszczyźnie działają następujące kluby 1. MMKS K-Koźle, 2. Zryw Opole, 3. 5plus1 Opole, 4. Winner Zdzieszowice, 5. Vega Dobrodzień, 6. Junior Kluczbork, 7. Kusy Strzelce Op., 8. Gwiazda Olesno oraz nowo powstały 9. Hobby Sport Kietrz. Należy też wspomnieć o klubie TP „Masters” Opole zajmującym się pływaniem osób starszych.  Tematyka konferencji przedstawiała się następująco:

● KALENDARZ IMPREZ PŁYWACKICH OOZP NA ROK 2015/2016 ● REGULAMIN LIGI MIAST OPOLSZCZYZNY ● INTERNETOWY SYSTEM EWIDENCJI I LICENCJI ● ANALIZA WYNIKÓW SPORTOWYCH KLUBÓW PŁYWACKICH OPOLSZCZYZNY ● INTERPRETACJA NAJNOWSZYCH PRZEPISÓW PŁYWANIA ● TEMATY BIEŻĄCE

Obrady były bardzo owocne, ustalono terminarz Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny, Mistrzostw Okręgu Opolskiego i  wielu innych zawodów. Wyczerpano cały przygotowany program zebrania, a kolejna konferencja jest na pewno koniecznością.

W imieniu organizatorów mamy przyjemność podziękować Państwu za udział w  Wojewódzkiej Konferencji Szkoleniowej Trenów Pływania.

Liczymy, że zaszczycą nas Państwo swoją obecnością również na kolejnej konferencji. Z uwagi na sugestie uczestników zapraszamy do wymiany poglądów i informacji oraz czynnego udziału w organizacji, tematyce na kolejnego forum.

Obrazy newsów: wf03.jpg

Obrazy newsów: wf04.jpg

oprac: B.Kisielewski


Dzień języków

Po raz pierwszy dzień języków został ogłoszony w 2001. Od tej chwili co roku 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków(EDJ). Celem tej akcji jest propagowanie znajomości większej liczby języków oraz zachęcenie do uczenia się nowego  języka. W naszej szkole obchody EDJ  trwały nie jeden dzień ale prawie tydzień. W tym czasie uczniowie mieli nie tylko okazję do wzięcia udziału w ciekawych konkursach przygotowanych przez p.Kocjan ale także mogli podzielić się swoimi sposobami uczenia j.obcych.

Obrazy newsów: dzien_jezykow_2015.jpg

Zapraszamy na obchody EDJ w przyszłym roku.

oprac.A.Mitura


Grand Prix Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola 2015

W dniach 03-04.10.2015 wystartowaliśmy w Międzynarodowych zawodach pływackich o Puchar Regionów i Miast Partnerskich Opola. Zawody odbyły się na pływalni Wodna Nuta w Opolu.

Na starcie stanęło 342 zawodników z 29 klubów (w tym Litwa, Niemcy i Czesi). Klub MMKS K-Koźle reprezentowało 28 zawodników (18 chłopców i 10 dziewczynek), a PSP nr 9 dziesięciu uczniów: Paulina Budzińska, Jagoda Muszyńska, Magdalena Tkacz, Michał Barnuś, Wojciech Osowski, Maciej Leszczyński, Michał Maciaszek, Franciszek Długosz, Oskar Deka oraz Marcin Wręczycki, pozostali to uczniowie PG nr 5 w K-Koźlu.

Obrazy newsów: K_6292.jpg

Wywalczyliśmy 4 (cztery) brązowe  medale. Wszystkie wywalczyły dziewczęta. Wiktoria Smętek dwa razy stawała na podium. W konkurencji 50 oraz 200m st. grzbietowym. Aleksandra Lisowska zdobyła medal na dystansie 100m st. klasycznym, a Aleksandra Tkacz na 50m st. dowolnym   Pomimo trudnych warunków treningowych start naszych zawodników można uznać za udany. Wszyscy poprawiali rekordy życiowe i miejmy nadzieję że po Nowym Roku wróci możliwość większej ilości treningów i nadrobimy wtedy stracony dystans do najlepszych.

Obrazy newsów: andrzejki2012wiet4.jpg

oprac.B.Kisielewski


Finał Turnieju Orlika

Kolejna piłkarska sobota w wykonaniu uczniów "Dziewiątki" za nami. Dziś walczyliśmy w finale wojewódzkim Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Na stadionie w Kluczborku po raz kolejny bardzo bliskie szczęścia były nasze dziewczyny. I znów na drodze do całkowitej dominacji na Opolszczyźnie i możliwości wyjazdu na finał krajowy do Warszawy stanął nam zespół z Białej Nyski. Mimo dwóch zwycięstw 6-1 z Bzykiem Bąkowice i 4-0 z Praszką minimalna porażka 1-2 z "odwiecznymi" rywalkami spowodowała to, że z Kluczborka wracamy ze srebrnymi medalami, tytułem wicemistrzyń województwa i radością połączoną z lekkim niedosytem. Chłopcom poszło troszkę gorzej i ostatecznie po trzech porażkach w grupie (z gospodarzami z Kluczborka, Popielowem i późniejszym zwycięzcą Prudnikiem) zajęli miejsca V-VIII w województwie. Jednak uczniowie "Dziewiątki" nie poddają się tak łatwo. Od poniedziałku wracamy do treningów, by podnosić swoje umiejętności i stawać się jeszcze lepszymi.

Obrazy newsów: forlik00.jpg

PSP9-dziewczyny: Oliwia Meinert (5s), Marta Gajdek, Kamila Podlesińska (obie 5a), Victoria Kielbassa, Paulina Boral, Oliwia Binkowska (wszystkie 4a), Zofia Danielewicz, Joanna Zielińska (obie 4b), Monika Fudali (4s), Natalia Matyjasek (3s).

PSP9-chłopcy: Bartosz Czarnecki, Bartosz Niemas, Patryk Baranowski (wszyscy 5s), Adam Rakowski, Andrzej Zieliński, Tomasz Piątkowski (wszyscy 5a), Przemysław China, Dominik Janicki, Jakub Folczyk (wszyscy 4a), Patryk Zarzycki (3s).
Trenerami zespołów byli Krzysztof Hańcza i Tomasz Tyczyński. Dziękujemy także państwu Danielewicz za pełnienie funkcji kierowników drużyn i doping podczas finału.

Oprac.: Trener Krzysztof Hańcza