Szkolenia - Komputery

Wyprawka do klasy I

POGODA w K-Koźlu
Losowa fotografia
Dzisiaj jest: piątek 31 Października 2014. Imieniny obchodzi: Urban, Saturnin, August, Augustyn, Krzysztof
Remont ulicy Gagarina
sticky

Zwrot za podręczniki (wyprawka szkolna) będzie wypłacany od poniedziałku 06.10.

w godzinach 1000-1300, w wyjątkowych przypadkach we wtorek po 1500.

Należy posiadać rachunki oraz dowód osobisty.

*********************

BIORĄC POD UWAGĘ BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW ZARZĄDZAM:

* Od poniedziałku 08 września 2014 roku  zamknięcie  wszystkich bramek od ulicy Gagarina.

* Wejście  na teren szkoły tylko bramką od osiedla Piastów (tzw. „ od lasu” )

* Zakaz wejścia na teren budowy wszystkich uczniów.

* Kategoryczny zakaz wjazdu samochodów osobowych na teren budowy.

Bożena Jankowska- dyr. szkoły

Październik - miesiącem właściwie spakowanego tornistra

Obrazy newsów: tornister1.jpg

W ramach programu przeciwdziałania wadom postawy- październik był w naszej szkole miesiącem właściwie spakowanego tornistra. Uczniowie klas I-III mieli możliwość dowiedzieć się podczas pogadanek i prezentacji: jak należycie spakować swój tornister, jakie rzeczy zabrać ze sobą do szkoły a jakie pozostawić w domu, aby waga tornistra nie była zbyt duża oraz jak prawidłowo nosić tornister. To wszystko w myśl hasła promującego akcję „Lekki tornister”- „Do szkoły lekkie plecaki nosimy- w ten sposób pleców nie krzywimy!”

Obrazy newsów: tornister2.jpg

oprac: A.Harnos

„Rekiny Dziewiątki” – podsumowanie roku pracy.

Obrazy newsów: kolo_pzw_kk_azotym.jpgRok minął. Czym się zajmowaliśmy? Co robiliśmy? Co poznaliśmy? Co nas zaskoczyło?
W tym czasie przeświecał nam jeden cel – zrozumieć wędkarstwo i poznać jak najwięcej zagadnień z nim związanych.
Od początku podczas zajęć stawialiśmy na różnorodność. Dlatego dzieci – „Rekiniątka” – miały okazję zapoznać się z wieloma dziedzinami nauki, które nierozerwalnie złączne są z ideą wędkowania, a które – na pierwszy rzut oka – nie zawsze są z nim kojarzone. I tak dotknęliśmy:
- fizyki – podczas zajęć o bezpieczeństwie na zamarzniętych akwenach, w trakcie budowania zestawów wędkarskich;
- chemii – gdy za pomocą powonienia badaliśmy różne przynęty np. kulki, pelet i inne składniki karpiowej kuchni;
- zoologii – gdy poznawaliśmy zwierzęta występujący nad brzegami polskich rzek i jezior;
- botaniki – gdy mówiliśmy o i oglądaliśmy roślinność wodną;
- ichtiologii – gdy „zagłębialiśmy się” w ciało ryby (oczywiście na spreparowanych dla takich potrzeb eksponatach);
- public relations – gdy oglądaliśmy czasopisma i filmy wędkarskie (już wiemy, co to jest lokowanie produktu);
- ekologii – gdy sprzątaliśmy po sobie;
i szeregu innych nauk i wytworów działalności ludzkiej, które wydały nam się konieczne do poznania szeroko rozumianych okoliczności składających się na wędkowanie.
Mamy też pierwsze sukcesy:
- Magdalena Tkacz – wygrała Zawody o Puchar Proboszcza parafii pw. Ducha Św.(było to historyczne zwycięstwo – więcej można przeczytać w relacji jej taty również zamieszczonej na naszej stronie);
- Ignacy Czapla – zajął IV miejsce podczas zawodów organizowanych przez nasze zaprzyjaźnione koło PZW „Azoty” z okazji Dnia Dziecka (inni uczestnicy ze Szkółki również zajęli wysokie miejsca);
- VI miejsce zajął I. Czapla podczas XVII Zdzieszowickich Dni Karpiowych (startował w drużynie ze swoim kolegą ze Strzelec Opolskich – również ośmiolatkiem). O tym fakcie został na portalu łowców karpi karpmax.pl zamieszczony artykuł. Domniemuje się, że byli oni wówczas najmłodszą drużyną karpiową w Polsce. (Chcesz wiedzieć więcej - http://karpmax.pl/artykuly/czytaj/o-dwoch-takich-osmiolatkach-z-karpiowymi-sukcesami-na-koncie.html );
- nauczyliśmy się rozpalać ognisko, panować nad ogniem i kontrolować go (A szczególnie dumni jesteśmy z tego, że potrafimy to zrobić bez użycia papieru. Wiemy, z którego drzewa pobrać korę!!);
- potrafimy rozbić namiot;
- wzięliśmy udział w zajęciach z wędkarstwa rzutowego na boisku szkolnym;
- mieliśmy zajęcia plastyczne o tematyce zoologicznej – wykonywaliśmy plastelinowe modele zwierząt, owadów itp. A także je rysowaliśmy;
- ponadto – i to jest najważniejsze – wiązaliśmy, zaplątywaliśmy się w żyłkę, 100 razy nam się nie udawało, a i tak próbowaliśmy dalej, gubiliśmy haczyki, wszystko zrywaliśmy, aż w końcu osiągnęliśmy sukces – pierwszy w życiu zestaw do bata (wiemy – zestaw pełny) został własnoręcznie zmontowany!!! Własnoręcznie tzn. za pomocą ośmiu rąk!
I wtedy przyszły wakacje! Co robimy teraz? Szukaj informacji w kolejnych artykułach!

Z wędkarskim pozdrowieniem – „Wodom cześć”
W. Czapla

JESIENNE ŚWIĘTO NIEZWYKŁEGO ZIEMNIAKA

W październiku zaczęły się ziemniaczane połowy w których chętne dzieci mogły łowić ziemniaczki na wędkę na czas. Przeprowadziliśmy także pogadankę na temat ziemniaka oraz czytaliśmy tekst pt. „Chcę wiedzieć więcej o ziemniaku” z którego dowiedzieliśmy o historii jego uprawy w Europie i różnych sposobach jego przyrządzania ( frytki, chipsy). W konkursie wzięło udział 62 dzieci. Tytuły Ziemniaczanego Kanclerza otrzymali Zuzia Kosno oraz Dawid Łukasik. Ziemniaczanym Łowcą została w tym roku Weronika Wojciechowska. Wyróżnienia otrzymali: Antoni Wołkowicz, Natalia Matyjasek i Zuzia Pańczyk.

tekst: Grażyna Argudin

Obrazy newsów: konkursziemniaczanyswietlica2014b.jpg

Obrazy newsów: konkursziemniaczanyswietlica2014a.jpg

ALFIK Matematyczny

Obrazy newsów: alfik_mat.jpg

27 listopada, jak co roku, odbędzie się w naszej szkole dla kl.3-6 konkurs wysyłkowy ALFIK MATEMATYCZNY.

Warunkiem uczestnictwa jest wpłata 9zł do 5 listopada do pani B.Romanowicz lub pani I.Podborączyńskiej. Regulamin oraz zadania z poprzednich lat dostępne są na stronie www.jersz.pl.